پرورش بلدرچین

پرورش بلدرچین

3.2/5 - (496 امتیاز)

چرا پرورش بلدرچین کسب و کاری خطرناک است؟!
چرا پرورش دهندگان بلدرچین ممکن است سرمایه خود را از دست بدهند؟!
پرورش بلدرچین چگونه باعث از دست رفتن سرمایه میشود؟!
اگر به دنبال پاسخ پرسش های فوق هستید با ما همراه باشید.

پرورش بلدرچین ، یک کسب و کار پیش پا افتاده نیست…!

سال های زیادی است که کسب و کار پرورش بلدرچین در تمام کشور ها رونق گرفته و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است…

همانطور که میدانید هر کسب و کاری که مورد توجه عموم مردم قرار گیرد، مورد توجه سودجویان نیز قرار خواهد گرفت! سودجویانی که فقط منافع خودشان برایشان اهمیت دارد و برای دیگران ارزشی قائل نیستند…

قبل از اینکه بیشتر موضوع را برای شما شرح دهم از شما درخواست میکنم ویدئوی ذیل را با دقت مشاهده نمایید تا موضوع برایتان شفاف تر شود.

 

بسیارخوب فکر میکنم تا اینجا واقعیت ها براتون مشخص شد، قطعا متوجه شدید افرادی که بدون دانش و اطلاعات کافی وارد این صنعت میشن در نهایت سرمایه خودشون رو از دست میدن و اصطلاحا ورشکسته میشن…

اما سودجویان در این میان چه نقشی دارند؟! این ها افراد یا دلال هایی هستند که برای فروش محصولاتشون کسب و کار پرورش بلدرچین رو یک کسب و کار ساده و راحت جلوه میدن…

نمیخوام نا امیدتون کنم، پرورش بلدرچین واقعا کسب و کار ساده ای هستش اما اگر دانش کافی رو نداشته باشید چون با پرنده زنده سروکار دارید ممکنه با تلفات شدید سرمایه تون رو از دست بدید…

همچنین برخی از سودجویان و دلال ها با ارائه تجهیزات و قفس های غیر استاندارد که توسط کارگاه های زیرزمینی یا کابینت سازی ها ساخته میشن از همون ابتدا کسب و کار شمارو به وادی نابودی میکشونند.

دوستان عزیز توجه داشته باشید تجهیزات و قفس های استاندارد حکم قلب یک واحد پرورشی رو دارند، اگر این تجهیزات نتونند به خوبی وظیقه خودشون رو ایفا کنند قطعا کسب و کار شما با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. در همین راستا از شما دعوت میکنم مطلب مقایسه قفس استاندارد و غیر استاندارد رو با دقت چندین بار مطالعه کنید تا دچار اشتباه های جبران ناپذیز نشید.

پرورش بلدرچین ، صنعتی سودآور و پربازده به شرط داشتن دانش کافی

گوشت و تخم بلدرچین از لحاظ ارزش غذایی و درمانی بسیار با ارزش بوده و در سال های اخیر بعنوان یک راه چاره برای درمان کمبود پروتئین بویژه در کشورهای در حال توسعه معرفی شده است.

بلدرچین با توجه به ویژگیهای منحصر به فرد خود توانسته خیلی زود چه در بحث تولید و چه در بحث مصرف به جایگاه مهمی راه یابد، به گونه ای که هم اکنون پرورش بلدرچین بعنوان صنعتی سود آور و پر بازده در سراسر جهان شناخته شده است. پرورش بلدرچین به لحاظ :

1) هزینه های جاری بسیار پایین
2) بازار فروش بسیار مناسب
3) دوره پرورشی کوتاه و زود بازده
4) سهولت در پرورش و راندمان بسیار بالا در عین سادگی و…
یکی از پرسودترین کسب و کارهای خانگی و صنعتی به حساب می آید.

حتما بخوانید : آموزش پرورش بلدرچین از 0 تا 100 بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی

پرورش بلدرچین را میتوان در هر محیطی اعم از شهر یا روستا، مزارع و…، حتی در مساحت بسیار کوچک (9 متر به بالا) از قبیل زیرزمین، انباری، اتاق، سوله های پیش ساخته و… راه اندازی کرد.

پرورش بلدرچین در قفس

شروع پرورش بلدرچین به سبک اروپایی ها

در یکی از سفرهای کاری خود که به یک کشور اروپایی داشتم متوجه شدم اروپایی ها برای شروع پرورش بلدرچین قبل از آغاز کار یک برنامه مینویسند و مطابق با برنامه کار میکنند، همان کاری که ایرانی ها هیچگاه انجام نمیدهند و اغلب به مشکل میخورند.

اروپایی ها قبل از اینکه کاری را آغاز کنند همه جوانب را در نظر میگیرند و بر روی کاغذ مکتوب میکنند و در نهایت به موفقیت میرسند چرا که داشتن یک برنامه ی منظم و مکتوب ادم را به موفقیت میرساند.

یک برنامه مناسب باید شامل :
1) نژاد بلدرچین (گوشتی یا تخمگذار)
2) مکان نگهداری مناسب
3) برنامه تغذیه ای
4) تکنیک های مراقبتی و راندمان بالا
5) راهبردهای بازاریابی باشد.
ما در اینجا مختصراً هر مرحله را توضیح میدهیم…

اما قبل از هر چیز از شما دعوت میکنم اگر میخواهید وارد صنعت بلدرچین شوید حتما و حتما کلیپ ذیل را مشاهده نمایید :

انتخاب نژاد مناسب :

در حال حاضر 18 نوع بلدرچین در دسترس بوده که برای شروع پرورش بلدرچین بسیار پربازده و مفید هستند. برخی از این نژاد ها برای تولید تخم مناسب تر بوده، و برخی برای تولید گوشت شناخته شده هستند. در اینجا برخی نژادهای بلدرچین گوشتی و تخمگذار معروف را معرفی میکنیم :

حتما بخوانید : چگونه بهترین نژاد برای پرورش بلدرچین را انتخاب کنیم ؟

بلدرچین های تخم گذار :

ژاپنی (Coturnix japonica) ، تاکسیدو (Tuxedo) ، فرعون (Phorooh) ، بریتانیایی (British range) ، سفید انگلیسی (English White) ، طلایی منچوری (Manchurian Golden)

توجه داشته باشید که در حال حاضر در کشور ما بهترین نژاد برای پرورش بلدرچین تخمگذار نژاد ژاپنی بوده و از نظر راندمان تخمگذاری بیشترین راندمان را دارد.

