شروع پرورش بلدرچین

12 دلیل قانع کننده برای شروع پرورش بلدرچین

5/5 - (1 امتیاز)

 آیا تا کنون به فکر پرورش مرغ، اردک، کبک و یا دیگر پرنده‌های خانگی افتاده اید؟! اما نگران مشکلات ناشی از پرورش و تامین مکان برای آنها هستید. فکر می‌کنید؛ برای پرورش آنها فضای کافی در اختیار ندارید؛ یا ممکن است برای همسایگان شما مزاحمت ایجاد کنند؟! اکنون وقت آن رسیده است؛ که طرز فکر خود را تغییر دهید. چون ما در این مطلب قصد داریم؛ یک دنیای جدید از پرورش پرندگان خانگی را به شما معرفی کنیم. پرندگانی که پرورش آنها هیچ کدام از مشکلات ذکر شده و حتی دیگر مشکلاتی که ذهن شما را درگیر کرده‌اند را ندارند. این پرندگان کم دردسر و صد البته پر سود، بلدرچین ها هستند. پس اگر کنجکاو هستید؛ که چرا ما شروع پرورش بلدرچین را به شما پیشنهاد می‌دهیم؛ تا پایان مطلب ما را همراهی کنید. خواندن این مطلب پنج دقیقه از شما زمانمی‌گیرد. همچنین می‌تواند برای کاربرانی که هنوز پرورش بلدرچین را شروع نکرده‌اند و یا قصد شروع آن را دارند؛ مفید باشد.

1. شروع پرورش بلدرچین و ایجاد منبع درآمد اضافه

شروع پرورش بلدرچین
شروع پرورش بلدرچین

شاید تعجب کنید؛ اگر بفهمید که بلدرچین ها بازار فروش فوق‌العاده‌ بزرگی در دنیا دارند. مردم از خواص گوشت و تخم بلدرچین به خوبی آگاه هستند. به همین جهت از خرید آنها استقبال می‌کنند. به علاوه پرورش بلدرچین وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. شما می‌توانید؛ در کنار شغل اصلی خود بخشی از وقت آزادتان را به پرورش بلدرچین اختصاص دهید. با این کار شما خواهید توانست با فروش گوشت و یا تخم بلدرچین منبع درآمد اضافه برای خود ایجاد کنید. به همین جهت اگر به دنبال راه انداختن کسب و کار و یا ایجاد منبع درآمد اضافه هستید؛ شروع پرورش بلدرچین گزینه‌ی خوبی برای شما خواهد بود.

2. شروع پرورش بلدرچین و بهره‌مندی از رشد سریع آنها

بلدرچین ها در مقایسه با سایر پرندگان خانگی مثل مرغ رشد سریعتری دارند. هنگام پرورش مرغ باید حدود 5 الی 6 ماه صبر کنید؛ تا به بلوغ کامل برسند. مدت زمان به بلوغ رسیدن پرندگان خانگی از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که در صورت به بلوغ رسیدن قابل استفاده خواهند بود؛ یا موجب سودآوری می‌شوند. جالب است بدانید؛ که بلدرچین‌ها برخلاف مرغ ها ظرف مدت 6 الی 8 هفته به بلوغ کامل و بازدهی می رسند. این امر می‌تواند؛ یک مزیت عالی برای پرورش دهنده محسوب شود. به همین جهت شما با شروع پرورش بلدرچین به سرعت و در طرف زمان کوتاهی به سود و بهره‌مندی از آنها خواهید رسید.

بیشتر بخوانید: پرورش بلدرچین گوشتی از جوجه کشی تا کشتار

3. شروع پرورش بلدرچین و بهره‌مندی از تخمگذاری سریع آنها

شروع پرورش بلدرچین
شروع پرورش بلدرچین

از آنجایی که بلدرچین ها سریع به بلوغ می‌رسند؛ سریع تر نیز تخم گذاری خواهند کرد. به محض شروع پرورش بلدرچین می‌توانید انتظار داشته باشید؛ که با گذشت حداکثر هشت هفته از عمر بلدرچین ها، از تخمگذاری آنها بهره‌مند شوید. به نظر شما این بازه زمانی کوتاه برای رسیدن یک پرنده‌ی خانگی به تخمگذاری عالی نیست؟ بلدرچین ها در این زمینه نسبت به سایر پرندگان خانگی بسیار سریع عمل می کنند. این امر تنها یکی از دلایلی است؛ که ما شروع پرورش بلدرچین را به شما پیشنهاد می کنیم.

