سود حاصل از پرورش شترمرغ

سود پرورش شترمرغ

3.7/5 - (12 امتیاز)

پرورش شترمرغ یکی از سودآورترین کارهایی است که شما می توانید با آن بپردازید. تا به حال از خود پرسیده اید سود پرورش شترمرغ چقدر است؟ چه عواملی می تواند بر سود پرورش شترمرغ تاثیر گذار باشد؟ در این مطلب از سایت پرآور شما را با عواملی که می‌تواند بر سود پرورش شترمرغ تاثیر گذار باشد آشنا می کنیم. همچنین توصیه هایی کاربردی جهت پرورش شترمرغ برای شما داریم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به 7 دقیقه زمان نیاز دارد.

پرورش شترمرغ به چند گونه است؟

پرورش شترمرغ به صورت کلی به سه صورت است :

1) خرید تخم نطفه دار (هزینه کم)

این روش برای افرادی که تازه به پرورش شترمرغ روی آورده اند مفید می باشد و هزینه اولیه کمی دارد.

2) خرید شترمرغ و یا جوجه شتر مرغ و پرورش آن (هزینه متوسط)

این روش به دو صورت خرید شترمرغ یک روزه ، و سه ماهه می باشد. افرادی که تجربه بهتری در زمینه پرورش شترمرغ دارند می توانند از این روش برای پرورش شترمرغ استفاده کنند چرا که شناسایی و خرید جوجه شترمرغ با نژاد خوب و مرغوب نیاز به تجربه کافی دارد. توصیه می شود از دامپزشک مخصوص جهت افزایش بهره وری پرورش شتر مرغ استفاده شود.

3) پرورش شتر مرغ مولد (هزینه بالا)

پس از اینکه به مهارت کامل در زمینه پرورش شترمرغ رسیدید، می توانید از این روش برای پرورش شترمرغ استفاده کنید که هزینه اولیه بالاتری داشته و مطمئنا سود دهی بالایی نیز دارد.

پرورش شتر مرغ را از کجا شروع کنیم؟؟

اگر تصمیم راه اندازی مزرعه پرورش شترمرغ دارید باید دست به کار شده و ابتدا مجوز های لازم را از سازمان دامپزشکی و جهاد کشاورزی بگیرید، همچنین میتوانید از معاونت امور دام و طیور منطقه خود جهت اخذ مجوز های دیگر مشورت بگیرید. لازم به ذکر است برای پرورش های کوچک نیازی به اخذ مجوز نمیباشد و دریافت مجوز برای پرورش دهنده های بزرگ (پرورش بالای 500 شترمرغ) ضروری است.

سود پرورش شترمرغ

حتما بخوانید : شترمرغ از چه سنی شروع به تخمگذاری میکند؟!

هزینه های پرورش شترمرغ چیست؟

با توجه به نوسانات قیمت بازار در منطقه و روش های مختلف پرورش شترمرغ در هر روز نمی توان قیمت گذاری دقیقی برای راه اندازی کسب و کار پرورش در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ولی ما اینجاییم تا اطلاعات دقیقی از هزینه ها و مشکلات پیش روی شما در آینده در اختیارتان قرار دهیم. به طور کلی هزینه های پرورش شترمرغ نیز مانند بسیاری دیگر از کارآفرینی ها به دو صورت می باشد که شامل هزینه ثابت ( اولیه) و هزینه جاری (ثانویه) است.

1) هزینه ثابت (اولیه)

هزینه اولیه شامل زمین، زیر ساخت ها، مجوزها (مجوز های تاسیس مزرعه و امتیازات آب، برق، گاز) و تجهیزات اولیه متناسب با انواع روش های پرورش شترمرغ می باشد، که با توجه به تعداد شترمرغ و عوامل محیطی هر منطقه متغیر می باشد. کار آفرین می تواند با وام های اشتغال زایی، با داشتن طرح توجیهی و سرمایه گذاری نسبی، کار را شروع کند.

توجه داشته باشید که سرمایه پشتیبان یکی از عوامل مهم در هزینه ها می باشد چرا که پرورش شترمرغ ساده نبوده و شما باید احتمال وقوع هر حادثه و شیوع بیماری و مرگ و میر شترمرغ ها را در نظر گرفته باشید، تا در صورت وقوع اتفاق غافلگیر نشوید!

