تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی

تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی

امروز قصد داریم یکی از پردرآمدترین کسب و کار ها که رونق خوبی در کشورمان دارد را برایتان شرح دهیم. اگر در صدد راه اندازی کسب و کاری هستید، باید ابتدا به تقاضا کنندگان خود توجه کنید. پرورش مرغ گوشتی با توجه به بازار مناسبی که دارد می تواند یکی از سودآورترین کسب و کار ها باشد. مصرف مرغ در کشور ما بسیار بالا است. به طوری که پرورش مرغ گوشتی را یکی از چند کسب و کار پر سود می نامند. اما همانطور که می دانید باید قبل از آغاز هر کاری اطلاعات لازم را به دست آورید. در این مطلب از سایت پراور قصد داریم تا چند مورد از تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی را به شما معرفی کنیم.

شما مطالعه این مطلب و اجرای تکنیک های گفته شده در آن می توانید به بالاترین میزان سود از کسب و کار خود برسید. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. مطالعه این مطلب به 6 دقیقه زمان نیاز دارد.

 دلیل انتخاب پرورش مرغ گوشتی چیست؟

گوشت مرغ یکی از پر تکرار ترین مواد غذایی است که در سبد غذایی ما ایرانیان یافت می شود. مردم کشورمان نسبت به مصرف گوشت مرغ اعتماد کافی دارند. این ماده غذایی در خود انواع ویتامین های B1 ، B2 و B16 را دارد که می توان موجب ترمیم بافت ها و ساخت توده عضلانی شود. مصرف گوشت مرغ در بین خانواده های ایرانی رایج است. همین امر می تواند دلیلی قانع کننده برای آغاز پرورش مرغ گوشتی باشد. چرا که با پرورش مرغ گوشتی شما همواره تقاضا کننده برای فروش محصول خود را خواهید داشت.

اما حال که از دلیل پرورش این پرنده در بین طیور مختلف آگاه شدید، لازم است اطلاعات لازم ا برای کسب سود بیشتر کسب کنید. به نظر شما چگونه می تواند بهترین و بالاترین مقدار سود را در پرورش مرغ گوشتی کسب کرد؟ برای اینکه در کسب و کار خود موفق تر ظاهر شوید لازم است تا تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی را بشناسید

پرورش مرغ گوشتی
پرورش مرغ گوشتی

بیشتر بخوانید: معرفی انواع نژاد مرغ تخمگذار و گوشتی

3 راهکار افزایش وزن مرغ گوشتی

برای کسب سود بیشتر در پرورش مرغ گوشتی، باید با استفاده از تکنیک های مختلف، وزن این پرنده را بالا ببرید. در این کسب و کار، میزان کیفیت و وزن گوشت است که در آمد شما را بالا پایین می کند. هرچه وزن یک مرغ گوشتی بالاتر باشد شما می توانید سود بیشتری کسب کنید. اما چگونه می توان این مهم را حاصل کرد؟ برای پاسخ به این سوال، 3 مورد از تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی را برایتان آورده ایم.

راهکار افزایش وزن مرغ گوشتی
راهکار افزایش وزن مرغ گوشتی

بیشتر بخوانید: سود پرورش مرغ

انتخاب نژاد مرغ گوشتی مناسب

نژاد مرغ گوشتی برای پرورش می تواند تاثیر زیادی در افزایش یا کاهش وزن آن ها داشته باشد. شما باید بهترین نژاد را برای پرورش انتخاب کنید. زیرا اگر نژاد هایی که قدرت رشد ضعیفی دارند، استفاده کنید، نمی توانید بازدهی خوبی از کسب و کار تان بگیرید. برای این کار پیشنهاد می کنیم از نژاد های اصلاح شده برای پرورش مرغ گوشتی استفاده کنید.

