اصول پرورش قرقاول

اصول پرورش قرقاول

Rate this post

نگاهی به اصول پرورش قرقاول

در این مقاله قصد داریم به بررسی اصول پرورش قرقاول بپردازیم. قرقاول، یکی از پرندگان نادر در ایران است که علاوه بر کاربرد خوراکی، کاربردهای دیگری هم به دلیل زیبایی دارد.

با توجه به رشد کسب و کار پرورش قرقاول، ما هم تصمیم گرفتیم مقاله ای در حوزه اصول پرورش قرقاول برای شما خوانندگان عزیز در بنویسیم تا راهنمای شما در پرورش قرقاول باشد.

پرورش قرقاول در سال های اخیر رشد بسیار زیادی داشته و روز به روز هم افزایش می یابد. با ما همراه باشید تا نگاهی به اصول پرورش قرقاول داشته باشیم.

پرورش قرقاول
پرورش قرقاول

حتما بخوانید : آموزش پرورش قرقاول از 0 تا 100

پرورش قرقاول به چه صورت است؟

اولین سوالی که مطرح می شود این است که چگونه و به چه صورت وارد کسب و کار پرورش قرقاول شوید. اولین مسئله ای که باید مطرح کنیم این است که شما باید به قرقاول علاقه داشته باشید و فقط به لحاظ مالی به آن فکر نکنید.

این پرندگان نیاز به توجه دارند. تلاش کنید که با این پرندگان ارتباط برقرار کنید، محیط پرورش قرقاول را هم حتما به صورت استاندارد آماده کنید.

در بحث اصول پرورش قرقاول، محیط پرورش اهمیت خاصی دارد و در موفقیت شما بسیار تاثیر گذار است. تلاش کنید شرایط را برای آرامش قرقاول ها فراهم کنید. مثلا محیط پرورش باید به دور از آلودگی و سر وصدای زیاد باشد تا آرامش قرقاول ها را به هم نزند.

پرورش قرقاول در قفس
پرورش قرقاول در قفس

حتما بخوانید : جوجه کشی در پرورش قرقاول

شرایط لازم برای پرورش قرقاول

مانند پرورش سایر پرندگان، پرورش قرقاول هم شرایط خاص خود را دارد. دمای مورد نیاز، رطوبت مورد نیاز، فضای لازم برای هر قرقاول از جمله شرایط لازم برای پرورش قرقاول می باشند.

در پرورش قرقاول، مسئله دما و رطوبت، سالن و تجهیزات پرورش قرقاول همواره مطرح بوده است. از طرف دیگر منبع غذایی قرقاول نیز بسیار مهم است. در منابع غذایی قرقاول، وجود حداقل 30 درصد پروتئین برای رشد آنها لازم و ضروری است که باید تامین شود.

تلاش کنید از آب تمیز برای پرورش قرقاول استفاده کنید. البته یک نکته را هم بگوییم، اینکه پرورش قرقاول به دو صورت انجام می شود. اول اینکه تخم های نطفه دار خریداری کرده و جوجه کشی انجام دهید. دوم اینکه قرقاول مولد خریداری کنید. بستگی به اینکه کدام روش را انتخاب می کنید، اصول پرورش قرقاول متفاوت خواهد بود.

شرایط پرورش قرقاول
شرایط پرورش قرقاول

حتما بخوانید : پرورش غاز گوشتی

تجهیزات لازم برای پرورش قرقاول

تجهیزات پرورش قرقاول بستگی به نوع پرورش دارد. اینکه پرورش به صورت جوجه کشی است و یا به صورت قرقاول مولد، در نوع تجهیزات مهم خواهد بود.

چیزی که مهم است این است که محیطی مناسب برای پرورش قرقاول فراهم کنید. اگر پرورش شما به صورت قرقاول مولد است باید اصول پرورش قرقاول مولد را یاد بگیرید.

بدانید که قرقاول چه فصل هایی تخمگذاری می کند، در چه دمایی راحت است و…

سعی کنید آب مناسب و غذای مناسب در اختیار قرقاول مولد قرار دهید و دما و رطوبت محیط را به وسیله دماسنج کنترل کنید. قرقاول ها هنگام شروع پرورش احتیاج به منابع غذایی مفید و دارای پروتئین دارند تا رشد کنند. تلاش کنید در این باره اطلاعات مناسب جمع آوری کنید.

دانخوری و آبخوری مناسب هم برای قرقاول تهیه کنید. دانخوری و آبخوری باید به گونه ای باشند که قرقاول ها به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند و بتوانند از آن استفاده کنند.

لازم به ذکر است که استفاده از آب تصفیه شده در رشد قرقاول اثر مثبتی دارد. سعی کنید برای بازدهی بیشتر از آب تصفیه شده استفاده کنید.

پرورش قرقاول در قفس صنعتی
پرورش قرقاول در قفس صنعتی

حتما بخوانید : آموزش پرورش مرغابی و اردک از 0 تا 100

دما و رطوبت لازم برای پرورش قرقاول

در مقالات قبلی با مفهوم هچر و ستر آشنا شدیم. لذا باید بدانید که دما و رطوبت لازم برای پرورش قرقاول در زمان هچر و ستر متفاوت است.

دما معمولا در ایام ستر 36.6 درجه سانتیگراد و رطوبت نیز تقریبا 65 می باشد در حالی که این مسئله در هچر متفاوت است. در هچر دما معمولا 37.2 درجه سانتیگراد می باشد و رطوبت نیز 80 درصد می باشد. طول جوجه کشی هم تقریبا 24 تا 26 روز است.

مطالب کلی درباره اصول پرورش قرقاول

پرورش قرقاول در ایران دلایل زیادی دارد. از جمله گوشت آن و تخم آن که بسیار مقوی و دارای پروتئین است. از لحاظ زیبایی و زینتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد لذا اگر قصد ورود به دنیای پرورش قرقاول را دارید حتما مقاله اصول پرورش قرقاول را دوباره مطالعه کنید.

در آخر باید بدانید که اگر فقط برای بدست آوردن سود و پول بیشتر وارد پرورش قرقاول می شوید، بعدها دچار مشکل خواهید شد. سعی کنید به این پرندگان علاقه نشان دهید تا بتوانید به خوبی با آنها ارتباط برقرار کنید.

امیدواریم که این مقاله توانسته باشد در زمینه پرورش قرقاول برای شما خوانندگان عزیز مفید بوده باشد.

نژادهای مختلف قرقاول
نژادهای مختلف قرقاول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

محصولات

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.