2) هزینه های جاری (ثانویه)

هزینه های جاری شامل هزینه خرید غذا و یا خرید جوجه یا تخم مولد و هزینه های واکسیناسیون های دوره ای، حمل بار، نیروی انسانی، و هزینه های پیش بینی نشده می باشد که این هزینه ها مهمترین عامل در سوددهی کار شما خواهد بود. مدیریت این هزینه شاید مهمترین کاریست که کارآفرین باید آن را به درستی انجام دهد. برای کاهش این هزینه ها، به تجربه و تحلیل نرخ خرید و فروش بازار؛ در منطقه و در سطح وسیع تر مانند سطح کشوری نیاز دارید. می توانید از کسانی که تجربه موفقیت در این کار را دارند، مشاوره بگیرید.

نژاد های مختلف شترمرغ

حتما بخوانید : بیماری های رایج در پرورش شترمرغ

توصیه های کاربردی جهت پرورش شترمرغ

1) زمین

 1. فضای مورد نیاز برای شترمرغ بیشتر از سایر پرندگان می باشد چرا که جثه شترمرغ بسیار بزرگتر از سایر پرندگان پرورشی است.
 2. همچنین محل نگهداری در دوره های مختلف از جوجه تا پرندگان بالغ متغیر است.
 3. با توجه به نوع روش پرورش شترمرغ، شما باید مساحت کلی زمین پرورش، زمین برای جفت گیری، سوله نگهداری جوجه ها، و تجهیزات کشتارگاهی را ارزیابی کنید.
 4. همچنین انباری برای نگهداری خوراک شترمرغ ها، مکان های اداری، استراحت کارگران و فروشگاه نیز در نظر داشته باشید.
 5. دسته بندی های مختلفی برای نگهداری شتر مرغ می باشد که شامل نگهداری یک جفت یا یک نر و دو ماده و یا یک نر و سه ماده می باشد. توصیه کارشناسان، نگهداری محل های جفتی و یا 3 تایی است.
 6. فضای استاندارد مورد نیاز برای یک دسته سه تایی حدودا 1500 متر مربع است که تا حدود 700 متر مربع نیز قابل کاهش است. توصیه می شود برای فعالیت پرنده، فضاها مستطیلی در نظر گرفته شوند.

2) خوراک

مصرف روزانه هر شترمرغ بالغ 2900 گرم خوراک است، هزینه خوراک تقریبا 60 تا 70 درصد کل هزینه پرورش شترمرغ را تشکیل می دهد، که باید برای مدیریت این هزینه در ابتدای کار چاره ای اندیشید. توجه داشته باشید که کاهش خوراک به منظور کاهش هزینه ها، عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت و کیفیت خوراک نیز باید در حد مطلوبی باشد.

جیره غذایی شترمرغ

3) بهداشت

شتر مرغ ها عادت دارند که حین خوردن غذا آب بنوشند بنابراین تمیزی آب مصرفی شترمرغ ها هر روزه بررسی شود، شستشوی هر روزه ظروف مصرفی برای آب و دان شتر مرغ ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

4) کشتار

بهترین زمان برای کشتار در 10 تا 12 ماهگی پرنده می باشد که وزن پرنده حدود 120 کیلوگرم می باشد و گوشت خالص آن 25 تا 45 کیلو برای نژاد های مختلف و شرایط مختلف متغیر است.

فروارده ها و سود پرورش شترمرغ

در بازار ایران با توجه به گستردگی انواع محصولات، کمبود بعضی از محصولات حس می شود. یکی از این کمبودها، کمبود فراورده های شتر مرغ مانند: گوشت، تخم شترمرغ، پر، چرم و پوست شتر مرغ می باشد.

نیاز روز بازار و گستردگی فراورده های شترمرغ می تواند سوددهی بالایی برای پرورش دهنده های شترمرغ داشته باشد. اولین فرآورده شتر مرغ، گوشت آن می باشد که بدلیل پروتئین بالا و کلسترول پایین برای بیماران قلبی و عروقی مناسب می باشد.