نژاد های گوشتی :

بلدرچین سفید (آمریکایی) ، سینه سفید (هندی)

پرورش بلدرچین

مکان مناسب :

انتخاب مکان مناسب برای پرورش بلدرچین یکی از مهم ترین مراحل شروع کار پرورش میباشد، بلدرچین ها میتوانند در قفس بلدرچین و یا بستر پرورش داده شوند اما پرورش آن ها در سیستم قفس خیلی مناسب تر است زیرا تلفات، بیماری ها و دیگر مشکلات بسیار کمتر بوده و از طرفی راندمان تخمگذاری بالاتر میرود.

شما می توانید 33 قطعه بلدرچین را در یک قفس به اندازه ی 100 سانتی متر طول ، 60 سانتی متر عرض و 25 سانتی متر ارتفاع پرورش دهید، همچنین باید یک سیستم تهویه مناسب ایجاد کرده و از عبور جریان هوا در محل پرورش مطمئن شوید.

از قفس هایی با شبکه سیمی برای پرورش بلدرچین استفاده کنید و حتما دقت نمایید که جنس مفتول های قفس ضدزنگ بوده و از استحکام کافی برخوردار باشند.

قفس های پلاستیکی برای پرورش بلدرچین مناسب نمیباشند زیرا پس از مدتی با رشد قارچ و … مواجه خواهید شد.

نمونه ای از یک قفس بلدرچین استاندارد : 

حتما بخوانید : قفس های پرورش بلدرچین، 100 درصد ضدزنگ و قابل شستشو، دارای 10سال ضمانت زنگ زدگی

محل پرورش باید دور از دسترس حیوانات وحشی باشد چرا که صدای این حیوانات باعث وقوع استرس در گله بلدرچین شده و راندمان تولید را بصورت جدی کاهش داده و در نهایت باعث ورشکستگی خواهد شد.

پرورش بلدرچین

خوراک بلدرچین :

برای رشد مناسب بلدرچین ها و همچنین افزایش بهره وری آن ها باید خوراک مناسب فراهم نمایید. یک بلدرچین بالغ حدود 20 تا 25 گرم خوراک را در طول روز مصرف می کند.

خوراک جوجه باید حاوی 27 درصد پروتئین بوده و همچنین خوراک بلدرچین بالغ باید حاوی 22 الی 24 درصد پروتئین باشد.

یک چارت از خوراک متعادل برای بلدرچین ها در زیر نشان داده شده است :

پرورش بلدرچین

حتما بخوانید : همه چیز درباره آب و دان بلدرچین

تولید تخم :

وجود نور کافی برای تولید مطلوب تخم به شدت توصیه می شود. می توانید نور و حرارت را با استفاده از مادر مصنوعی تامین کنید. نیاز به نور و حرارت بسته به فصل متغیر است. برای تولید تخم بهتر، نژاد های مولد را انتخاب کرده و همیشه قفس آن ها را خشک و تمیز نگه دارید.

تولید تخم به دما، خوراک، آب، مراقبت و مدیریت وابسته است.

برای تولید تخم مطلوب از بلدرچین، نور نقش حیاتی ایفا می کند. میزان روشنایی و دمای مطلوب برای بلدرچین تخم گذار در زیر آورده شده است :

پرورش بلدرچین

نکات بهداشتی :

1- همیشه قفس آن ها را خشک و تمیز نگه دارید.

2- بلدرچین های با سنین متفاوت را از همدیگر جدا نگه دارید.

3- بلدرچین های مریض را از سالم جدا کنید.

4- پرنده ی مرده را سوزانده یا زیر خاک دفن کنید.

5- آب تمیز و تازه به اندازه کافی مطابق نیازشان فراهم کنید.

بیماری های شایع بلدرچین + درمان : خشونت در بلدرچین ها (کانیبالیسم) ، استرس در گله بلدرچین ، عفونت کیسه زرده بلدرچین

بازار فروش :

گوشت و تخم بلدرچین بسیار لذیذ بوده و غنی از عناصر مقوی است، بنابراین یک بازار آماده برای محصولات بلدرچین وجود دارد. به خاطر اینکه بلدرچین ها و تخم هایشان کوچک هستند، ارزان قیمت بوده و تمام اقشار مردم می توانند خریداری نمایند. بنابراین زیاد نگران بازاریابی محصولاتتان نباشید. می توانید به راحتی تخم یا گوشت بلدرچین را در بازار به فروش برسانید اما اگر با تکنیک های فروش محصولات بلدرچین آشنایی ندارید توصیه میکنم حتما مقاله تخصصی بازاریابی بلدرچین را مطالعه نمایید. در یک کلام پرورش بلدرچین نقش مهمی برای تأمین نیازهای غذایی خانواده و درآمد زایی ایفا می کند و پرورش بلدرچین صنعتی می تواند منبع فوق العاده ای برای اشتغال زایی و درآمد بیشتر باشد. پرورش بلدرچین بسیار جذاب بوده و بزرگ کردن چند عدد از آن ها بسیار راحت است.

کلیپ معرفی کسب و کار پرورش بلدرچین :


در پایان قابل ذکر است که شرکت پرآور فقط در زمینه ساخت تجهیزات نگهداری طیور فعالیت میکند، و اینگونه از مقاله ها برای رفع ابهامات بازدید کنندگان و مشتریان محترم تهیه و تنظیم شده است. 

 کلیه حقوق متعلق به شرکت پرآور صنعت، و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع قانونا پیگرد داشته و شرعا حرام می باشد.

مطالبی که با خواندن آن ها استاد پرورش خواهید شد!

