سود پرورش مرغ

سود پرورش مرغ

4.6/5 - (37 امتیاز)

به نام خداوند مهربان، من آرش کرمانی هستم مربی و محقق کسب و کارهای پرورش طیور، امروز قصد دارم در خصوص سود پرورش مرغ بومی و سفید و زیر شاخه های اون که شامل تخمگذار و گوشتی میشه با شما صحبت کنم و تجربیاتم در این صنعت رو به شما انتقال بدم. پس با من همراه باشید….

ویدئو محاسبه سود پرورش مرغ و زیر شاخه ها

نمایش ویدیو درباره سود پرورش مرغ

موضوع سود پرورش مرغ یکی از چالش برانگیز ترین موضوعاتی است که با آن روبرو هستیم; چرا که فارغ از رعایت تمام مسائل حرفه ای برای شروع این کسب و کار، باید به مسئله مهم تری بنام علاقه توجه داشته باشیم. لذا توصیه میکنم اگر علاقه مند به کسب و کار پرورش مرغ هستید به این حوزه ورود نمایید، در این صورت موفقیت شما تضمین شده است. در این مطلب از سایت پراور شما را با میزان سود پرورش مرغ در شاخه های مختلف آشنا خواهیم کرد. همچنین به سوالاتی که در این باره مطرح شده است، پاسخ خواهیم داد…

 1. پرورش مرغ تخمگذار یا مرغ گوشتی؟ 
 2. پرورش مرغ بومی یا سفید؟
 3. محاسبه دقیق سود پرورش مرغ؟
 4. چطور پرورش مرغ را به سوددهی برسانیم؟ 
 5. تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی پرورش مرغ چیست؟

پنح سوال مهم و ضروری در زمینه پرورش مرغ را بیان کردیم، برای یافتن پاسخ آنها تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

حتما تست کنید : ابزارهای محاسباتی مخصوص سالن های پرورش طیور

پرورش مرغ گوشتی یا تخمگذار؟

پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی هر دو از کسب و کارهای سودآور هستند اما بصورت کلی پرورش مرغ تخمگذار بسیار ساده تر از پرورش مرغ گوشتی است; چرا که اولا شروع پرورش مرغ گوشتی به سرمایه بسیار بالایی (حداقل 5 میلیارد تومان) نیاز دارد و ثانیا دریافت مجوز های پرورش مرغ گوشتی پروسه طولانی و دشواری دارد. لذا توصیه ما برای عزیزانی که سرمایه های کمتری دارند پرورش مرغ تخمگذار است…

اما عزیزانی که همچنان قصد سرمایه گذاری در پرورش مرغ گوشتی را دارند نگران نباشند، بزودی ویدئو تخصصی محاسبه سود پرورش مرغ گوشتی را نیز قرار خواهیم داد.

سود پرورش مرغ
سود پرورش مرغ

پرورش مرغ تخمگذار بومی یا سفید؟

انتخاب پرورش مرغ بومی یا سفید نیز ارتباط بسیار زیادی با میزان سرمایه گذاری شما دارد. تولید تخم مرغ سفید کسب و کاری بسیار سودآور است اما رقبای این حوزه بسیار قدرتمند هست، بنابراین با سرمایه کم ورود به این حوزه صلاح نیست. اگر قصد ورود به حوزه تولید تخم مرغ سفید را دارید، حداقل میزان سرمایه مورد نیاز 2 میلیارد تومان میباشد.

بنابر دلایل فوق، توصیه ما راه اندازی کسب و کار پرورش مرغ بومی تخمگذار است; چرا که اولا با سرمایه های کم نیز میتوان استارت زد ثانیا نسبت به نیاز بازار، رقبای اندکی دارد ثالثا حاشیه سود بسیار مناسبی دارد…

تخمین سرمایه مورد نیاز جهت راه اندازی پرورش مرغ تخمگذار بومی

مجموع مبلغ سرمایه گذاری

تخمین سود پرورش مرغ تخمگذار بومی

تاثیر قفس استاندارد بر سود پرورش مرغ تخمگذار

قفس مرغ یکی از مهم ترین تجهیزات در پرورش مرغ تخمگذار میباشد چرا که ارتباط مستقیمی با سودآور سازی این کسب و کار دارد. همانطور که مطلع هستید در سال های اخیر دان مرغ افزایش قیمت محسوسی داشته است و به جرات میتوان گفت اگر مصرف دان در سالن پرورش مرغ تخمگذار بهینه نباشد، هزینه ها یه قدری افزایش خواهد یافت که ممکن است حتی این کسب و کار را زیان ده کند.