 1. کسانی که از چاقی رنج می برند و گوشت قرمز نمیتوانند مصرف کنند گوشت شترمرغ برای آن ها مناسب می باشد. همچنین پزشکان و متخصصان، مصرف این گوشت را به افراد کم خون و کسانی که افسردگی دارند توصیه می کنند.
 2. دومین فرآورده شترمرغ، تخم شترمرغ می باشد که حاوی منابع غنی غذایی و معدنی شامل ویتامین های E , A در مقدار زیاد و ویتامین های دیگر در مقدار متوسط می باشد.
 3. وزن تخم شترمرغ حدود 1500 تا 2500 گرم می باشد که سرشار از امگا 3 و امگا 6 بوده و در بازار، طرفداران خود را دارد.
 4. سومین فرآورده شترمرغ، روغن شترمرغ است که برای طراوت و شادابی پوست بسیار مفید بوده و در محصولات آرایش بهداشتی مصرف بخصوصی دارد.
 5. چرم شترمرغ نیز یکی از فرآورده های اصلی به حساب می آید، چرا که چرم شترمرغ در بازار با قیمت بالایی، مشتریان محبوب خود را دارد.
 6. از دیگر فراورده های شتر مرغ، پر و همچنین مژه و ناخن شترمرغ می باشند، به طور کلی یک شترمرغ بالغ، سالانه حدود 45 درصد سوددهی دارد که رقم مناسبی در امور تولیدی دام و طیور به حساب می آید.

شما برای ما از سود پرورش شترمرغ بنویسید

در این مطلب از سایت پرآور شما را با سود پرورش شترمرغ و عواملی که می‌تواند بر سود پرورش شترمرغ تاثیر گذار باشد، آشنا کردیم. چنانچه شما عامل دیگری را میشناسید که می‌تواند باعث بالا رفتن سود پرورش شترمرغ شود را با ما از طریق قسمت نظرات در میان بگذارید. هم چنین از طریق قسمت نظرات می‌توانید سوالاتی که ذهن شما را درگیر کرده است را از پشتیبانان سایت پراور بپرسید. پشتیبانان سایت پراور در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

سوالات متداول

پرورش شترمرغ به چند گونه است؟

خرید تخم نطفه دار (هزینه کم)، خرید شترمرغ و یا جوجه شتر مرغ و پرورش آن (هزینه متوسط)، پرورش شتر مرغ مولد (هزینه بالا)

مصرف خوراک روزانه هر شتر مرغ چقدر است؟

مصرف روزانه هر شترمرغ بالغ 2900 گرم خوراک است

بهترین زمان برای کشتار شترمرغ چه زمانی است؟

بهترین زمان برای کشتار در 10 تا 12 ماهگی پرنده می باشد که وزن پرنده حدود 120 کیلوگرم می باشد

وزن تخم شترمرغ چقدر است؟

وزن تخم شترمرغ حدود 1500 تا 2500 گرم می باشد

84 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   کامنت شمارو تایید میکنیم تا متخصصین این حوزه پاسخ بدن خدمتتون.
   بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم

  1. سلام دوست عزیز
   بله شترمرغ در ایران مصرف بالایی دارد اما در حوزه کاری ما نیست. شما میتوانید با ارتباط گرفتن با متخصصین حوزه فروش گوشت شترمرغ ارتباط تجاری مناسبی جهت صادرات ایجاد نمایید.
   بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم

 1. بنده کارشناس زیست شناسی دارم و ۵۶ ساله و بازنشسته‌ام اگر کسی در محدوده‌ی شرق تهران همکار برای نگهداری شترمرغ خواست.در خدمتم

  1. سلام خوبی خسته نباشی عمو من دامداری دارم خالی میباشد ۳هزار متر هست غارعلیصدر اب هوای عالی یعنی هر حیواب قم یا تهران یا هر جا هر ماه ۱۰کیلو چاق بشه تو دهات ما ۱۵کیلو چاق میشه به خاطر اب مثل اب معدنی هوا هم خیلی عالی خودم هم سرمایه دارم ولی کمه اگه دوست داشته باشی همه جوره هستم هم دامداری هم خودم رسیدگی میکنم شمارم میزارم دوست داشتی هماهنگ باش خودمم اخلاق خوبی دارم ۳۵ سالم هست

 2. سلام با توجه به روزی 3 کیلو خوراک میشه بیست هزار بعد ماهی 600 هزار ده ماه شیش میلیون مگه شتر مرغ بعد این خرج چقد بفروش میره هزینه دارو زحمت به کنار

 3. سلام با توجه به روزی 3 کیلو خوراک میشه بیست هزار بعد ماهی 600 هزار ده ماه شیش میلیون مگه شتر مرغ بعد این خرج چقد بفروش میره

 4. دروداساتید حدود10هکتارزمین تومنطقه ییلاقی جاده هراز دارم سرمایه گذاری وجودداره زمین ازبنده شراکتی کارکنه