199 پاسخ

 1. سلام بنده میخوام تازه شروع کنم
  علاقه زیادی به پرورش بلدرچين دارم
  ولی نمیدونم از کجا شروع کنم
  هر مقاله و مطلبی هم که خوندم به صورت کلی راجب این موضوع صحبت کردن
  لطفا راهنمایی کنید
  حتی برا این کار لازم باشه کل خانواده ام رو بخوام ببرم روستا مشکلی ندارم
  اگه لطفا کنید و یه برنامه کامل برای راه اندازی حداقل 10000 تایی رو بهم پیشنهاد بدید ممنون میشم

 2. سلام و با تشکر از سایت خوبتان . یه سوال داشتم . برا بلدرچین چه سبزی هایی مناسب هستش بدیم بخورن ؟ من تا حالا کاهو و یونجه دادم خوب می خورن . مریض هم نشدن . تخم گزلریشون هم بالا رفته .

 3. سلام دوست عزیز
  من تازه میخوام شروع به پرورش بلدرچین بکنم هیچ تجربه ای هم ندارم یک سوله که قبلا پرورش دام بوده با عرض،۴متر و ۱۲متر طول که فعلا برای شروع قسمتی از سوله رو میخوام استفاده کنم اگر فقط شسته بشه ضدعفونی نشه مشکلی پیش نمیاد سوله دیوار و کفش کلا سیمانیه ؟
  اگه خودم قفس با اندازه و شیب استاندارد برای تخم بسازم بازم مشکلی برای بلدرچین پیش میاد برای شروع نمیتونم کل سرمایمو بدم به قفس بعد هم اگه نتونستم پرورش بدم سرمایم به باد بره لطفا راهنماییم کنین
  یاسوج پرورش بلدرچین ندارین از اطلاعات و تجاربشون استفاده کنم و بتونم بازدید کنم؟
  ببخشید سوالاتم زیاد بود تازه کارم ازینکه سرمابم به باد،بره میترسم ممنون از،سایت خوبتون

  1. سلام دوست عزیز، باید یک مرحله با آجر فرمالین عملیات ضدعفونی رو انجام بدید.
   همچنین ساخت قفس غیر استاندارد ممکنه سرمایه شمارو بر باد بده.
   توصیه میکنم برای شروع با تعداد کم شروع کنید که نیاز به هزینه بالا هم نداشته باشید سپس اقدام به سرمایه گذاری کنید، البته با تجهیزات استاندارد. موفق باشید

 4. سلام ایا از هفته ی سوم ناگهان نوردهی رو از 24 ساعت به 12 ساعت کاهش میدیم یا اینکه در طول هفته سوم اروم اروم نوردهی رو کاهش میدیم تا در پایان هفته برسه به 12 ساعت ؟ در مورد بقیه ی هفته ها چطور ؟ در طول هفته کاهش یا افزایش نوردهی بدیم تا در پایان هفته به رقم مورد نظر برسیم یا ناگهانی از شروع هفته اعمال کنیم ؟ لطفا خلاصه جواب‌ ندین ، کامل و دقیق بگین ، با تشکر

 5. سلام.ازشيرازهستم.من بارچندمه شروع به پرورش5000تايي کردم ولي متاسفانه قيمت خوراک 3700 تومان هست ووقتي حساب ميکنم،باضررمواجه هستم.بحث تلفات وهزينه هاي جانبي هم هست.وبه وفور به اين کاررو اوردن.وهرشخص به هرقيمتي که دلش بخاد بلدرچين رابه بازارارائه ميده.وبحث قدرت خريدمردم هم ازهمه مهمتره که پايين اومده.نميدونم بعدازاين همه هزينه چکارکنم؟اصلا مخارج خودش هم درنمياد.فقط پاياپاي هست.

 6. سلام دوستان عزیز خیلی ممنون از راهنمایی های کامل شما اگه امکانش هست من را هم به کانال تلگرامتون دعوت کنید محمد سعیدی از کلات نادر

  1. سلام دوست عزیز
   خواهش میکنم. با این آیدی ها میتونید وارد کانال تلگرامی ما بشید. paravar @ghafas_paravar @arash_kermani@ … آیدی اینستاگرام : ghafas_paravar @arash__kermani@
   با احترام

 7. سلام با تشکر از راهنمایی هایتان خواستم بپرسم اگر از زیر زمین خونم شروع کنم آیا بلدرچین بوی بد مثل مرغ دارد که باعث آزار ساکنین خونه بشه ؟ یا نه بو ندارد و اذیت نمیکند

  1. سلام دوست عزیز
   خوشبختانه بلدرچین به اندازه مرغ بوی نامطبوع نداره و میتونید تو زیر زمین خونه هم اونها رو پرورش بدید. فقط باید بهداشت رو رعایت کنید.
   با احترام

 8. سلام
  باتشکر از مطالب مفیدتان، من ۱۰ تا بلدرچین تخمگذار گرفتم. میخواستم بپرسم کف اتاقک خاکی هست ودائم خاکپر می کنند. مشکلی به وجود نمیاد؟اگه به جای خاک ، خاک اره بریزم چطور ؟کدوم یک بهتره؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهتره زیر پاشون کفی مشبک باشه و فضولات رو از خودش عبور بده. چون وجود فضولات و تماس مستقیم اونا با بدن پرنده، آلودگی ایجاد میکنه و باعث بروز بیماری میشه.
   با احترام

 9. باسلام وخسته نباشید
  من خیلی علاقه به پرورش طیور دارم اما متاسفانه آپارتمان‌نشین هستیم
  خواستم بپرسم آیا میشه توی بالکن آپارتمان با یه قفس دوسه طبقه برا پرورش بلدرچین کاری کرد . ما همشهری شما و ساکن کرج هستیم . نگرانی من دمای هواست مخصوصا زمستان‌‌ که شاید مجبور باشم فصلی کار کنم . لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   روی تراس هم میتونید اقدام به پرورش بلدرچین کنید. فقط باید فضا بسته باشه تا بتونید دما و رطوبت رو تنظیم کرده و ثابت نگه دارید. لطفا ابعاد تراس رو بفرمایید چقدر هست تا بتونم بیشتر راهنماییتون کنم که به چه تعداد قفس نیاز دارید.
   با احترام

 10. سلام من حدود 12بلدرچین دارم نور دون دما وجاش مناسبه ولی تخم نمیده درضمن هیچ استرسی بهشون وارد نشده ولی با این حال بازهم راهنماییم کنید

