قیمت، خرید و فروش قفس مرغ تهران

پرورش مرغ در مقایسه با سایر طیور از رونق بالایی برخوردار است. چرا که مرغ و محصولات ناشی از آن همواره مصرف کنندگان خاص خود را دارند و هنوز جایگزین قطعی برای گوشت و تخم حاصل از مرغ در سبد غذایی خانوارها یافت نشده است. به همین دلیل افراد زیادی در اغلب نقاط ایران اقدام به پرورش مرغ گوشتی و یا تخمگذار می کنند. هرچند که برخی از شهرها همچون خراسان رضوی، اصفهان، مازندران و غیره جزو صادرکنندگان اصلی مرغ و محصولات آن هستند، اما تهران نیز از قافله عقب نمانده و توانسته است و سهم مناسبی از پرورش مرغ را به خود اختصاص دهد. بنابراین واحدها و افراد زیادی در تهران به کار پرورش مرغ به صورت خرد و کلان می پردازند. از آنجا که قفس مرغ یکی از کالاهای اساسی برای پرورش دهندگان محسوب می شود. بنابراین خرید و فروش قفس مرغ تهران از رونق بالایی برخوردار است.

به همین جهت ما در این محتوا قصد داریم به قیمت خرید و فروش قفس مرغ تهران و مولفه های ضروری برای تهیه قفس مرغ استاندارد بپردازیم. چنانچه به دنبال کسب اطلاعات در این زمینه هستید، این محتوا از مجموعه ی «پرآور» را از دست ندهید. در ضمن خواندن این محتوا به ۵ دقیقه زمان نیاز دارد و می‌ تواند برای افرادی که به دنبال شروع کسب و کار پرورش مرغ هستند و یا به دنبال گسترش فعالیت خود در این زمینه هستند، مفید و کاربردی باشد.

قفس مرغ تهران
قفس مرغ تهران

بیشتر بخوانید: معایب پرورش مرغ روی بستر چیست؟

قیمت قفس مرغ تهران

اولین مولفه مورد اهمیت که به هنگام خرید قفس مرغ مد نظر قرار می‌گیرد، قیمت است. با این وجود لازم است متذکر شد که نوسانات در قیمت قفس مرغ تهران به هنگام مقایسه با سایر شهرها بیشتر به چشم می‌خورد. دلیل این امر را می توان تنوع اجناس و وجود فروشنده و توزیع کنندگان بسیار قفس دانست. با این وجود برخی از فروشگاه های معتبر وجود دارند که قفس های ارائه شده آنها علاوه بر کیفیت از قیمت مناسب برخوردار هستند.

لازم است بدانید که خرید و فروش قفس مرغ تهران در قیمت های مختلف صورت می گیرد اما به طور متوسط قیمت قفس مرغ تهران از یک میلیون تومان آغاز شده و تا سه میلیون و پانصد هزار تومان متغیر است. هر چند که قیمت قفس مرغ در تهران و یا سایر شهرستان ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی همچون؛ مواد اولیه به کار رفته، تجهیزات قفس، سایز طبقات، نوع و غیره.

بهترین قیمت قفس مرغ تهران

اگر به دنبال یافتن بهترین قیمت برای خرید قفس مرغ در تهران هستید بهتر است ابتدا قیمت های چند فروشگاه را با یکدیگر مقایسه کنید. به علاوه می ‌توانید از چند وب سایت معتبر در این زمینه کمک بگیرید. به این معنی که قیمت های قفس های وب سایت ها را با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت بهترین قفس مرغ تهران را با مناسب ترین قیمت پیدا کنید. هرچند این نکته را نباید فراموش کنید که کیفیت مناسب قفس ها از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در طولانی مدت موجب سودآوری برای پرورش دهنده و یا خریدار قفس می‌شود اما اگر قفس انتخابی شما کیفیت و به طبع آن قیمت کمتری داشته باشد نه تنها نمی تواند برای پرورش دهنده توجیه اقتصادی داشته باشد بلکه ممکن است شرایط ضرر و زیان وی را فراهم کند.

پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال خرید قفس مرغ با بهترین قیمت هستید فروشگاه ها و یا وب سایت هایی را برای خرید انتخاب کنید که قیمت های خود را به صورت صریح به شما اعلام می کنند و با مصرف کننده صادق هستند. چرا که برخی از وب سایت ها از ثبت دقیق قیمت خودداری می کنند. در حالی که بعضی دیگر از وب سایت های معتبر عموماً به صورت واضح و شفاف قیمت خرید قفس های مختلف خود را درج می کنند و ابهامی برای مصرف کننده باقی نمی گذارند.

قفس مرغ تهران
قفس مرغ تهران

بیشتر بخوانید: آموزش راه ‌اندازی مرغداری

علت نوسانات قیمت قفس مرغ تهران

مولفه ها و فاکتورهای مختلفی می ‌تواند بر قیمت قفس مرغ تهران تاثیر گذار باشد. با این حال تعدادی از مهمترین مولفه ها که موجب افزایش و یا کاهش قیمت قفس مرغ در تهران می شود به شرح زیر است.