لذا قفس مرغ استاندارد با تاثیر مستقیم بر موارد ذیل میتواند کسب و کار تولید تخم مرغ را سودآور سازد :

 1. جلوگیری از ریخت و پاش دان و بهینه سازی مصرف دان
 2. اتوماتیک سازی فرآیند آب رسانی به مرغ با سیستم آبخوری اتوماتیک
 3. عدم تماس مرغ با فضولات و جلوگیری از شیوع بیماری در سالن پرورش
 4. اتوماتیک سازی خروج تخم از دسترس پرنده و جلوگیری از شکسته شدن تخم توسط پرنده
 5. افزایش راندمان تخمگذاری به واسطه جلوگیری از تولید گاز آمونیاک با سیستم جمع آوری فضولات
 6. شناسایی و حذف ساده مرغ هایی که مصرف دان دارند اما تولید تخم نمیکنند

حتما ببینید : انواع قفس مرغ تخمگذار

ویدئو معرفی قفس مرغ تخمگذار استاندارد

پخش ویدیو

تاثیر دان استاندار بر سود پرورش مرغ تخمگذار

یکی از مسائل مهم در سود پرورش مرغ دان استاندارد است. هر چه دان مصرفی مرغ ها به استاندارد نزدیک تر باشد، راندمان تولید افزایش یافته و میزان سود دهی بالاتر خواهد بود.

استفاده از دان غیر استاندارد را فراموش کنید، زیرا این مسئله در پرورش صنعتی ممکن است تمام سرمایه گذاری های شما را نابود کند…

سود پرورش مرغ
 سود پرورش مرغ

سود پرورش مرغ گوشتی

یکی از ویژگی های پرورش مرغ گوشتی که آن را کسب و کاری پر سود نموده است؛ رشد سریع جوجه ها تنها در 45 روز میباشد، همچنین با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه علم ژنتیک و اصلاح نژاد صورت گرفته است، نژاد های برتر شناسایی شده و راندمان تولید در این کسب و کار افزایش یافته است. 

پایبندی به استانداردهای پرورش در احداث سالن و نگهداری از مرغ های گوشتی می تواند سبب افزایش میزان سرمایه گذاری اولیه گردد، بنابراین با سرمایه های اندک نمیتوان به این کسب و کار ورود کرد. حداقل سرمایه مورد نیاز جهت راه اندازی کسب و کار پرورش مرغ گوشتی 5 میلیارد تومان است چرا که از نظر بهداشتی باید سالن استاندارهای خاصی داشته باشد و همچنین به مجوز های متعددی نیاز دارد اما کسب و کاری بسیار زود بازده و با حاشیه سود بالا میباشد.

سایر روش های رسیدن به سود در کسب و کار پرورش مرغ

از آنجایی که تخم و گوشت مرغ در اکثر غذاهای ایرانی دخیل است، پرورش این پرنده می‌تواند با سود فراوانی همراه باشد. دانستن این موضوع خود به خود هیچ سودی را عاید ما نخواهد کرد. ما باید بدانیم چگونه در پرورش این پرنده به سود برسیم! باید راه‌های رسیدن به سود پرورش مرغ را بدانیم و با توجه به بازار هدف و شرایط خودمان، بهترین گزینه را برای پرورش انتخاب کنیم. به طور کلی 5 راه برای رسیدن به سود در پرورش مرغ وجود دارد که در ادامه هر یک از این راه ها را برای شما بازگو خواهیم و کرد و آنها را در آینده ای نه چندان دور به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم.