حتما بخوانید: سن تخمگذاری بلدرچین و عوامل موثر بر آن

4. شروع پرورش بلدرچین و بهره‌مندی از جوجه کشی آنها

به طور کل می‌توان گفت بلدرچین ها پرنده‌های کوچک و سریعی هستند. جوجه های بلدرچین نیز سریع تر از سایر پرندگان مثل: مرغ خانگی از تخم در می آیند. بلدرچین ها می‌توانند حداکثر بر روی ده تخم بخوابند، ولی بیشتر تخم های آنها نطفه دار هستند. به این معنی که اغلب به جوجه تبدیل خواهند شد. جوجه کشی برخی از نژادهای بلدرچین فقط بین 15 الی 18 روز به طول می‌ انجامد. این مدت زمان تقریبا یک هفته کمتر از نیاز مرغ برای جوجه کشی است. بلدرچین ها در دو فصل تابستان یا بهار شروع به جوجه کشی می کنند. به همین جهت پس از گذشت زمان کوتاهی از شروع پرورش بلدرچین شما قادر خواهید بود؛ که گله‌ی بلدرچین های خود دو برابر و یا بیشتر کنید.

5. شروع پرورش بلدرچین و بهره‌مندی از گوشت بی‌نظیر آن

شروع پرورش بلدرچین
شروع پرورش بلدرچین

اگر عاشق گوشت و خواص آن هستید؛ مطمئناً باید پرورش بلدرچین را از اولویت های کار خود قرار‌دهید. بلدرچین‌ها جثه‌ی کوچکی دارند؛ بنابراین شما مجبورید تعداد بیشتری از آنها را پرورش دهید؛ تا همان گوشتی را که از مرغ دریافت‌می‌کنید؛ از بلدرچین ها بدست آورید. حالا ممکن است فکر کنید؛ که به فضای بیشتری نیاز دارید؛ اما در واقع این‌گونه نیست. با همان مقدار فضایی که در اختیار دارید؛ می‌توانید بلدرچین‌های بیشتری پرورش دهید. در مقابل خواص گوشت بلدرچین در مقایسه با مرغ بسیار بیشتر است. مطمئن‌باشید؛ که فقط شما به خواص بلدرچین نیازمند نیستید؛ بلکه بسیاری از مردم مدت هاست که از این منبع غنی استفاده می‌کنند و بلدرچین را در وعده‌ی غذایی خود دارند. بنابراین پرورش آنها می‌تواند بسیار سودمند‌باشد. حتی اگر قصد تجارت و خرید و فروش بلدرچین را نداشته باشید؛ پرورش بلدرچین و استفاده از آن می‌تواند یک تجربه‌ی منحصر‌به‌فرد باشد.

6. شروع پرورش بلدرچین و استفاده از تخم‌های غنی آن

اگر به فکر تجارت نیستید. پرورش بلدرچین در خانه به شما این امکان را می‌دهد؛ که روزانه تخم بلدرچین تازه و غنی استفاده کنید. بلدرچین ها بسیار سودمند و زود بازده هستند؛ آنها تقریبا در هفته چهار الی پنج  تخم خوشمزه و پرخاصیت می‌گذارند. امروزه اغلب مردم از خاصیت تخم بلدرچین ها آگاه هستند. به همین جهت آن را جزو وعده‌ های غذایی خود قرار داده اند. بنابراین شما با شروع پرورش بلدرچین نه تنها خودتان می توانید از این منبع عظیم استفاده کنید؛ بلکه به راحتی خواهید توانست با فروش آنها یک کسب و کار پر سود راه بیندازید.

 7. شروع پرورش بلدرچین با کمترین ریسک

شروع پرورش بلدرچین
شروع پرورش بلدرچین

بلدرچین ها در مقایسه با سایر پرندگان در مقابل بیماری ها مقاوم تر هستند. در صورتی که از آنها صحیح مراقبت کنید؛ آنها دچار بیماری و مرگ نخواهند شد. به همین جهت ریسک ضرر کردن شما در پرورش بلدرچین در مقایسه با سایر پرندگان بسیار کمتر خواهد بود. به علاوه مقاومت بیشتر بلدرچین ها در مقابل بیماری موجب شده است؛ که برای نگهداری از آنها کمتر به آنتی بیوتیک نیاز باشد. در نتیجه نه تنها گوشت و تخم حاصل از آنها بسیار سالم تر و مناسب تر خواهد بود؛ بلکه هزینه‌ ی پرورش دهندگان بلدرچین برای تهیه ی آنتی بیوتیک نیز کاهش می یابد.