مواد اولیه به کار رفته در قفس مرغ تهران

جدایی از وجود تولید کنندگان و فروشندگان متنوعی که در زمینه فروش قفس مرغ تهران فعالیت می‌ کنند مولفه های زیاد دیگری هستند که می توانند بر قیمت قفس مرغ تهران تاثیر گذار باشند. یکی از این مولفه های مهم، جنس قفس مرغ است. چرا که به طور معمول این قفس ها را با کمک مواد اولیه متفاوتی ساخته و روانه بازار می‌ کنند. همین امر بر متغیر بودن قیمت ها تاثیرگذار است. با این وجود بهترین نوع قفس مرغ تهران از جنس ورق و مفتول ساخته شده و همچنین از پوشش دهی گالوانیزه گرم کششی برخوردار است. این گونه ساختار، موجب می شود که قفس استحکام و کیفیت کافی را داشته باشد و به مرور زمان دچار ساییدگی، زنگ زدگی، شکستن نابهنگام و غیره نشود.

وزن قفس مرغ تهران

با این وجود برخی از قفس های مرغ تهران از مواد اولیه نامرغوب ساخته شده اند. هرچند که در ابتدا استحکام کافی را دارند اما از آنجا که در ساخت این گونه قفس ها از مواد اولیه مناسب استفاده نشده است. قفس ها وزن بسیاری بالایی دارند. بنابراین جابجایی آن مشکلات زیادی را برای پرورش دهنده فراهم می کند. یک قفس استاندارد باید علاوه بر کیفیت و استحکام از وزن مناسب نیز برخوردار باشد. به همین دلیل است که برخی از قفس های مرغ تهران قیمت کمتری نسبت به قفس های استاندارد دارند. با این وجود به خاطر مشکلات زیادی که این نوع از قفس ها برای پرورش دهنده به وجود می‌آورند. اکثر پرورش دهندگان ترجیح می ‌دهند که از قفس های استاندارد با استحکام و وزن مناسب استفاده کنند.

قفس مرغ تهران
قفس مرغ تهران

بیشتر بخوانید: سود پرورش مرغ

تجهیزات قفس مرغ تهران

جالب است بدانید که قفس مرغ صرفاً مکانی برای نگهداری مرغ ها نیستند بلکه باید دارای تعدادی از ویژگی ها و تجهیزات لازم باشند. به عنوان نمونه؛ یکی از تجهیزات ضروری که قفس های استاندارد از آن برخوردار هستند. آبخوری با کیفیت است این آبخوری ها به پرورش دهنده کمک می کنند تا در تمام طول دوره پرورش مرغ، عمل آبرسانی را به صورت صحیح و مداوم به طیور انجام دهند. این امر در حالی رخ می دهد که آبخوری ها در صرفه جویی هزینه، زمان، صرف نیروی کار و غیره به پرورش دهنده کمک می کنند. همچنین یک قفس استاندارد لازم است که از سینی فضولات با کیفیت برخوردار باشد تا به کمک آن مراقبت های بهداشتی و نگهداری از مرغ ها به صورت صحیح و با صرف کمترین انرژی انجام شود.

بنابراین گفته ها متغیر بودن قیمت ها با توجه به ابزار و تجهیزات به کار رفته در قفس ها کاملاً طبیعی است. چرا که به طور معمول قفس های مجهز به ابزار ها و امکانات استاندارد و با کیفیت قیمت بیشتری نسبت به سای قفس ها دارند.

قفس مرغ تهران
قفس مرغ تهران

سایز و طبقات قفس مرغ تهران

قفس های مرغ معمولاً در ابعاد مختلف طراحی و روانه بازار می‌ شوند. همچنین این قفس ها را به صورت یک یا چند طبقه تولید می کنند تا پرورش دهنده با توجه به ابعاد سالن و یا هدف پرورش خود بتواند سایز و ابعاد قفس مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کند. بنابراین سایز، ابعاد و طبقات مختلف خرید و فروش قفس مرغ تهران می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت آن داشته باشد. چنانچه قفس مورد استفاده از ابعاد کوچک و طبقات کمتر برخوردار باشند مسلماً قیمت خرید آنها نیز پایین تر خواهد بود و بالعکس.

سخنی با مخاطب

مخاطب گرامی همانگونه که ملاحظه کردید عوامل مختلفی می تواند بر قیمت قفس مرغ تهران تاثیرگذار باشد اما آنچه که بیش از همه مورد اهمیت است جنس و کیفیت قفس خریداری شده می باشد. چرا که قفس ها جزو سرمایه ثابت یک پرورش دهنده محسوب می‌شوند که بهتر است از طول عمر مناسب برخوردار باشند تا توجیه اقتصادی کافی برای پرورش دهنده داشته باشند. بنابراین لازم است که به هنگام تهیه قفس حتماً استانداردهای مذکور در این مقاله را رعایت کنید. همچنین ما در مجموعه پرآور خوشحال خواهیم شد. اگر نظرات انتقادات و یا پرسش های خود را در قسمت درج نظرات برای ما بنویسید و تجربیات خود از خرید یا پرورش مرغ را از این طریق با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.