ویتامین های مورد نیاز بلدرچین + [ نقش ویتامین ها در پرورش بلدرچین ]

Rate this post

به نظر شما برای کسب و کار پرورش طیور، کدام پرنده سود آوری بیشتری خواهد داشت؟ بلدرچین یکی از بهترین پرندگانی است که شما می توانید برای راه اندازی یک کسب و کار پر سود آن را پرورش دهید. اما در پرورش بلدرچین نیز باید همانند سایر کسب و کار ها، قبل از شروع اطلاعات لازم را جمع آوری کنید تا با یک اگاهی بالا کار خود را آغاز کنید. یکی از مهم ترین اطلاعاتی که نقش مهمی در بالا و پایین شدن میزان درآمد شما دارد، تاثیر ویتامین های مورد نیاز بلدرچین است. در این مطلب از وب سایت پراور قصد داریم تا اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص ویتامین های مورد نیاز بلدرچین در اختیار شما قرار دهیم. برای مطالعه این مطلب فقط کافیست 6 دقیقه تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

مهمترین ویتامین های مورد نیاز بلدرچین کدامند؟

همانطور که می دانید بلدرچین موجود کوچکی است که برای رشد و پرورش بهتر نیازمند مصرف ویتامین های مختلف در طول رشد خود است. بلدرچین ها از همان روزهای ابتدایی رشد تا پرورش نهایی نیازمند این ویتامین ها هستند. اما حال باید اصلی ترین این ویتامین ها را بشناسید و نسبت به تهیه آن ها اقدام کند.

ویتامین کبک
ویتامین کبک

بیشتر بخوانید: سن تخمگذاری بلدرچین

ویتامین E

ویتامین E از جمله ویتامین هایی ست که در پرورش بلدرچین حائز اهمیت می باشد. دو نقش مهم ویتامین E مربوط به زمان کوچک تر بودن بلدرچین ها و در روز های ابتدایی از عمر آن ها می باشد که باید به بلدرچین ها تزریق شود. این کار باعث جلوگیری بیماری در دستگاه عصبی جوجه ها با نام آنسفالومالاسی می گردد. همچنین ویتامین E در گله های مادر برای جوجه آوری مناسب تخم ها ضروری است. ویتامین E را باید برای وزن بدنی مناسب بلدرچین ها و تاثیری که بر میزان مصرف جیره تخم ها می گذاردt تهیه کنید. با این اوصاف ویتامین E را می توان یکی از اصلی ترین ویتامین های مورد نیاز بلدرچین دانست.

ویتامین K

ویتامین K دارای یک ماده شیمیایی ضروری برای لخته شدن خون است و اگر این ویتامین تامین نشود باعث پارگی عروق خونی و خونریزی در بلدرچین ها می شود. شما باید با استفاده از راهکار های مخصوص ویتامین K مورد نیاز بلدرچین ها را تامین کنید. شما می توانید برای تامین این ویتامین از کنجال شبدر مصری استفاده نمایید، اگر ویتامین موجود تامین نشد باید از محصولات سنتیتک محلول در آب استفاده کنید. فراموش نکنید که پارگی ها عروق خونی و خونریزی در بلدرچین ها باعث مرگ آن ها می شود پس ویتامین K را در دسته بندی مهم ترین ویتامین های مورد نیاز بلدرچین قرار دهید.

نقش ویتامین B1  و B2 در پرورش بلدرچین

ویتامین های B1  و B2 جزو دیگر ویتامین های مورد نیاز بلدرچین هستند. ویتامین B2 برای متابولیسم کربوهیدرات ضروری است. بلدرچین پاسخ مناسبی در برابر تزریق ویتامین ها از خود نشان می دهند. اما ویتامین B2 نسبت به ویتامین B1 باعث تغییر رفتاری بیشتری در بلدرچین ها خواهد شد. وجود این ویتامین باعث کاهش تلفات در بلدرچین ها می شود. اما به نظر شما چگونه می توان متوجه کمبود ویتامین B2 در بلدرچین ها شد؟ برخی از علائم کمبود ریبوفلاوین یا همان ویتامین B2 عبارتند از: تلفات بالا، اختلال در ایستادن و وضعیت بدنی، کاهش رشد و غیره از مهمترین نشانه های کمبود ریبوفلاوین در تکامل دستگاه و جنین در بلدرچین ها است.