  1. سلام دوست عزیز
   باید ببینید آیا تو سن تخمگذاری هستن ؟ بلدرچین ها تو سن 40 تا 45 روزگی شروع به تخمگذاری میکنند.
   با احترام

  1. سلام دوست عزیز
   برای تولید تخم خوراکی نیاز به وجود نر در گله نیست اما برای تولید تخم نطفه دار باید در گله، نر وجود داشته باشه.
   با احترام

  1. سلم دوست عزیز
   میشه تو فضای باز هم پرورش رو شروع کرد ما کارتون سخت تر میشه. چون کنترل بهداشت و دمای محیط تقریبا غیر ممکنه و از طرفی راندمان تولید خیلی پایینه. بنابراین برای افزایش راندمان و فراهم کردن شرایط مطلوب بهترین روش، استفاده از قفس های استاندارد هست. که هم هزینه ها رو براتون کاهش میده هم درصد تلفات تقریبا به صفر میرسه.
   با احترام

  1. سلام دوست عزیز
   بهتره از دان آغازین، دان مخصوص جوجه بلدرچین استفاده کنین تا پروتئین لازم برای جوجه ها تأمین بشه.
   با احترام

 11. سلام.
  خسته نباشید.
  من میخوام پرورش بلدرچین و با تعداد پایین شروع کنم مثلا 100 تا 150تا.
  میخواستم بدونم چقدر جا نیازه؟
  و آیا 10 روزه بگیرم خوبه؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای این تعداد بلدرچین، به 6 متر فضا نیاز دارید و بهتره بلدرچین 30 روزه خریداری کنید.
   با احترام

 12. سلام خسته نباشید من یه فضای 600 متری دارم که 200 متر سوله است می خواستم بدونم برای پرورش بلدرچین چقدر هزینه باید بکنم و اینکه من اولین بارمه تجربه ندارم

  1. سلام دوست عزیز
   قفس دو طبقه بلدرچین، یک متر طول، 62 سانتیمتر عرض و یک متر و 10 سانتیمتر ارتفاع داره که میتونید در یک قفس با این ابعاد، 66 قطعه بلدرچین نگه دارید.
   با احترام

 13. با عرض سلام و خسته نباشید.سوالی راجع به مقاومت بلدرچین در دمای شهرهای جنوبی از جمله کنگان داشتم.البته دمای سالنی که برای پرورش بلدرچین در نظر دارم را با کولر گازی خنک میکنیم ولی در کل می خوام بدونم میشه پرورش بلدرچین انجام داد یا نه.ممنون و سپاس فروان.

  1. سلام دوست عزیز
   سلامت باشید
   شما در هر شهری با هر دمایی که باشید باز هم می تونید پرورش بلدرچین راه اندازی کنید، فقط باید دمای سالن بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد باشه
   با احترام

 14. با سلام و احترام. من ی زیر زمین ب اندازه 10 تا 12 متر فضا دارم. میخواستم بدونم چه تعداد قطعه بلدرچین میتونم نگهداری کنم جهت پروار کردن؟ همچنین بستر انها باید تو قفس باشه یا ک ب صورت آزاد باشند؟ و از چه سنی برای پروار کردن استفاده کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   جهت محاسبه دقیق باید طول و عرض سالن رو بفرمایید، پرورش روی زمین به علت تلفات بسیار زیاد و راندمان بسیار پایین روشی منسوخ شده هستش و باید از قفس استفاده کنید. بلدرچین ها در سن 45 روزگی آماده کشتار میشوند. با احترام

 15. سلام
  خسته نباشید
  مدتیه پیگیر بلدرچین و بازار فروشش هستم
  مثلا برای بلدرچین تخم گذار هزار عدد بلدرچین حدودا روزی 25کیلو دان مصرف میشه که اگه دان رو کیلویی 2400در نظر بگیریم میشه روزانه 60تومن پول دان و درماه میشه 1/800/000. بعلاوه هزینه باکس برای بسته بندی و اینا که درمجموع حدودا 2/200/000 اینا درمیاد.حالا فروش تخم مرغ اگه خیلی اوکی پیش بره دونه ای 150هم بفروش برسه میشه 3/000/000. سود تقریبی 800تومنه،بنظر شما درسته همه ی اینا؟
  بازار برای گوشتی هم بهتر ازاین نیست و سود کمتری هم داره ظاهرا،علاوه براینکه نظرشما رو راجبه این حساب کتابام میخوام اینه که شرکت ها که گله ای میخرن و کشتار میکنن حدودا تا چقدر حاضرن برای بلدرچین هزینه کنن
  سپاس

  1. سلام بله به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی برای پرورش بلدرچین، همچنین نزدیک بودن به یکی از بزرگترین شهر های ایران قطعا بازار فروش مناسبی خواهید داشت. با احترام

 16. با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید میخواستم بپرسم توی فضای 40 متری چه تعداد بلدرچین میشه پرورش داد؟؟و ایا برای سفارش قفس نمایندگی توی استان خوزستان دارید یا خیر؟؟

  1. سلام تعداد دقیق بستگی به طول و عرض سالن داره اما بصورت حدودی، در صورت استفاده از قفس بلدرچین 5 طبقه 5280 قطعه بلدرچین میتونید پرورش بدید.
   بله نمایندگی داریم خوزستان، جهت اطلاعات بیشتر لطفا با واحد فروش در ارتباط باشید. با احترام

 17. سلام دوست عزیز منطقه ای که من میخام اونجا بلدرچین پرورش بدم شب ها صدای حیوانات وحشی میاد میشه راهنماییم کنین ؟؟؟

 18. باسلام و احترام
  اول ازهمه بابت سوالات زیاد عذرخواهی میکنم.
  بنده قصد شروع پرورش بلدرچین گوشتی را بصورت صنعتی دارم. به همین منظور باید مطالعاتی از صفر تا صد داشته باشم. چه منابعی معرفی میفرمایید؟
  همجنین تخم نطفه دار گوشتی را از کجا و به چه قیمت تهیه کنم؟ برای شروع چه پیشنهاد هایی دارید؟ آیا شما فروش تخم نطفه دار گوشتی را دارید؟
  سوال بعدی اینکه چطور غذای 5000 هزار بلدزچین را حساب کنم که چند کیلو میشود و در 500 متر سوله چه تعداد بلدرچین میتوان در بستر پرورش داد؟