 5. باسلام من باقرقاول مولدشروع کردم با۱۵عدد،بهترین دان باپروتئین ۲۲قیمتش بود۳۳۰۰ تومان،الان شده نه هزارالان۱۲۰تادارم روزی ۷۰گرم جیره شونه باورکنیدکمتراز۱۵روز دومیلیون هزینه میکنم من چند بفروشم الان میخوام همه روجمع کنم الان میتوانم شترمرغ شروع کنم خیرسرم من پدرم،شوهرم یعنی قرقاول چنان لگدی که ازخجالت نمیتونم حرفی بزتم توخونه راهنمای کن اهل مشهدم

  1. سلام در گام اول اطلاعات خود را بالا ببرید، با دانش بالایی که کسب میکنید میتوانید بعنوان کارشناس در مزارع پرورش شتر مرغ استخدام شوید و با در آمدی که کسب میکنید کم کم کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

  2. هیچ کاری نیاز نیست انجام بدی فقط به خدا توکل کن مرد حسابی هیچی نداری فقط علاقه داری من زمین دارم پول ندارم 3ساله خونه خوابیدم توکل ازدست ندادم فقط توکل

 6. سلام برادر میشه به طور قطعی بفرمایید سی عدد شتر مرغ برای پرواز چه مقدار فضا لازم دارد وچقد سود میده ….ممنون میشم اگه جواب بدید

 7. اگر دوستان در جهت رشد و آبادانی کشور که همانا ،درکشاورزی هم هست ،سوال و جواب آن را صادقانه بگن نه اینکه منافعه شخصی در میان باشه ،،خیلی عالی هست

  1. سلام هموطن میخواستم بدونم برای شروع شترمرغ چندماه خریداری کنم که سود خوبی داشته باشه البته تعدادزیادمیخوام ۵۰۰قطعه پرواری

 8. باسلام 8.5 هکتار زمین دارم چقدر هزینه داره یک مزرعه پرورش شترمرغ دایرکنم وچند تا شترمرغ میتونم بریزم

 9. سلام من میخوام تازه شروع به کار کنم بنظرتون الان برای خرید ونگهداری 10تا جوجه یکماه چقدر سرمایه لازمه واینکه منطقه سرد سیر مناسب این کار؟

 10. من میخواهم با ده عدد جوجه 1ماهه شروع
  کنم .
  نظر شما چیه .
  هنوز هم ده تا جوجه یکماهه رو هم ندارم
  اگه کسی داره من خریدارم .

   1. باسلام وخسته نباشدمن میخام با50عددجوجه یک ماهه شروع به کارکنم تاپرواری بشه بفروشم اول ک میخاسم بدونم آگه من این کارکنم حدودا چقدربهم سودمیده توهشت ماه بعد بچقدر زمین احتیاج دارم؟باتشکر

 11. سلام علیکم. از آنجا که سؤالات بنده چندتا است. در چند نکته سوال می‌کنم. 1، بنده مکانی برای پرورش شترمرغ ندارم، و باید اجاره بکنم، برای پرورش 150 شترمرغ چه مساحت زمین لازم است، و در چه منطقه ای خوب و ارزان است؟؟و چند حدودن باید ماهیانه اجاره بدم. 2، بعد از بالغ شدن شترمرغ ها کجا میتونم آنها را به فروش برسونم،و اثلا از کجا مطمئن باشم که به فروش می‌رسند.

   1. سلام اقا محسن خوبی خواستم بدونم پرورش شتر مرغ شروع کردی ایا منطقه شمالی جواب میده که منم استارتشو بزنم اگه شروع کردی حضورن ببینمتون ازشما راهنمایی کسب کنم

 12. سلام, من میخوام در محلی کار رو به دست بگیرم و بقولی صاحب کار باشم و افراد مورد نیاز رو استخدام کنم.
  سوال بنده این هست که با توجه به اینکه محل زندگیم یک و نیم ساعت فاصله دارد و من هم میتوانم در محل پرورش شترمرغ زندگی کنم, آیا امکان این هست که در هفته 2 3 روز از مزرعه دور باشم؟
  آیا میتوان مزرعه را به فردی سپرد در این مدت؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 13. با سلام با توجه به اینکه میانگین غذای مصرفی شتر مرغ 3 کیلو در روز هست و معمولا 8 ماه پروار میشن یعنی 720 کیلو خوراک.
  حالا اگر هر کیلو خوراک 3 هزار تومن باشه میشود 21600000 ریال
  اونوقت حدود 30 کیلو گوشت به ما میده که هر کیلو الان 65 تومنه عمده
  میشود حدود 2 تومن
  ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن چطور سود داره ممنونم