فروش تخم مرغ سفید یا بومی بصورت واسطه ای

تخم مرغ خواص بسیار زیادی دارد و کمتر کسی می‌تواند تخم مرغ را از وعده‌های غذایی خود حذف کند. از این رو فروش تخم مرغ می‌تواند سود بسیار مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد. 

بنابراین شما میتوانید تخم مرغ را از پرورش دهنده خریداری نمایید و با پخش به پروتئینی ها، سوپر مارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای کسب درآمد نمایید.

البته توجه داشته باشید که اگر خودتان نیز پرورش دهنده باشید از حاشیه سود بسیار بالاتری برخوردار خواهید شد.

تولید و فروش تخم نطفه دار مرغ

یکی دیگر از راه‌های رسیدن به سود در کسب و کار پرورش مرغ فروش تخم نطفه‌دار است. عزیزانی که علاقه مند به پرورش مرغ هستند به خوبی می‌دانند که فروش تخم مرغ خوراکی سوددهی کمتری نسبت به فروش تخم نطفه‌دار خواهد داشت. قیمت بالاتر نسبت به تخم مرغ معمولی و نیاز به پرورش مرغ باعث شده تا فروش تخم مرغ نطفه دار از سود دهی بالایی برخوردار باشد.

تولید و فروش جوجه یکروزه مرغ

بسیاری از پرورش دهندگان علاقمند به ریسک کردن در پرورش مرغ نیستند. آنها دوست دارند یک مرحله جلوتر باشند و دوره خرید تخم نطفه‌دار و دستگاه جوجه کشی را در پروسه پرورش حذف کنند. این نوع افراد معمولاً در این مواقع به فکر خرید جوجه یک روزه هستند. شما با تولید جوجه یک روزه و فروش آن به این افراد می‌توانید سوددهی مناسبی را در پرورش مرغ به دست آورید.

در نظر داشته باشید که پرورش مرغ با استفاده از جوجه‌های یک روزه یکی از متداول‌ترین روش‌های پرورش مرغ است. از این رو نگران فروش جوجه‌های یک روزه نباشید. شما به آسانی هرچه تمام‌تر می‌توانید جوجه‌های یک روزه تولید شده را به فروش برسانید.

تولید و فروش مرغ بالغ

آخرین روشی که می‌توانید با استفاده از آن به سود پرورش مرغ دست پیدا کنید، فروش مرغ بالغ است. کسانی که مرغ بالغ را خریداری می‌کنند به فکر تولید تخم مرغ هستند و با خرید مرغ بالغ میتوانند سریعتر به هدف خود برسند. همچنین در کنار این مورد می توان تولید گله مادر را نیز انجام داد.

فروش کود

شاید کمتر کسی به این مورد اشاره کند که شما می‌توانید با استفاده از فروش کود تولید شده توسط مرغ‌ها نیز به درآمدزایی برسید. کودهای طبیعی که مرغ‌ها تولید می‌کنند یکی از بهترین نوع کودها برای کشاورزی است. شما می‌توانید کودهای تولید شده را جمع آوری کنید و سپس با فروش آنها به درآمدزایی برسید.

شما برای ما از سود پرورش مرغ بنویسید

از آنجایی که سود پرورش مرغ یکی از انگیزه های اصلی برای شروع این فعالیت محسوب میشود توصیه میگردد افراد در ابتدا به تولید تخم مرع بومی روی بیاورند، زیرا سریعتر و ساده تر و کم هزینه تر میتوان استارت زد و به سودآوری رسید. چنانچه شما در این زمینه تجربه های مفیدی دارید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما به متقاضیان سایت پرآور کمک می کند تا در کسب و کار خود به سوددهی بالاتری برسند.