  1. سلام دوست عزیز با توجه به تخصصی بودن سوالات شما توصیه میکنم برای راهنمایی جامع و کامل با واحد فروش تماس بگیرید و وقت مشاوره رزرو کنید تا کارشناسان شمارو کاملا راهنمایی کنند. با احترام

  1. سلام دوست عزیز
   این قفس برای پرورش بلدرچین مناسب نیست، چون بلدرچین پرنده ای پرشی هستش و وقتی بالای سرش از ارتفاع 25 سانتی متر بلندتر باشه، میپره و به خودش آسیب میزنه. با احترام

 19. سلام
  من یه جایی داخل خونه مون زیر دخت دارم بلدرچین پرورش میدم ولی نمیدونم باحیوان های مزاحمی مثل گربه چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 20. سلام
  برای فروش تخم بلدرچین ها باید به کجا مراجعه کنیم؟و اینکه بازار فروش تخم بلدرچین ظرفیت فروش رو داره و میان مردم جا افتاده است یا دست زیاد شده در این حوضه و نمیتونیم بفروشیم؟؟
  با احترام و ممنون جهت پاسخگویی دقیق.

 21. سلام
  برای بلند شدن بیش از اندازه نوک بلدرچین چه راهکاری پیشنهاد میکنید و دلیل چیست ؟/؟ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   باید نوک چینی کنید البته این کار نیاز به تجربه داره و بدون اطلاع از نحوه نوک چینی نباید اینکار رو انجام بدید. با احترام

 22. سلام
  شرکت پراور قفس بلدرچین گوشتی با طبقات شش ،هفت یا هشت تولید میکند؟
  ایا پرورش ۲۰۰۰۰ بلدرچین گوشتی در قفس باعث ایجاد بو که مزاحم همسایه ها میشود؟

  1. سلام بیشترین تعداد طبقه 5 طبقه هستش و بیشتر از این امکان نداره چون ارتفاعش خیلی زیاد میشه و طبقات بالایی دسترسی مناسبی ندارن.
   اگر سینی های فضولات رو مرتب تمیز کنید بوی زیادی ندارند. با احترام

 23. سلام قیمت بلدرچین بالغ چقدره من پنج هزارتومن میفروشم زیاده؟چون همه میگن قیمتش انقد نیست! من تازه پرورش بلدرچین و شروع کردم هیچ تجربه ای هم تو این کار نداشتم اول خواستم خودم ازشون تخم نطفه دار بگیرم دیدم بهتره یه خرده سود کنم بعدش چون احتیاج به قفس مخصوص دارم بعدش خواستم تخم بدون نطفشونو بفروشم نراشو فروختم دیدم اصلا تخمایی که میزارن خیلی کمه!چرا صدو خردی ماده داشتم روزی نه تا اینا تخم میزاشتن چرا الانم گفتم هر چی رو بالغ کردم بفروشم چون قیمت دانش خیلی گرون شده نمیصرفه اصلا

  1. سلام قیمت بلدرچین بالغ در حدود 3 الی 3.5 هستش.
   صد و خورده ای بلدرچین روزی 9 تا تخم میذاشتن؟! کلا پرورش شما با مشکل مواجه هستش!
   هر بلدرچین در هفته 5 تخم میگذارد، یعنی راندمان تولید تخم در بلدرچین 80 درصد است بنابراین با فرض پرورش 100 بلدرچین شما باید روزانه حدود 80 تخم جمع آوری کنید!
   در خصوص میزان سود و قیمت دان به شما توصیه میکنم مقاله تخصصی سود پرورش بلدرچین را مطالعه نمایید تا کاملا با این صنعت پرسود (پرسود به شرط پرورش اصولی و استاندارد) آشنا شوید. با احترام

 24. سلام
  ابوطالب کرمی از فیروزآباد فارس.
  لطفا برای اولین بار می خواهم وارد حرفه پرورش بلدرچین بشوم .
  ۱- یک انباری 3×4 در حیاط منزل دارم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید :
  ۱- چند عدد قفس نیاز دارم ؟
  ۲- قیمت قفس ها چقدر است؟
  ۳- چند قطعه بلدر چین باید خریداری کنم؟
  لطفا بیشتر راهنمایی فرمایید.
  سپاسگزارم

 25. با.سلام.خسته نباشید تو فصل سرما میشه تو مکان پرورش بلدرچین بخاری برقی گذاشت تا گرم بشن؟؟یا شما واسه گرم کردن محیط پیشنهاد بهتری دارید؟؟

 26. با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم در یک زیرزمین 30 متری با ارتفاع 2 متر و سرمایه 6 میلیون تومان چند بلدرچین در چند قفس میشه پرورش داد؟ آیا اصلا توجیه اقتصادی داره؟ قیمت هر بلدرچین چنده؟ هر بلدرچین چند وقت بهت بهره وری میده ( یعنی تخم میزاره)؟ قیمت قفس ها چنده؟
  با تشکر

  1. سلام روز بخیر
   1) با توجه به سرمایه میتوانید با 1000 قطعه بلدرچین شروع کنید
   2) بله توجیه اقتصادی داره و میتونید مقاله تخصصی سود پرورش بلدرچین را مطالعه نمایید در این خصوص
   3) قیمت هر بلدرچین در بازار فعلی چیزی در حدود 2400 تا 2700 تومان میباشد البته بلدرچین بالغ یعنی 35 الی 40 روزه
   4) دوره پرورش بلدرچین تخمگذار شش ماه است و پس از این مدت باید کشتار شده و مجدد بلدرچین بالغ بریزید
   5) با توجه به متغیر بودن قیمت ها لطفا جهت استعلام قیمت با واحد فروش (44417200 – 051) در ارتباط باشید.
   با احترام

 27. سلام خواستم بدونم در محیطی که بلدرچین پرورش داده میشه وجود سگ و پارس کردن آن به پرورش لطمه میزنه یا تاثیری نداره

  1. سلام، بله بلدرچین در سرما دچار استرس سرمایی شده و راندمان تخمگذاری اش به شدت پایین می آید.
   بله میتواند مجددا تخمگذاری نماید. بررسی بفرمایید باز هم سوالی بود در خدمتیم

 28. سلام وعرض ادب وباتشکر
  جدول جیره غذایی چه ازنظردرصد یاوزنی به گفته ای از100کمترویاخیلی بیشتراست اگربیشتراز 100محسوب شوددرصدنمک وترکیب موادمعدنی بسیارزیادواگراز100کمتربشدترکیب جیره 100درصدنخوا هد شد.