  1. سلام دوست عزیز، ریزترین نژاد شترمرغ بعد از 8 ماه 130 کیلو وزن داره و نژاد های مناسب پرورش تا 200 کیلو هم میرسند. 30 کیلوگرم اشتباه است. با احترام

  2. سلام اولا میانگین مصرف خوراک طی ده ماه یک کیلو ونیم است نه ۳ کیلو ثانیا یک شترمرغ ده ماهه حداقل ۴۵ کیلو گوشت دارد.

 14. سلام خستنه باشین من زمینشو دارم فقط نمیدونم از چقدر پول لازم دارم ک‌شروع کنم چقدر سرمایه میخواد زنینم ۲ هکتاره لطفا بگین چقدر سرمایه لازم دارم ؟و میگم وام هم بهم میدن واسه پرورش؟

 15. سلام من تازه کارم و میخوام دستگاه جوجه کشی شتر مرغ بگیرم و تخم نطفه دار بخرم و خودم جوجه عمل بیارم و پلواری بزرگ کنم بدم کشتارگاه دوستا این روش که وگفتم سودش بیشتره یا اینکه جوجه شتر مرغ دو سه ماهه بگیرم بزرگ کنم پرواری بدم کشترارگاه

 16. سلام وخسته نباشی میشه تومساحت ۳۰۰ متری چن تا شترمرغ پرورش بدم ممنونم از پیش نهادتونح

 17. سلام قیمت جوجه سه ماهه چقدر هست؟؟؟
  قیمت دان جوجه و بالغ کیلوئی چند هست؟؟؟
  آیا با یک مزرغه پرورش شترمرغ به مساحت ۱۳۰۰ متر میتوان با بیست تا سی عدد جوجه شروع کرد؟؟؟
  آیا این فضا برای شترمرغهای بالغ کافیست؟؟؟
  با تشکر از راهنمائی شما

   1. سلام من میخوام پرورش شتر مرغ راه اندازی نمایم واز بازار ان میترسم که نتونم به فروش برسونم لطفا کمکم کنید

    1. سلام نگران فروش نباشید این محصول به قدری کم هست در کشور که بازار بسیار خوبی داره. قبل از شروع برای فروش بصورت تستی اقدام کنید. متوجه عرض بنده خواهید شد

 18. سلام من ميخواستم با شتر مرغ بالآي سه ماهه با تعداد كم مثلا با شش هفت تا شروع كنم بنظرتون خوبه يا بايد با تعداد بالا شروع كنم بهتره ضمن اينكه تجربه اي هم ندارم ممنون از لطفطون

 19. دوستان گرامی و جویای کار بنده به عنوان فردی که تجربه چند ساله در این زمینه دارم پیشنهادم این هست که پرنده پیش مولد بخرند چون هم هزینه کمتری داره هم سال بعد تعداد بالای جوجه و بدون نیاز به هزینه خرید دارید
  اگر کسی قصد خرید پیش مولد داشت بنده تعدادی با کیفیت خوب برا فروش در خدمتم

  1. سلام ،وتلله من دست به هر کاری زدم توش شکست خوردم کلا از بچگی نافمو با بدشانسی بریدن ، می‌خوام شتر مرغ بخرم اما اینجا جوری از شترمرغ صحبت شده والله ترس افتاده به جونم که تو اینم شکست بخرم ، آخه من کسیو ندارم که تو کار راهنماییم کنه ، برای آخرین بار تو زندگیم می‌خوام شانسمو امتحان کنم، خدایی تو این شکست بخرم دیگه لخته لخت میشم ، این تنها سرمایه زندگیم هستش ، واقعا سوددهی داره ، منظورم اینه تو هرکاری آدم شروع کنه بخواد نخواد ضررو زیان داره می‌خوام بدونم با همه ی ضرراش باز سود دهی داره که توش ریسک کنمو یه بار دیگه خطر کنم ؟ هیچ شناختی از شترمرغ ندارم ، اول کار یه نر با سه تا مولد بخرم بنظر شما استاد که سررشته دارین تو این مار به سودمه یا به ضررم، والله دیگه تحمل زخم و زبون دورووریامو ندارم که باز بگن باز پولتو هدر داری

   1. سلام دوست عزیز، برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مشاوره ما در تماس باشید
    05144417200
    09156500073
    09128470498
    با احترام.