سوالات متداول

سود پرورش مرغ تخمگذار چقدر است؟

در یک واحد 2000 قطعه ای سود پرورش مرغ تخمگذار حدودا معادل 60.000.000 تومان است

سود پرورش مرغ تخمگذار بیشتر است یا گوشتی؟

هر دو سودآوری بالایی دارند اما پرورش مرغ گوشتی سزمایه اولیه بالاتری احتیاج دارد

راه‌های رسیدن به سود در پرورش مرغ را نام ببرید؟

1. تولید تخم مرغ خوراکی 2. تولید گوشت مرغ 3. تولید تخم نطفه دار 4. تولید جوجه یکروزه و مرغ بالغ

75 پاسخ

 1. سلام.من بچه روستا هستم.یه سوله 60متری هم دارم.میخواستم هزار قطعه مرغ بومی تخم گذار نگهدارم.به نظر شما دخل وخرجش باهم میخونه؟سود تخمینی شما به درنظر گرفتن نگهداری ورسیدگی خوب چقدری درمیاد؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

 2. سلام برای راه اندازی اولیه پرورش مرغ چقدر هزینه لازم هست زمین موجوده
  می‌خوام ۳۰۰۰۰مرغ گوشتی پرورش بدم
  هزینه دستگاه ها و ساخت سالن چند تومن نیازه

 3. سلام پرورش مرغ گوشتی به صرفه تر یا مرغ تخم گدار ؟؟؟ در یک واحد 40 هزارتایی کاملا صنعتی با وسایل به روز و اینک تقریبا سودشون در یک سال چقدر هم گوشتی هم تخم گدار لطفا یک عدد تقریبی بگین

   1. سلام خسته نباشید. من سه سال پیش اقدام کردم برای گرفتن وام برای احداث پرورش مرغ گوشتی ولی از شانس ما از سه چهار سال پیش دیگه وام به کسی ندادن. آیا خبر دارید که کی ممکنه دوباره برای پرورش مرغ وام بدن یا نع. یا فقط تو شهر یاسوج به پرورش مرغ وام نمیدن یا تو بقیه استانها هم همین وضعه.

   2. سلام حدود بیست طرح تولید و مقاله های گوناگون مطالعه کردم ولی متأسفانه یک جدول میزان خوراک مرغ گوشتی که خوراک یک جوجه در هفته اول تا هفته ششم که همون 42 روز هست ندیدم و کار شناسان عزیز به‌این موضوع نپرداختن که به عنوان مثال یک گله 1000 قطعه ای درطول دوره 42 روز چند کیلو خوراک نیاز دارد مطالب گیج کننده بود ممنونم از زحمات شما

 4. سلام برای اینکه مرغ گوشتی پرورش بدیم ۲ هزارتا تخمیننا ماهیانه چقد درامد داره و اینکه کجا باید ارایه بدیم مرغهارو

  1. سلام اگر منظور شما یه باغ درخت و با حصار کشی بلوک هست خیر مرغ گوشتی محیط مسقف و بهداشتی با سیستم گرمایشی و تهویه هوا . خوراک با درصد دقیق .آب خوری دانخوری چه قدیمی یا به روز واکسن . مکمل های خوراکی در سن های مختلف هستش تو باغ روز اول گربه همسایه بیشتر گله خورده و متحمل ضرروزیان زیادی خواهی شد نکن برادر

 5. از کنسانتره و سبوس و تهمانده غذا بهشون میدم جوجه جهادی بودن نمدانم از چه نژادی هستن ولی ۳تا از انها نژاد پلیموت روک هستند

 6. سلام با یک متر ونیم عرض و طول پنج متر چند مرغ تخمگذار میشه نگهداری کرد

  آیا امکان نگهداری برا مرغ تخم گذار هست اگه هست چه تعداد جا میشه تو اون عرض و طول

 7. سلام بیخشید من چند تاجوجه گرفتم تو بهار والان مرغ شودن ولی نمیدونم چرا تخم نمیگذارن الان 8ماهشون هست از کنسانتره مرغی استفاده میکنم توی زیر زمین هستن اصلان درشون نمیارم که افتاب بخورن یعنی مشکل تخم نزاشتن شون از افتاب نخوردنشونه ممنون میشم اگه زود تر جواب بدید