 29. سلام دوست عزیزم آیا شما نمایندگی و واحد فروشی اعم از جوجه ماده پرواری در شهرستان کرمانشاه دارید_ یا میتونید کمکم کنید و شماره تلفن و یا آدرسی رو بهم بدید سپاسگذارم ازتون🌹

 30. سلام ممنونم بابت تمام تلاشی که میکنید وهمه راهنماییاتون.
  جواب همه دوستان دادید.
  ولی همه پیاماتون که میخونم میبینم از جواب دادن به یه سوال که ۱۰۰۰تا بلدرچین چقد سود داره؟؟؟
  هیچ جوابی ندادی ،دوستان چندین بار این سوال پرسیدن و شما جواب ندادید.شماکه استاد و باتجربه هستید و به همه توصیه میکنید حتما بلدرچین توی قفس نگه داری کنن،
  بگید توبازار امروز یک کسی که من یک سال بیکاره ودنبال درامده چه خاکی تو سرش بریزه.
  تا سکته نکردم کمکم کنید….

  1. سلام دوست عزیز و ممنون از توجهتون.
   ببینید به علت حجم بالای سوالاتی که روزانه در سایت ما میپرسند و محدودیت زمانی ای که ما داریم امکان پاسخگویی دقیق به همه سوالات وجود نداره به همین جهت مطلبی نوشتیم که به جای اینکه برای هر نفر محاسبه کنیم 1000 تا بلدرچین چقدر سود داره، 500 تا بلدرچین چقدر سود داره، خود افراد بتونن میزان سودشون رو محاسبه کنند. این بهتر نیست از نظر شما؟؟
   برای محاسبه سود بلدرچین برای هر تعداد بلدرچین که مدنظر شماست میتونید به صفحه محاسبه سود بلدرچین مراجعه نمایید.
   با احترام

 31. سلام من شیراز هستم قصد دارم تو کار پرورش بلدرچین وارد بشم اولا متوجه نشدم که جوحه بالغ چند روزه هست که تهیه کنم
  و اینکه توی انبار دو متری میشه پرورش داد؟
  برای دون مشکل ندارم چون آشنا دارم که تولید خوراک طیور داره. درآمد توی این محیط کوچیک چقدر برآورد میکنید من خانم هستم میشه تو این زمینه فعالیت کرد البته با دست خالی
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام بلدرچین بالغ به بلدرچین 30 الی 35 روزه گفته میشه
   بله هر جایی که بتونید یک قفس با ابعاد 1 متر طول و 62 سانتی متر عرض قرار بدید میتونید!
   بله ما پرورش دهندگان خانوم زیادی داریم که کارشون رو از مقدار کم شروع کردند و الان جزو پرورش دهندگان موفق هستند.
   با احترام

 32. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم این محاسبه ای که در فروش تخم بلدرچین کردم درست است یا غلط؟
  اگه هر بلدرچین متوسط روزانه 50 گرم دان مصرف کنه ماهی 1.5 کیلو مصرف داره بعد قیمت هر کیلو دان 2000 تومان هم که باشه میشه 3000 تومان هزینه خوراک یک بلدرچین در ماه . قیمت فروش هر تخمش 150 باشه اگه در ماه 20 عدد تخم بزاره میشه 3000 تومان؟

 33. سلام و خسته نباشید من هم میخوام وارد کار پرورش بلدرچین بشم ولی هیچ تجربه ای ندارم ونمیدونم از کجا باید شروع کنم ایا موفق میشم یا نه شکست میخورم

  1. سلام
   قطعا اگر با اطلاعات کافی وارد این صنعت شوید موفق خواهید شد، توصیه میکنم مقالات سایت ما را به دقت مطالعه نمایید. با احترام

 34. با سلام و خسته نباشید.ایا اندازه قفس های بلدرچین فرق میکنه ؟؟اگه بله بزرگترین اندازه قفس چند تا ظرفیت بلدرچین داره،؟؟؟

  1. سلام خیر
   اندازه و ابعاد استاندارد یک متر طول و 62 سانتی متر عرض هستند که ظرفیت آن 33 قطعه بلدرچین در هر طبقه میباشد و ابعاد بیشتر از این مقدار قفس های دست ساز و غیر استاندارد هستند.
   با احترام

 35. سلام واقعا دمتون گرم که جواب همه رو می دین هم سوال های که من داشتم بود هم جواب های شما کامل و عالی بود. ممنون. فقط یه سوال کوچک: برای جوجه هفت روزه میشه از دان پارس استفاده کرد؟

 36. باعرض سلام وخسته نباشید میخواستم ببینم در یک اتاق3*3چقدر بلدرچین درقفس میشه پرورش داد وقیمت بلدرچین بالغ الان چقدره؟ واینکه میزان سوددهی هربلدرچین چقدر هست

  1. سلام در صورت استفاده از قفس بلدرچین 5 طبقه در این فضا 1000 قطعه بلدرچین میتونید پرورش بدید.
   قیمت بلدرچین بالغ در حال حاضر (13 شهریور 1397) حدودا 2400 تا 2700 تومان میباشد.
   جهت محاسبه میزان سوددهی لطفا مقاله تخصصی سود پرورش بلدرچین را مطالعه نمایید!
   با احترام

  1. سلام بله در غیر این صورت تلفات بسیار زیاد، ریخت و پاش بی رویه دان، مشکل از جمع آروری فضولات، بیماری استرس در بلدرچین و… گریبان گیر شما خواهند بود.
   با احترام