8. شروع پرورش بلدرچین با کمترین فضا

بلدرچین‌ها به فضای کمتری نسبت به سایر پرندگان برای رشد و تکامل نیاز دارند. به همین جهت می‌توانید به پرورش بلدرچین در هر فضایی حتی فضای کوچک بپردازید. فقط کافی است؛ فضای خود را درست مدیریت کنید. با مدیریت صحیح می‌توانید بلدرچین های زیادی را پرورش دهید. همچنین می توانید گوشت بیشتری نسبت به مرغ از آنها دریافت کنید. بنابراین برای پرورش آنها به فضای زیادی نیاز ندارید و این برای شما یک مزیت بزرگ خواهد‌بود. حتی می‌توانید بلدرچین‌ها را در زیر زمین خانه‌ی خود پرورش دهید. برای این کار لازم است؛ که برای آنها قفس مناسب تهیه‌کنید. بلدرچین‌ها نیز همچون سایر جانداران صداهای متفاوتی را از خود بروز می‌دهند.
اگر آنها را با کمک قفس‌های مناسب و داخل گاراژ، زیر زمین یا هر فضای بسته‌ی دیگری پرورش دهید؛ صدای آنها هرگز به همسایه‌ها نخواهد رسید. با این وجود باز هم مطمئن شوید؛ که مطابق با دستورالعمل‌های محلی عمل می‌کنید.

حتما بخوانید: حقایق کلیدی در مورد بلدچین ها که به نیاز پیدا خواهید کرد!

9. امکان تغذیه‌ی بلدرچین با هزینه ی کم

هنگام شروع پرورش بلدرچین به زودی متوجه خواهید شد؛ که آنها کمتر از مرغ دانه می‌خورند. در‌حالی‌که بازدهی بیشتری از آنها دارند. البته این امر طبیعی است. چون بلدرچین ها جثه ی کوچکتری نسبت به مرغ ها دارند. در نتیجه دانه و آب کمتری استفاده می‌کنند. بلدرچین ها به طور میانگین در روز 30 گرم دانه مصرف می‌کنند. تامین دانه ی مصرفی بلدرچین ها به سرمایه ی زیادی نیاز ندارد. با مقدار کمی هزینه می‌توانید دانه تهیه کنید. واقعیت بسیار جالب دیگر در مورد تغذیه بلدرچین ها وجود دارد. بلدرچین ها اصلا در تغذیه حریص نیستند. آنها به اندازه ی نیاز خود دانه مصرف می‌کنند. بنابراین با مشاهده مقدار غذای مانده در ظرف آنها به راحتی می دانید؛ که چه مقدار غذا به آنها بدهید. پس از اسراف و یا ضایع شدن دانه ها جلوگیری می‌کنید. هرچند که استفاده از دانخوری های استاندارد که دارای مخزن هستند. به شما کمک می‌کنند؛ تا دان آنها سالم و بهداشتی بماند. همچین دان بلدرچین ها اسراف یا ضایع نمی شوند.

10. امکان پرورش بلدرچین با سرمایه‌ی اولیه‌ی کم

شروع پرورش بلدرچین
شروع پرورش بلدرچین

اگر تصمیم به شروع پرورش بلدرچین گرفته اید. اولین قدم داشتن هزینه ی اولیه و فضایی است؛ که در اختیار دارید؛ شاید سرمایه‌ی زیادی برای پرورش بلدرچین در اختیار نداشته باشید. پس می توانید از تعداد کم شروع کنید. این امر یکی از مزیت های کلی پرورش پرندگان خانگی است. به علاوه شما می‌توانید پس از کسب تجربه ی لازم تعداد آنها را گسترش دهید. سپس شروع به گسترش هدف خود و پرورش تعداد بیشتری کنید. از این ها مهمتر هزینه ی خرید بلدرچین زنده در مقایسه با سایر پرندگان خانگی بسیار کمتر و ارزانتر است. بنابراین با سرمایه ی کمتری خواهید توانست پرورش آنها را شروع کنید.

11.  پرورش بلدرچین در قفس و یا لانه های کم هزینه

فرقی نمی کند فضای بزرگ یا کوچکی در اختیار داشته باشید. برای پرورش بلدرچین ها باید لانه ی مناسب برای آنها تهیه کنید. شاید ترجیح دهید لانه را به صورت سنتی و با دست بسازید؛ یا برای آنها قفس تهیه کنید به هر حال به سلیقه ی شما بستگی دارد. هزینه ی تهیه ی هر دو نوع لانه برای پرورش بلدرچین زیاد نخواهند بود. به عبارتی  شما به سرمایه‌ی زیادی برای فراهم نمودن لانه ی آنها احتیاج ندارید. چنانچه قصد دارید تعداد زیادی بلدرچین پرورش دهید بهتر است از قفس مخصوص بلدرچین ها استفاده کنید.