به نظر شما برای رشد بلدرچین ها از چه ویتامین هایی استفاده کنیم؟

شما باید با استفاده از برخی مواد، ویتامین لازم را بدن بلدرچین ها برسانید. در این قسمت قصد داریم یکی از ویتامین هایی را که در رشد تاثیر بسزایی دارند به شما معرفی کنیم. اسید نیکوتینیک از جمله ویتامین هایی است که با اضافه کردن به جیره غذایی و خوراندن به بلدرچین ها سبب رشد در آن ها می شود. باید دقت داشته باشید که در زمان مناسب رشد آن را به بلدرچین بدهید. زیرا دیر یا زود بودن خوردن آن نه تنها باعث رشد نمی شود بلکه باعث افزایش تلفات در پرورش این پرندگان نیز می شود. البته اسید نیکوتینیک یکی از چند ماده ای است که می توانید با اضافه کردن به جیره غذایی پرندگان به رشد آن ها کمک کنید.

ویتامین های کبک
ویتامین های کبک

بیشتر بخوانید: بهترین تغذیه برای بلدرچین و شرایط آن

ویتامین کولین مناسب برای رشد بلدرچین ها

شما برای حمایت و رشد حداکثری بلدرچین ها باید نسبت به تهیه ویتامین های مورد نیاز بلدرچین اقدام کنید. یکی دیگر از ویتامین های موثر در رشد بلدرچین ها، ویتامین کولین است. این ویتامین برای پیشگیری از نرمی استخوان آن ها، حفظ حداکثر وزن تخم، تولید تخم و قابلیت جوجه آوری موثر است. با این تاثیراتی که این ویتامین می تواند در رشد بلدرچین ها داشته باشد، شما باید تهیه آن را در اولویت قرار دهید.

نقش اسید سولفوریک در پرورش بلدرچین

شما باید در هنگام رشد بلدرچین مانند دیگر ویتامین ها از ویتامین اسید سولفوریک نیز استفاده کنید. وجود اسید سولفوریک می تواند باعث بهبود روند پرورش و رشد بلدرچین ها شود اما کمبود آن مشکلات بسیار زیاد و جبران ناپذیری را در گله ایجاد خواهد کرد. نبود اسید سولفوریک باعث رشد نامناسب پرهای بلدرچین، تلفات بالا، ضعف در پاها، فلج شدن از گردن می شود. این چند موراد تنهای برخی از مشکلات ناشی از نبود اسید سولفوریک است.

ویتامین های مورد نیاز بلدرچین
ویتامین های مورد نیاز بلدرچین

بیشتر بخوانید: تکنیک های فروش تخم بلدرچین

شما برای ما از ویتامین های مورد نیاز بلدرچین بنویسید

در این مطلب از وب سایت پراور سعی کردیم اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص ویتامین های مورد نیاز بلدرچین در اختیارتان قرار دهیم. مطالعه این مطلب به شما کمک می کند تا از آسیب های مربوط به نبود ویتامین در بلدرچین ها جلوگیری کنید. شما می توانید در انتهای این مطلب و در بخش نظرات، دیدگاه های خود را نسبت به این مطلب با ما به اشتراک بگذارید. همچنین شما کاربران گرامی می توانید در همین بخش با ارسال سوالات خود، مشکلات خود را نسبت به پرورش بهتر بلدرچین رفع کنید زیرا پشتیبانان شرکت پراور آماده هستند تا در کمترین زمان پاسخ سوالاتتان را بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.