 37. سلام و خسته نباشيد..من ميخوام كار پرورش بلدرچين شروع كنم ولي براي راه اندازي و خريد بلدرچين هاي اوليه نياز به مشاوره دارم.ايا شما در شهر هاي ديگر هم نمايندگي داريد؟! مشاوره ٠ تا ١٠٠ شما به چه صورت هست؟تلفني؟ و لطفاً قيمت را هم بگيد..
  با سپاس

 38. سلام من یه اتاقی دارم به طول 5 متر و عرض 4 متر چقدر بلدرچین با قفس 5 طبقه دوبل و 5 طبقه عادی میشه پرورش داد و بدون قفس هم تعدادش چقدره؟؟؟
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   شما در این فضا میتونید 5 متر قفس 5 طبقه مدل تکرو و 5 متر قفس بلدرچین مدل دوطرفه قرار بدید.
   یعنی مجموعه 4290 قطعه بلدرچین میتونید در این فضا پرورش بدید.
   با احترام

 39. باسلام خدمت شما
  اول از همه سایتتون عالیه و اینکه جواب همه رو میدید خیلی برام عجیب بود:)
  دوم اینکه من و دوستم تازه دارم میام داخل این کار(هنوز بچه محسوب میشیم حدودا)
  باتوجه به توصیه های شما بهتره از بلدرچین بالغ استفاده کنم.خاستم نظرتون رو درباره تعداد شروع کار و اینکه بجز جهاد کشاورزی آیا خودتون نمایندگی یا مرکز مشاوره دارید؟
  حساسیت پرورش بلدرچین چقدره؟(کم،متوسط،زیاد)
  ممنون از شما

  1. سلام دوست عزیز
   خوشحالم که وارد این صنعت شدید و براتون آرزوی موفقیت دارم!
   برای شروع کار 1000 تا 2000 قطعه کافیست…
   بله ما مشاوره تخصصی در زمینه پرورش بلدرچین ارائه میدهیم.
   حساسیت پرورش بلدرچین برای شروع کار متوسط بوده و پس از آشنایی خیلی کم خواهد شد.
   با احترام

 40. سلام وقت بخیر
  از چه سنی میشه نر یا ماده بودن جوجه بلدرچین رو با ۱۰۰درصد یقین تشخیص داد؟
  و اینکه قیمت اون سن جوجه بلدرچین ماده چنده ممنون میشم ؟؟
  با کمال تشکر

    1. سلام دوست عزیز
     بله حق با شماست اما برای دوستانی که آماتور هستند از این سن قابل تشخیص نیست چون نیاز به اطلاعات تخصصی و مقایسه ای داره. با احترام

 41. سلام من بلدرچین گوشتی یک روزه پرورش میدم ولی با قیمت الان دان هیچ سودی نداره به نظر شما اشکال کار از کجاست ؟

  1. سلام هر سال چند ماهی کسب و کار پرورش بلدرچین بدلیل تعدد واحد های ضعیف رکود پیدا میکنه اما این واحد ها جمع میکنند و دوباره بازار به روال قبل برمیگرده.
   با احترام

 42. سلام به اساتید برجسته بنده درشهر مشهد هستم جهت بازدید از نزدیک پرورش بلدرچین به کجا مراجعه کنم ممنون از راهنماییتون

  1. سلام دوست عزیز یا باید از طریق جهاد کشاورزی هماهنگی کنید و به یکی از این واحد ها جهت بازدید مراجعه نمایید یا اینکه خودتان آشنایی پیدا کنید…
   با احترام

 43. سلام ببخشید میخواستم بدونم استرسی ک بلدرچین از صدا میگیره میتونه از صدای حیوانات نباشه و از صدای انسان باشه و اینکه ایا بعد از مدتی عادت نمیکنه؟

 44. سلام
  من می خوام برای شروع هم بلدرچین تخم گذار بیارم وهم گوشتی، حالا اگه بعدا فقط خواستم یه نوعش مثلا فقط تخم گذار پرورش بدم، می تونم الآن فقط قفس تخم گذار بیارم و هم برای تخم گذار و هم گوشتی استفاده بکنم؟
  چون اگه قفس گوشتی بیارم برای تخم گذار دیگه نمیشه استفاده کرد.
  ممنون

 45. یه اقایی یه جا گذاشته بودن 1000تا برای شروع گرفتن وبعد یه مدت کوتاه 700تاش مردن
  ممکنه این اتفاق برای هرکسی بیافته؟
  یا اوشون کوتاهی کردن؟

  1. سلام دوست عزیز
   اشتباه ایشون این بوده که مستقیم جوجه یکروزه خریداری کردند! من همیشه به دوستان میگم حنتما یک یا دو دوره بلدرچین بالغ پرورش بدید تا تجربه لازم رو کسب ئکنید سپس وارد جوجه یکروزه بشید!
   با احترام

 46. سلام
  میخوام300تا بلدرچین 1روزه بگیرم.
  باید نرو ماده رو جدا نگهدارم؟
  تاکی باید جدا باشن.؟
  بعد چند وقت جوجه تولید میکنند؟
  300تا جز صنعتی میشه یا خانگی؟
  کجا میتونم بفروشم تخم هاشو؟

 47. باسلام و خسته نباشید . آیا این پرندگان برای محیط های گرم جنوب کشور هم مقاومت دارند یا باید برای نگهداریشون از وسایل خنک کننده استفاده کرد ؟ لطفاً راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام دوست عزیز بطور کلی بلدرچین ها به دمایی در حدود 24 درجه سانتی گراد احتیاج دارند برای پرورش در مقیاس صنعتی اما برای پرورش بلدرچین در منزل مشکلی وجود ندارد.
   با احترام

    1. سلام من بلدرچین دارم میخوام پرورش بدم ۱۰تا ماده ۱ یکی هم نر نمی دونم چرا ماده ها توخم نمی زارند راهنمایی کنید

     1. سلام
      1. سن بلدرچین ها باید بیشتر از 45 روز باشد.
      2. از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده نمایید.
      3. مطمئن شوید بلدرچین ها ماده هستند.
      با احترام

  1. سلام دوست عزیز
   دان شرکت پرآور در تاریخ 19 / 03 / 1397 به ازای هرکیلو 2150 تومان میباشد اما این قیمت بصورت روزانه متغیر بوده و ممکن است کم و زیاد شود.
   با احترام

 48. سلام
  حدود شش هزار تا بلدرچین چقد جالازمه واسش واز این تعداد بلدرچین چندتاش تخم میزارن ؟ برفرض مثال همشونم ماده باشن.