  1. سلام دوست عزیز، استفاده از کنسانتره به تنهایی اشتباهه و باید با مواد دیگری ترکیب بشه. توصیه میکنم دان مخصوص مرغ تخمگذار تهیه بفرمایید. با احترام

 8. سلام چند تاجوجه سلطان دارم که 3ماهشون هست ولی کنار مرغ وخروس ها میندازم شون میزنن توی سرشون چکارگنم لطفا جواب بدید

 9. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای مرغ محلی در زمستان باید حتما از وسایل گرمایشی استفاده کرد یا بدون وسایل گرمایشی هم میشه نگه داری کرد

 10. سلام،من یه فضای۷۰۰متری دارم،خودم ب مرغ تخم گذار بومی علاقه دارم با قیمت فعلی تخم مرغ و هزینه های اون میانگین سود دهی در ۷۰۰متر فضایی ک دارم چقدر میتونه باشه؟

 11. با احترام وسلام لطفا راهنمایی بفرمایید

  بلحاظ قانونی چه مجوزایی برای تاسیس یک مرغداری 20هزار گوشتی لازمه ؟ گرفتنشون راحته یا هفتخوانه ؟

  1. سلام دوست عزیز، با توجه به متغیر بودن شرایط و مجوزها نسبت به مناطق مختلف جغرافیایی بهتره به جهاد کشاورزی منطقه خودتون مراجعه کنید. با احترام

 12. باسلام میخواستم بدونم سود خالص پرورش ۱۵۰۰ مرغ در بهترین حالت درماه چقدر است ممنون میشم پاسخ بدین

 13. با سلام می خواستم بدونم چه نژاد هایی از مرغ را می توان با هم ترکیب کرد همشون را یا نژاد هایی خاصی چنین قابلیتی دارند؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   من برای راه اندازی یک فضای ۱۰۰ متری اجاره ای .حالا بحث هزینه اجاره اینا ب کنار
   برای تولید تخم مرغ محلی ب صورت استاندارد در این مقدار فضا با تمامی تجهیزات حدودا چقدر هزینه خواهد داشت
   ممنون میشم راهنمایی کنید

 14. با سلام و خسته نباشید
  آیا در پرورش چند نژادی مرغ در محیط سالنی امکان دارد خروس یک نژاد با مرغ نژاد های دیگر جفتیگری و نژاد های دورگه بوجود بیاید؟ یا اینکه هر خروس با مرغ هم نژاد خودش جفتگیری می کند؟

   1. با سلام و تبریک سال نو میخواستم بگم چرا دوپهلو حرف میزنید؟ یه بار میگید گوشتی سودآوره یه بار هم میگید تخمگذار کدوم حرفتون رو باور کنیم ؟

  1. سلام
   سال نو مبارک
   خوبید
   شما کدام استـان یا کدوم شهر هستید؟
   چی شد به فکر این شغل افتادید؟
   و چقدرجا دارید(متراژ) و چقدر سرمایه و تجربه…؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

سبد خرید0
سبد خرید خالی است
0

پیام آرش کرمانی بنیانگذار گروه صنعتی پرآور

این پیام تقدیم به شما عزیزان دوست داشتنی که احتمالا در سنین 18 تا 35 سال بسر می برید و به نحوی علاقمند به پرورش طیور و یا علاقمند به راه اندازی کسب و کار شخصی خودتان هستید. بنده آرش کرمانی به عنوان مدرس و مشاور هزاران نفر و با سابقه بسیار زیاد در مدیریت بیزینس های موفق ، دو عامل بسیار مهم موفقیت و شکست تمام انسان های امروزی را کشف، و بصورت یک فایل صوتی کوتاه تقدیم شما میکنم. میزان توجه شما به این فایل، آینده و سرنوشت شمارو بصورت تضمینی رقم خواهد زد، پیشنهاد میکنم قبل از هر اقدام فیزیکی و یا یادگیری مهارت جدید،به گفته های این فایل توجه کنید.
0:00 / 0:00
اصلی ترین دلایل موفقیت و شکست