قفس گزینه ی بهتری است!

 لازم است بدانید؛ که پرورش بلدرچین با کمک قفس آماده بسیار ساده تر و ایمن تر خواهد بود. قفس این پرندگان به راحتی تمیز می شوند؛ و نیازی به صرف وقت زیاد ندارند. به علاوه بلدرچین ها درون این قفس ها از امنیت بیشتری برخوردارند. به عنوان نمونه؛ مریض نمی شوند، به مواد سمی نوک نمی زنند و یا مورد حمله‌ی شکارچیان بلدرچین قرار نمی‌گیرند.

 12. امکان پرورش بلدرچین در شهر ها

شروع پرورش بلدرچین
شروع پرورش بلدرچین

بلدرچین ها هم همچون سایر پرندگان صداهای منحصر به خود را تولید می‌کنند؛ اما در مقایسه با سایر پرندگان آرام‌تر هستند. به همین خاطر است؛ که اغلب شهرنشین ها به پرورش بلدرچین در خانه بیشتر تمایل دارند؛ تا دیگر پرندگان خانگی. بیشتر پرورش دهندگان شهری اعتقاد دارند؛ بلدرچین ها صدای ملایم‌تری نسبت به سایر پرندگان خانگی دارند. به گونه ای که صدای آنها با دیگر پرنده ها و سر و صداهای موجود در شهر ترکیب می شود. بلدرچین ها همچون بعضی پرندگان خانگی مثل خروس صداهای ناگهانی و یا بی دلیل از خود بروز نمی‌دهند. بیشتر همسایگان شما حتی متوجه‌ی حضور آنها نخواهند شد. من شما را تشویق نمی‌کنم؛ که مخفیانه از پرندگانی نگهداری کنید؛ که با قوانین محلی شما سازگاری ندارد. من فقط قصد دارم شما بدانید؛ که آنها بسیار ساکت هستند. به همین دلیل است که اکثر شهری‌ها با حضور و پرورش آنها مشکلی ندارند.

بلدرچین ها رقیب انواع پرندگان خانگی

در این مطلب شما 12 دلیل قانع کننده در مورد شروع پرورش بلدرچین را مطالعه کردید. پرورش بلدرچین ها مزایای زیادی را برای شما خواهند داشت. در حالی که پرورش آنها به سرمایه ی اولیه ی کمی نیاز دارد. به دلیل فواید زیادی که پرورش بلدرچین در خانه دارد. زیاد طول نخواهد کشید؛ که بلدرچین ها جایگزین انواع پرنده های خانگی شوند. مقاومت بلدرچین ها ، تنوع ژنتیکی، رشد سریع و هزاران دلیل دیگر می‌تواند گواهی بر این ادعا باشد. بنابراین اگر یک خانه دار هستید؛ که به یک منبع گوشت و تخم مرغ مداوم احتیاج دارید؛ به پرورش بلدرچین در خانه بپردازید.این گونه شما هزینه هایتان راکاهش خواهید داد. همچنین اگر می خواهید؛ یک منبع درآمد اضافه داشته باشید؛ پس حتما سرمایه گذاری در پرورش بلدرچین را جدی بگیرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

سبد خرید0
سبد خرید خالی است
0

پیام آرش کرمانی بنیانگذار گروه صنعتی پرآور

این پیام تقدیم به شما عزیزان دوست داشتنی که احتمالا در سنین 18 تا 35 سال بسر می برید و به نحوی علاقمند به پرورش طیور و یا علاقمند به راه اندازی کسب و کار شخصی خودتان هستید. بنده آرش کرمانی به عنوان مدرس و مشاور هزاران نفر و با سابقه بسیار زیاد در مدیریت بیزینس های موفق ، دو عامل بسیار مهم موفقیت و شکست تمام انسان های امروزی را کشف، و بصورت یک فایل صوتی کوتاه تقدیم شما میکنم. میزان توجه شما به این فایل، آینده و سرنوشت شمارو بصورت تضمینی رقم خواهد زد، پیشنهاد میکنم قبل از هر اقدام فیزیکی و یا یادگیری مهارت جدید،به گفته های این فایل توجه کنید.
0:00 / 0:00
اصلی ترین دلایل موفقیت و شکست