  1. سلام
   در این فضا حدودا 8250 قطعه بلدرچین میتوانید پرورش دهید.
   هزینه قفس حدودا 25 میلیون تومان خواهد شد.
   برای استعلام دقیق قیمت ها با واحد فروش در ارتباط باشید.
   09128470498
   44417200 – 051
   با احترام

 49. با سلام
  من یه زمین دارم حدود دوهزار متر که می خوام 500متر ان را سوله کنم برای پرورش بلدرچین اما فکر کنید هیچ تجربه ای هم ندارم لطفا راهنمایی کنید مراکزی هستند که کمک کنند ایا وام هایی در این خصوص است و راهنمایی بیشتر پیش چه کسی برم

  1. سلام دوست عزیز
   سقف سالن رو حداقل 2.5 در نظر بگیرید.
   نوع لاین های قفس ها بستگی به عرض سالن دارد که جهت این مورد میتوانید با واحد فروش ما در ارتباط باشید.
   09128470498
   44417200 – 051
   جهت اطلاعات تکمیلی هم توصیه میکنم مقالات سایت ما در زمینه پرورش بلدرچین را مطالعه بفرمایید.
   با احترام

  1. سلام
   برای این مقدار بلدرچین به 18 عدد قفس بلدرچین 5 طبقه احتیاج دارید.
   قفس های شرکت پرآور از جنس گالوانیزه گرم و ضدزنگ بوده و بصورت کارخانه ای و تمام صنعتی تولید میشوند بنابراین و با توجه به سابقه 10 ساله در زمینه تولید قفس های پرورش طیور میتوانید با اطمینان خاطر از شرکت ما قفس تهیه نمایید.
   با احترام

  1. سلام دوست عزیز
   میزان سرمایه بستگی به مقیاس شروع داره
   در مقیاس بسیار کم با 1 میلیون تومان هم میتوان شروع کرد و رفته رفه کار را گسترش داد.
   میزان سود دهی بستگی به توانایی بازاریابی و فروش دارد اما در مجموع کسب و کار پرورش بلدرچین از سوددهی بسیار مناسبی برخوردار است.
   با احترام

   1. بله با ۱ ملیون هم‌می شه این کارو گشترش داد
    من هم اول با ۱۰۰ تومان پول این کار رو گسترش دادم

 50. سلام من یک زمین ۹۰۰ متری برای این کار در نظر گرفتم برای شروع باید چه فضای با چه مشخصاتی رو درست کم که بهتر باشه . ممنون از راهنمایتان

  1. سلام
   ارتفاع سقف 2.5 الی 3 متر
   فضا و نوع قفس بندی سالن هم بستگی به طول و عرض زمین شما دارد برای مثال در یک زمین با عرض 3 متر میتوان 2 لاین قفس یکطرفه بلدرچین بست و تعداد قفس ها هم بستگی به طول زمین دارد ;
   مثال مطرح شده فقط جهت روشن شدن موضوع بود و برای زمین شما مناسب نمیباشد.
   با احترام

 51. سلام . به طور متوسط چند بار در روز باید به بلدرچین ها سرکشی کرد ؟

  ما در شهر زندگی میکنیم و بلدرچین ها در روستا خواهند بود . حدود بیست دقیقه هم از شهر تا روستای ما فاصله است و بنده هم کارمند می باشم .
  روزی چند بار باید برای غذا و اموراتشان به بلدرچین سر زد ؟ به عبارتی دیگه در طول روز چند مرتبه باید بروم روستا .؟

  متشکر از سایت خوبتان

 52. ببخشید ، برای شروع از بلدرچین های گوشتی شروع کنیم یا تخم گذار ؟
  ما برای شروع یه کم استرس داریم و میترسیم . آیا این ترس و استرس طبیعی هست ؟
  از بودن بازار هم مطمئن هستیم تقریبا و برای فروش مشکل حادی وجود نداره ولی کمی ترس داریم چون کار بازاری نکردیم

  1. سلام دوست عزیز
   در شرایط فعلی پرورش بلدرچین تخمگذار رو بهتر میبینم
   این ترس طبیعی هست اما توصیه بنده به شما از شروع با مقیاس کم هستش و سپس افزایش ظرفیت.
   با توکل بخدا کارتون رو شروع بفرمایید و مطمئن باشید هیچ مشکلی نخواهید داشت. با احترام

 53. سلام خسته نباشید ممنون از مطالعب مفیدتون فروش تخم بلدرچین و گوشتش چگونه انجام میشه ایا شرکتی های هستن که تضمین خرید تخم بلدرچین باشن یا نه

 54. سلام براساتید گرامی برای کشتار باید به ماکز کشتار مراجعه شود یا کشتار دست خود تولید کننده هست ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

سبد خرید0
سبد خرید خالی است
0

پیام آرش کرمانی بنیانگذار گروه صنعتی پرآور

این پیام تقدیم به شما عزیزان دوست داشتنی که احتمالا در سنین 18 تا 35 سال بسر می برید و به نحوی علاقمند به پرورش طیور و یا علاقمند به راه اندازی کسب و کار شخصی خودتان هستید. بنده آرش کرمانی به عنوان مدرس و مشاور هزاران نفر و با سابقه بسیار زیاد در مدیریت بیزینس های موفق ، دو عامل بسیار مهم موفقیت و شکست تمام انسان های امروزی را کشف، و بصورت یک فایل صوتی کوتاه تقدیم شما میکنم. میزان توجه شما به این فایل، آینده و سرنوشت شمارو بصورت تضمینی رقم خواهد زد، پیشنهاد میکنم قبل از هر اقدام فیزیکی و یا یادگیری مهارت جدید،به گفته های این فایل توجه کنید.
0:00 / 0:00
اصلی ترین دلایل موفقیت و شکست