    1. سلام من حدود یک هکتار زمین دارم سه طرف دیوار دارد اگر کسی مایل به شراکت هست در خدمتم زمین آب گازم کنارم هست

     1. سلام دوست عزیز
      کامنت شمارو تایید میکنیم تا اگر کسی مایل بود هماهنگ کنه
      بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم

 20. سلام خواستم بدونم باتوجه به قیمت گوشت شترمرغ وقیمت های خوراکشون اگرکارموبا خرید شترمرغ سه ماهه جهت پرواری شروع کنم باده تادونه ایابازدهی داره کلا پروار انجام بدم سود ممنون میشم راهنماییم کنید.توتحقیقاتم جواب منفی زیادشنفتم

   1. سلام خوب هستین دوست عزیز من تو کارم ورشکست شدم حالا میخام تو شهرستان حدود ۱۰ هکتار زمین دارم دورش فنس کشیده شده با آب و برق و گاز حدود ۲ میلیاردم میتونم سرمایه اولیه بزارم که کل دار و ندارمه به نظرتون میتونم پرورش ستر مرغ بدم و اگر بشه بنظرتون کار خوبیه ممنون میشم جوابم رو بدین

    1. بنظر شما میصرفه که اینهمه هزینه خرید زمین و هزینه ساخت و تجهیز کردن اون بکنی برا این تعداد محدود شتر مرغ مگه ? میخواد چقدر سود دهی داشته باشه ? مثلا به گفته خودتون باید هفت هکتا زمین خرید و تجهیز کرد برا فقط سیصد عدد ، اگه اینهمه پول رو گذاشت بانک با سودش بدون دردسر درامد بیشتری عایدمون میشه،مثلا اگه بخوای تو محل زندگی من این کار رو انجام بدی بای هر هکتاز زمین رو هشتصد میلیون خریدحالا، بماند هزینه تجهیز،مگه میخواد چقد بهم سود برسونه که اینقدر هزینه و دردسر رو دوشم بکشم ?

     1. سلام این مشاغل معمولا در مکان هایی احداث میشن که هزینه خرید زمین پایین هست، همچنین شما وقتی پول رو در بانک بزارید ممکنه یک سال سود بگیرید ولی در انتهای سال پولتون دقیقا همون مقداره اما اگر زمین بخرید با توجه به شرایط فعلی کشور آخر سال میبینید همون زمین قیمتش 1.5 تا 2 برابر شده. پس صرفا نباید به سود ماهانه توجه کنید و با بانک مقایسه کنید هر چند که سود باز هم بالاتر از مقداری هست که بانک بهتون میده

    2. من تجربه کردم زمین خوبی داری طول فنسها باید کمتر از56 متر عرض 5 متر باشد داخل این ابعاد دو ماده ویک نر قرار بده برای مولد برای پروار میتونی گله ای نگهداری باید برای هر راس در روز 3کیلو خوراک بدی حداقل 11 ماه میشود یک تن ببین قیمت دان چقدر است بعد 11 ماه 35 کیلو گوشت میدهد قیمت گوشت را هم بپرس بازار فروشت را پیدا کن با انشااله ماشالاه نمیشه باید تحقیق کنی ادم خبره برای نگهداری پیدا کنی دکتر پیداکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

سبد خرید0
سبد خرید خالی است
0

پیام آرش کرمانی بنیانگذار گروه صنعتی پرآور

این پیام تقدیم به شما عزیزان دوست داشتنی که احتمالا در سنین 18 تا 35 سال بسر می برید و به نحوی علاقمند به پرورش طیور و یا علاقمند به راه اندازی کسب و کار شخصی خودتان هستید. بنده آرش کرمانی به عنوان مدرس و مشاور هزاران نفر و با سابقه بسیار زیاد در مدیریت بیزینس های موفق ، دو عامل بسیار مهم موفقیت و شکست تمام انسان های امروزی را کشف، و بصورت یک فایل صوتی کوتاه تقدیم شما میکنم. میزان توجه شما به این فایل، آینده و سرنوشت شمارو بصورت تضمینی رقم خواهد زد، پیشنهاد میکنم قبل از هر اقدام فیزیکی و یا یادگیری مهارت جدید،به گفته های این فایل توجه کنید.
0:00 / 0:00
اصلی ترین دلایل موفقیت و شکست