موفقیت در پرورش بلدرچین

5 نکته طلایی برای موفقیت در پرورش بلدرچین

5/5 - (1 امتیاز)

نکات طلایی برای موفقیت در پرورش بلدرچین

همان طور که می دانید در سال های اخیر استقبال خوبی از کسب و کار پرورش بلدرچین شده است. با توجه به ویژگی های خاص پرورش بلدرچین و سودآوری بالای آن، افراد بسیاری روی به این کار آورده اند اما آیا همه ی آنها در این راه موفق بوده اند؟

شروع پرورش بلدرچین کار آسانی است اما بازهم نیازمند وقت کافی، تخصص و از همه مهمتر علاقه می باشد. علاقه در رسیدن به درآمدزایی شرط اصلی است، زیرا اگر علاقه ای نباشد در میان راه و در مواجهه با سختی های کار و ضررهای ابتدایی، دلسرد خواهید شد.

اگر صرفا جهت درآمدزایی و بدون علاقه به پرندگان و پرورش آنها می خواهید وارد این کار شوید توصیه می شود حتما مطالعات کافی در این زمینه را داشته باشید.

راه اندازی پرورش بلدرچین نیازمند پنج رکن ابتدایی علاقه، مکان، سرمایه، وقت کافی و قدرت بازاریابی است. اگر به این پنج مورد در ابتدای راهتان توجه کنید قطعا موفق خواهید شد.

1) علاقه و موفقیت در پرورش بلدرچین

اولین نکته و مهمترین شرط علاقه است که باعث موفقیت شما می شود.

بلدرچین ها موجودات زنده ای هستند و شما باید کنار آنها احساس خوبی داشته و با آنها سازگار باشید، به طور مثال اگر قدرت تحمل بوی نامطبوع حاصل از کودها را نداشته و یا حتی به آن حساسیت داشته باشید چگونه می خواهید در این کار دوام بیاورید!

تمیز کردن سالن و تجهیزات با خودتان است و نباید از این کار سر باز بزنید، پرورش و نگهداری از گله ی بلدرچین ها به شرط داشتن علاقه به آنها بسیار آسان است در غیر این صورت ممکن است کمی برایتان دشوار باشد.

حتما بخوانید : سود پرورش بلدرچین + برآورد هزینه ها

2) مکان مناسب امری ضروری برای موفقیت در پرورش بلدرچین

مکان نگهداری بلدرچین ها بسیار حائز اهمیت است، آنها نیازمند محیطی ساکت و دارای شرایط ایده آل با تهویه ی مناسب هستند تا راندمان بهتری داشته باشند و تلفات ندهند.

اگر قصد سرمایه گذاری و سودآوری دارید، مکان مناسب و امکانات و تجهیزات لازم برای پرورش بلدرچین ها باید فراهم شود، اما سخت نگیرید! حتی از زیرزمین منزلتان هم می توانید برای پرورش بلدرچین استفاده کنید.

اگر امکان راه اندازی سالنی با شرایط مناسب و تجهیزات لازم ( قفس بلدرچین ، تهویه مناسب ، تجهیزات سرمایشی گرمایشی و… ) را ندارید وارد شدن شما در این کار امری غیر عقلانی است، بهتر است منصرف شوید.

3) زمان کافی برای پرورش بلدرچین

کار پرورش بلدرچین نیازمند رسیدگی فراوانی است، شما باید به صورت روزانه آب و دان به بلدرچین ها بدهید، تخم بلدرچین ها را جمع آوری و تمیز کنید، سالن و تجهیزات را تمیز کنید، به جوجه ها رسیدگی کنید و به بازاریابی محصولاتتان بپردازید.

همان طور که می بینید، اگر خودتان به تنهایی بخواهید سالن را اداره کنید، نیاز به زمان کافی برای رسیدگی دارید. زمان شرط لازم و اساسی برای این کار است، اگر وقتتان آزاد نیست، بهتر است کارگر استخدام کنید…

4) قدرت بازاریابی و تاثیر آن بر موفقیت در پرورش بلدرچین

مساله ی مهم در بازگشت سرمایه و سودآوری، بازاریابی محصولاتتان است. قبل از شروع کار باید روی فروش محصولات برنامه ریزی کنید.

بازار هدف را شناسایی کنید و مشتری ها و رقبای خود را بشناسید، از ایده ها و راه های جدید برای فروش محصولات استفاده کنید و خود را در کنار رقبای بزرگ قرار دهید و حتی از آنها سبقت بگیرید، این یک امر مهم مدیریتی در کارتان است.

اگر شما دارای چنین قدرتی باشید می توانید زندگی تان را متحول کنید و به شرایط ایده آلی برسانید، در غیر اینصورت باید همچنان در جایتان درجا بزنید و پیشی گرفتن رقبا را تماشا کنید.

حتما بخوانید : آموزش تخصصی فروش گوشت و تخم بلدرچین

5) سرمایه لازم برای موفقیت در پرورش بلدرچین

شما باید در ابتدای کار یک برنامه ی هدف مند تهیه کنید، هزینه های لازم ابتدایی را برآورد کنید و آن را از طریق وام یا سرمایه ی شخصی تهیه کنید.

اگر شما با سرمایه ی کم شروع به کار کنید ممکن است در بین راه با کمبود بودجه مواجه شوید و کارتان لنگ بماند بنابراین با تعدادی شروع کنید که متناسب با سرمایه شما باشد. این برنامه ریزی در ابتدای کارتان باعث بازدهی بیشتر و رونق کسب و کارتان می شود.

توصیه می شود قبل از اینکه در یک کسب و کار قدم بگذارید، ابتدا خود و سلایق تان را بسنجید. ببینید آیا مرد این کارهستید، زمان و پول کافی دارید. سپس از تجربیات و راهنمایی های دیگران استفاده کنید و همه ی جوانب کار را در نظر بگیرید. این امر باعث می شود تا در میانه ی راه با مشکل مواجه نشده و به موفقیت برسید.

مطالبی که با خواندن آن ها استاد پرورش خواهید شد!

2 پاسخ

  1. اگر در صورت امکان تامین تخم و گوشت بلدرچین تصمیم به صادرات باشه
    قیمت تموم شده با در نظر گرفتن هزینه های صادرات چقدر اختلاف با بازار داخل وجود داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.