برخی از نژاد های اصلاح شده و مناسب مرغ گوشتی که در کشورمان برای پرورش استفاده می شود، نژادهای پلاس، راس و کاب هستند. این نژاد های مرغ گوشتی قدرت رشد بالاتری دارند و شما با توجه به تغذیه آن ها می توانید به سرعت وزنشان را افزایش داده و بالاترین حد از سود برسید. پس فراموش نکنید که قبل از شروع کسب و کار پرورش مرغ گوشتی، باید به دنبال بهترین نژاد باشید.

تهیه تغذیه ایده آل مرغ گوشتی

یکی دیگر از تکنیک های افزایش وزن مرغ گوشتی که می تواند به صورت مستقیم در جا به جایی میزان سود تان موثر باشد، استفاده از تغذیه مناسب است. پرندگان نیز مانند ما انسان ها به وعده های غذایی نیاز دارند تا بتوانند رشد کنند. برخی از پرورش دهندگان به اشتباه گمان می کنند که تنها آب و نان ریز شده، برای وعده های غذایی مرغ ها کافی است. اما باید بدانید که لازم است با استفاده از مواد مغذی، ویتامین و انرژی مورد نیاز را به بدن آن پرندگان برسانید.

به نظرتان از چه موادی می توان برای تغذیه مرغ های گوشتی استفاده کرد، تا به افزایش وزنشان منجر شود؟ پیشنهاد می کنیم برای تغذیه این پرندگان از: پودر ماهی، گندم، سویا، تخم پنبه، ذرت و کنجاله استفاده کنید. هر کدام از این مواد می توانند پروتئین، اسید های آمینه و انرژی لازم را به گله مرغ های گوشتی برای افزایش وزن برسانند. اما چگونگی بودجه بندی وعده های غذایی مرغ ها، در افزایش وزنشان موثر اند. برای همین لازم است تا از یک مشاور تغذیه نیز کمک بگیرید.

تغذیه مرغ گوشتی
تغذیه مرغ گوشتی

بیشتر بخوانید: تغذیه مرغ گوشتی

دسته بندی پرندگان

یکی از خاص ترین تکنیک هایی که کمتر پرورش دهنده ای به آن آگاه است، تقسیم بندی جوجه های گوشتی در هنگام تغذیه است. بیشتر پرورش دهندگان، تمامی جوجه ها را در یک مکان و به صورت همزمان تغذیه می کنند. در هنگام انجام این کار، جوجه های ضعیف و ریز جثه همراه با جوجه های بزرگتر تغذیه می شوند. این نوع تغذیه می تواند باعث شود تا جوجه های بزرگتر، تغذیه بیشتری مصرف کنند و اجازه خوردن دان را به جوجه های کوچک تر ندهند. با این این اوصاف جوجه ها نمی توانند به صورت هماهنگ به وزن ایده آل برسند. حتی در مواردی کاهش وزن، سبب از بین رفتنشان نیز می شود.

برای جلوگیری از بروز این دسته رفتار ها، لازم است از تکنیک دسته بندی استفاده کنید. شما باید در هنگام ریختن دان، جوجه های گوشتی را طبق اندازه و جثه شان دسته بندی کنید. این تکنیک می تواند به افزایش وزن جوجه ها گوشتی و کاهش تلفات جوجه های کوچک تر شود. پس این تکنیک را برای افزایش وزن مرغ های گوشتی در پرورش خود به کار گیرید.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

در این مطلب از وبسایت پرآور سعی کردیم تا در مورد یکی از پرسودترین کسب و کار ها با شما صحبت کنیم. شما با راه اندازی پرورش مرغ گوشتی ی توانید به سود خوبی دست پیدا کنید. فراموش نکنید که افزایش وزن، برای رسیدن به بالاترین مقدار سود ضروری است. تکنیک هایی که برای افزایش وزن مرغ های گوشتی در این مطلب به شما معرفی شد می تواند کمک کننده باشد.

شما می توانید در انتهای این مطلب و در بخش نظرات، دیدگاه های خود را نسبت به این مطلب با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر راهکار های دیگری در مورد افزایش وزن مرغ گوشتی می شناسید برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.
چطور میتونم کمکتون کنم؟