راه های افزایش تخم گذاری بوقلمون

تکنیک های افزایش تخم گذاری بوقلمون

Rate this post
در دنیای امروز و با بالا رفتن آگاهی و سطح اطلاعات عمومی، مردم دیگر همانند سابق به بازار تک محصولی رغبت ندارد. مردم سعی می کنند با انتخاب بهترین ماده غذایی، سلامت خود را حفظ کنند. گوشت و مرغ یکی از اصلی ترین مواد غذایی مورد نیاز بدن ما انسان ها است. اما به نظر شما از چه گوشتی استفاده کنیم که بالاترین میزان پروتئین و انرژی را در خود داشته باشد؟ بوقلمون یکی از بهترین گوشت ها را دارد. گوشت و تخم این پرنده دارای خاصیت های فوق العاده ای است که باعث شده مردم، روز به روز برای مصرف آن تمایل بیشتری نشان دهند.

بالا رفتن میزان درخواست گوشت و تخم بوقلمون می تواند یک فرصت استثنایی برای کسانی باشد که قصد دارند کسب و کاری را راه اندازی کنند. پرورش بوقلمون در دنیای امروز می تواند یکی از پرسودترین کسب و کار ها باشد چرا که هر روز مردم بیشتر با خواص گوشت و تخم این پرنده آشنا می شوند. اما چگونه در پرورش بوقلمون به بالاترین مقدار سود برسیم؟ با بالا رفتن میزان تخم گذاری گله بوقلمون ها، میزان سود حاصله شما نیز بیشتر می شود. در این مطلب از وبسایت پراور نیز قصد داریم تا شما را با چند مورد از راه های افزایش تخم گذاری بوقلمون آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

3 عامل موثر در افزایش تخم گذاری بوقلمون

تخم گذاری بوقلمون به عوامل متعددی بستگی دارد که هر کدام از آنها می توانند به نوبه ای، میزان تخم گذاری بوقلمون ها را افزایش یا کاهش دهند. در این قسمت قصد داریم تا 3 مورد از این عوامل را به شما معرفی کنیم تا با رعایت و توجه به آن ها، بالاترین میزان تخم گذاری را از گله بوقلمون های خود شاهد باشید.

عوامل موثر در افزایش تخم گذاری بوقلمون
عوامل موثر در افزایش تخم گذاری بوقلمون

بیشتر بخوانید: مهمترین واکسن های مورد نیاز بوقلمون + زمان استفاده

توجه ویژه به گله در زمان تخم گذاری بوقلمون

برای اینکه بازدهی بالایی از تخم گذاری بوقلمون ها داشته باشید باید قبل از رسیدن به سن تخم گذاری و در زمان تخم گذاری، توجه ویژه ای به آن ها کنید. برای این کار ابتدا لازم است تا سن تخم گذاری بوقلمون ها را بشناسید. بوقلمون ها جزو پرندگانی هستن که معمولا پس از 30 هفته از زندگی شان، شروع به تخم گذاری می کنند. شما باید در این برهه از زمان، شرایط مطلوب زندگی و تخم گذاری را برایشان فراهم کنید.

برای مثال شما باید در این ایام، عوامل موثر فرایند تخم گذاری مانند دما، رطوبت، تغذیه، سرما و گرما را زیر نظر بگیرید و شرایط استاندارد را برای زندگی آنها مهیا کنید. هرچه بی توجهی در این این بیشتر باشد و شما این بازه زمانی را جدی نگیرید و از تغذیه نامناسب برای آن ها استفاده کنید، قدرت و توان تخم گذاری گل بوقلمون ها کاهش می یابد. پس قبل از رسیدن بوقلمون ها به سن تخم گذاری، حتما برنامه ای مطلوب را برای مراقبت از آن ها تنظیم کنید.

افزایش تخم گذاری بوقلمون
افزایش تخم گذاری بوقلمون

بیشتر بخوانید: آموزش جوجه کشی بوقلمون

نوع جیره غذایی

پرندگان نیز مانند ما انسان ها برای رشد بهتر به جیره های غذایی مقوی و سرشار از پروتئین نیاز دارند. برخی از پرورش دهندگان گمان می کنند برای تغذیه بوقلمون ها می توانند تنها از نان و آب استفاده کنند. برخی گمان میکنند که با کاهش هزینه ها در تهیه تغذیه بوقلمون ها می توانند به سود برسند، اما این یک باور کاملا غلط است.

شما هر چه از جیره غذایی ضعیف تری استفاده کنید، سرعت رشد این پرندگان نیز کندتر می شود. نوع انتخاب تغذیه می تواند در بالا رفتن مقاومت بدنی آن ها در برابر بیماری ها نیز موثر باشد. بنابراین باید در انتخاب جیره غذایی برای بوقلمون ها، مواد غذایی را انتخاب کنید که مقادیر بالای ویتامین و انرژی را در خود داشته باشند.

انتخاب محل زندگی مناسب

اما یکی دیگر از مهم ترین راه های افزایش تخم گذاری بوقلمون، تهیه مکان مناسب برای زندگی این پرندگان است. محل زندگی جایی است که بوقلمون ها در آن بیشتر عمر خود را صرف می کنند، بیشتر بیماری های موجود در پرندگان، از آلودگی های موجود در محل زندگی آن ها نشات میگیرد. شما باید برای مقابله با سرما، بیماری ها و مزاحمت حشرات، مکانی مناسب را برای زندگی بوقلمون ها تهیه کنید تا بتوانند به راحتی به تخم گذاری بپردازند.

افزایش تخم گذاری بوقلمون
افزایش تخم گذاری بوقلمون

بیشتر بخوانید: خواص گوشت بوقلمون

محل زندگی

به نظر شما بهترین مکانی که می توان برای زندگی بوقلمون ها محیا کرد چه مکانی است؟ قفس می تواند برای پرورش هرچه بهتر بوقلمون و افزایش تخم گذاری این پرندگان موثر باشد. قفس میتواند تمامی شرایط مناسب ائم از سرما، گرما، رطوبت و امنیت را برای بوقلمون ها فراهم کند.به محل زندگی بوقلمون ها بسیار توجه داشته باشید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

شما برای ما از راه های افزایش تخم گذاری بوقلمون ها بنویسید

در این مطلب از وبسایت پراور ، ضمن معرفی یکی از پرسودترین کسب کار ها یعنی پرورش بوقلمون، راه های دسترسی به سود بیشتر در این کسب و کار را نیز به شما معرفی کردیم. شما می توانید با به کارگیری 3 مورد از راه های افزایش تخم گذاری بوقلمون، به بالاترین مقدار سود در پرورش این پرنده بنویسید. شما می توانید در انتهای این مطلب و در بخش نظرات، دیگر راه های افزایش تخم گذاری بوقلمون را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید تمامی سوالات خود را برای ما به اشتراک بگذارید تا پشتیبانان ما در کمترین زمان نسبت به پاسخ سوالاتتان اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.