ویتامین های مورد نیاز مرغ

ویتامین های مورد نیاز مرغ

اگر درصدد راه اندازی کسب و کاری سالم و پر سود هستید باید پرورش طیور را انتخاب کنید. در بین طیور، مرغ بیشترین طرفدار را در کشورمان دارد. مرغ با خاصیت هایی که دارد توانسته خود را به یکی از اصلی ترین مواد غذایی در سفره ما ایرانی ها تبدیل کند. مصرف بالای مرغ توسط مردم باعث شده تا افراد زیادی کسب و کار پرورش مرغ را شروع کنند. اما همانطور می دانید قبل از آغاز هر کسب و کاری باید اطلاعات لازم را جمع آوری کنید و با آگاهی بالا کار خود را آغاز کنید. در این مطلب از وبسایت پراور قصد داریم تا در مورد یکی از مهم ترین مسائل در پرورش مرغ یعنی ویتامین های مورد نیاز مرغ با شما صحبت کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. مطالعه این مطلب به 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

اهمیت ویتامین در پرورش مرغ

تخم گذاری و رشد مناسب مرغ ها نیاز به رعایت کردن یک سری از قواعد در امر پرورش دارد. یکی از مهم ترین نیاز های مرغ ها برای رشد، تامین ویتامین های مورد نیاز بدن مرغ است. ویتامین از جمله مواردی است که به صورت مستقیم در میزان تخم گذاری و رشد پرندگان نقش دارد.

میزان سود آوری شما پرورش دهندگان نیز، بسته به تخم گذاری مرغ و وزن آن هاست. شما باید نکات لازم مربوط به رشد را بشناسید تا در پرورش مرغ تخم گذار یا در پرورش مرغ گوشتی به سود بیشتری دست پیدا کنید. اگر نتوانید ویتامین های مورد نیاز مرغ را فراهم کنید، شاهد تخم گذاری ضعیف تر و رشد نامناسب از مرغ ها خواهید بود.

نقش ویتامین در پرورش مرغ
نقش ویتامین در پرورش مرغ

بیشتر بخوانید: آموزش جوجه کشی مرغ

3 ویتامین مورد نیاز مرغ

حال که از نقش ویتامین در پرورش مرغ آگاه هستید قصد داریم تا 3 مورد از مهم ترین ویتامین های مورد نیاز مرغ را به شما معرفی کنیم تا با رساندن آنها به بدن مرغ ها، کسب و کار پر سود تری داشته باشید.

ویتامین B

ویتامین B یکی از انواع ویتامین های مورد نیاز مرغ است که نقش بالایی در میزان رشد این پرنده دارد. کمبود ویتامین B می تواند آسیب های مختلفی از جمله: بی کیفیت شدن تخم های تولیدی، بروز مشکلات ماهیچه ای در مرغ ها و سبب بروز مشکلات پوستی در آنها شود. تامین انواع ویتامین B از جمله ویتامین B1 ، B2 و B6 می تواند، گله مرغ ها را از بروز این مشکلات نجات دهد.

شما باید با استفاده از مواد غذای مناسب، این ویتامین بسیار حیاتی را برای گله پرندگان خود تهیه کنید تا سبب بروز مشکلات بدنی در آن ها نشود.

اهمیت ویتامین در پرورش مرغ
اهمیت ویتامین در پرورش مرغ

بیشتر بخوانید: اصول پرورش مرغ لگهورن + رعایت نکات طلایی در پرورش آن

ویتامین A

ویتامین A از جمله ویتامین های مورد نیاز مرغ است که تهیه کردن یا نکردن آن نقش بسیار مهمی در بالا و پایین شدن میزان فروش شما دارد. یکی از بخش های مهمی که پرورش دهندگان مرغ از آن به سود میرسند، فروش تخم مرغ است. تامین ویتامین A، سبب بزرگتر شدن اندازه تخم مرغ و بالا رفتن کیفیت زرده آن می شود. اگر شما این امر مهم را در پرورش مرغ های تخم گذار نادیده بگیرید، نمی توانید از طریق فروش تخم مرغ به سود برسید.

شما باید قبل از آغاز کار پرورش مرغ تخم گذار، تامین ویتامین A را در اولویت قرار دهید زیرا عدم وجود آن در بن مرغ ها می تواند ضربه مهلکی به کسب و کار شما وارد کند.

ویتامین E

یکی دیگر از بخش هایی که در پرورش مرغ می تواند شما برای شما پرورش دهندگان سودآور باشد، کسب درآمد از طریق جوجه کشی مرغ است. اغلب افرادی که کسب و کار پرورش مرغ را انتخاب می کنند سعی دارند تا با طی کردن فرایند جوجه کشی، به سود دهی برسند. برخی از پرورش دهندگان سعی می کنند با طی کردن یک جوجه کشی ایده آل، جوجه ها متولد شده را به فروش برسانند و از این طریق درآمد کسب کنند.

اما مهم ترین اصل در جوجه کشی  مرغ چیست؟ قبل از هر چیز باید بدانید که برای جوجه کشی از تخم های نطفه دار استفاده خواهد شد. ویتامین E در بارور شدن تخم ها تاثیر بسیار زیادی دارد. نبود این ویتامین در بدن مرغ ها از تشکیل شدن نطفه جلوگیری می کند. شما باید برای بارور شدن مرغ ها، ویتامین ای مورد نیاز بدنشان را فراهم کنید.

تامین ویتامین مرغ
تامین ویتامین مرغ

بیشتر بخوانید: تغذیه مرغ گوشتی

شما برای ما از ویتامین های مورد نیاز مرغ بنویسید

در این مطلب از وبسایت پراور سعی کردیم تا در مورد اهمیت ویتامین های مورد نیاز مرغ با شما صحبت کنیم. همچنین شما چند مورد از مهم ترین ویتامین های مورد نیاز مرغ را شناختید و دانستید که وجود یا عدم وجود هر کدام از آنها می تواند در بالا و پایین شدن در آمدتان تاثیر گذار باشد.

شما می توانید در انتهای این مطلب و در بخش نظرات، دیدگاه خود را نسبت به این مطلب با ما به اشتراک بگذارید. همچنین شما می توانید تمامی سوالات خود را برای ما به اشتراک بگذارید تا پشتیبانان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخ سوالاتتان اقدام کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.
چطور میتونم کمکتون کنم؟