تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

Rate this post
به نظر شما از چه راه های می توان کار افرینی کرد و کسب و کاری با بازدهی مناسب راه اندازی نمود؟ ما به شما پیشنهاد می کنیم برای راه اندازی یک کسب و کار به پررش طیور مانند بلدرچین روی بیاورید. در این مطلب از وبسایت پراور قصد داریم تا یکی از پرندگان برای پرورش را به شما معرفی کنیم. پرورش بلدرچین از چند منظر می تواند برای شما سود آور باشد. اما همانطور که می دانید باید قبل از راه اندازی، یک سری از تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین را تهیه کنید. در این مطلب با ما از وبسایت پراور همراه باشید. برای مطالعه این مطلب تنها کافیست 6 دقیقه از زمان خود را صرف کنید.

چرا پرورش بلدرچین را اغاز کنیم؟

اما قبل از اینکه شروع به پرورش بلدرچین کنید باید بدانید که چرا در بین خیل عظیمی از پرندگان، بلدرچین را برای پرورش انتخاب می کنید؟ برای این کار چند دلیل وجود دارد که برخی از آن ها را برایتان خواهیم گفت.

بلدرچین پرنده ای است که در مقایسه با سایر پرندگان زودتر رشد می کنند. بلدرچین ها در بازه زمانی 45 روزه به بلوغ خواهند رسید. از این رو پرورش بلدرچین یک کسب و کار زود بازده محسوب می شود. دیگر دلیلی که ما راه اندازی پرورش بلدرچین ترغیب می کند، داتشن بازار مناسب برای گوشت و تخم بلدرچین است.

گوشت بلدرچین بزرگ ترین منبع پروتئین محسوب می شود. از ان رو مردم از آن بیشتر در برنامه غذایی خود استفاده می کنند. تخم بلدرچین نیز خواصی در خود دارد که برای بدن ما انسان ها بسیار مناسب است. در سال های اخیر مردم با آگاهی از این خوصا و توصیه پزشکان، میل بیشتری را برای استفاده از بلدرچین و محصولاتش نشان داده اند. همین امر باعث شده شما با پرورش بلدرچین، بازار فروش خوبی داشته باشید.

چرا پرورش بلدرچین را اغاز کنیم؟
چرا پرورش بلدرچین را اغاز کنیم؟

بیشتر بخوانید: انواع دستگاه جوجه کشی بلدرچین

چند مورد از تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

حال که دلایل انتخاب اغاز کار پرورش بلدرچین را متوجه شدید باید بدانید که تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین کدام اند؟ در ادامه به معرفی چند مورد از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

سیستم تهویه

در محل زندگی بلدرچین ها لازم است تا سیستم تهویه را قرار دهید. سیستم تهویه هوای بیرون و نامطلوب محیط را به بیرون از فضای نگهداری بلدرچین ها هدایت می کند. سیستم تهویه یکی از تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین است که باید قبل از آغاز کار آن را در فضای نگهداری بلدرچین ها نصب کنید.  مهم ترین نقش این سیستم های تهویه در فصول تابستان و زمستان مشخص می شود. سیستم تهویه کمک می کند تا های تازه و سالم به بلدچین ها برسد.

تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین
تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

بیشتر بخوانید: ویتامین های مورد نیاز بلدرچین + [ نقش ویتامین ها در پرورش بلدرچین ]

سیستم برق اضطراری

سیستم برق اضطراحی را می توان از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین قلمداد کرد. نقش این سیستم برق اضطراری در زمانی که برق نیروگاه ها قطع می شود مشخص خواهد شد.نبود سیستم برق می تواند باعث افزایش یا کاهش دما شود. اگر برق منطقه از بین برود در صورت نبود سیستم برق اضطراری با بالا یا پایین شدن دمای محیط، خطر بسیار جدی و کشنده ای گله بلدرچین های شما را تهدید خواهد کرد.

نبود سیستم برق اضطراری در مواقع حسای می تواند ادامه حیات بلدرچین ها را مختل کند و در کمتر از چند دقیقه آن ها را از بین ببرد. پیشنهاد می کنیم عبارت، پیشگیری بهتر از درمان را سر لوحه کار خود قرار دهید و با تهیه سیستم برق اضطراری برای محل نگهداری بلدرچین ها، خسارات را از کسب و کار خود دور کنید.

سیستم نور رسانی

وجود نور در سالن های نگهداری بلدرچین یکی از اصلی ترین نیاز های این پرندگان است. شما باید نور کافی را با استفاده از سیستم نور رسانی برای این پرندگان تهیه کنید. در پرورش بلدرچین در مقاطع مختلف باید واحد های نوری مختلفی قرار داده شود. برای مثال در زمان جفت گیری بلدرچین ها، شما باید مقدار نور مناسب و بالا را برای آن ها تنظیم کنید تا بلدرچین های نر و ماده برای عملیات جفت گیری ترغیب شوند.

سیستم نور رسانی نه تنها بر جفت گیری بلدرچین ها بلکه بر رشد این پرندگان نیز تاثیر دارد. شما پرورش دهندگان باید پس از تهیه سیستم نور رسانی، از یک فرد ماهر برای تنظیم نور در بازه های سنی مختلف بلدرچین ها کمک بگیرید تا در هر بازه سنی، متناسب با نیاز خود نور دریافت کنند. با این اوصاف نباید از نقش نور غافل شد و تهیه سیستم نور رسانی را در اولویت تهیه تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین قرار داد.

یک پیشنهاد مناسب از تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

در این قسمت قصد داریم یکی از اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرین را به شما معرفی کنیم. ابزاری که با کمک آن می توانید بهترین حالت پرورش بلدرچین را تجربه کنید. این پیشنهاد می تواند در بالا رفتن میزان سود شما نیزموثیر باشد.

پیشنهاد ما برای شما پرورش دهندگان بلدرچین، تهیه قفس های مخصوص نگهداری آن هاست. بلدرچین ها جزو پرندگانی هستند که نمی توانند در برابر سرا و گرما دوام بیاورند. از طرفی آن ها در شرایط پاکیزه و تمیز بهتر رش می کنند. قفس می تواند تمامی شرایط استاندارد ائم از سرما، گرما و پاکیزگی را برای آن ها مهیا کند. اما چگونه می توان بهترین قفس بریا بلدرچین ها را تهیه کرد؟

شرکت پراور یکی از بزرگترین تولید کنندگان قفس های نگهداری طیور در سراسر کشور است. قفس یکی از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین است. شما می توانید استاندارد ترین قفس های نگهداری بلدرچین را از شرکت پراور با نازل ترین قیمت خریداری کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین
تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

بیشتر بخوانید: آموزش جوجه کشی بلدرچین به روش های طبیعی و مصنوعی

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

در این مطلب از وبسایت پراور سعی کردیم تا تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت پرورش هرچه بهتر بلدرچین در اختیارتان قرار دهیم. شما با مطالعه این مطلب نیاز های خود را در مورد تجهیزات مورد نیاز برای پرورش بلدرچین را شناسایی خواهید کرد. با تهیه این تجهیزات ذکر شده و رعایت نکات گفته شده می توانید بهترین میزان سود دهی را از پورش بلدرچین داشته باشید.

شما می توانید در انتهای این مطلب و در بخش نظرات، تمامی دیدگاه های خود را در مورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید. همچنین کمی توانید سوالات خود را در خصوص پرورش بلدرچین از ما بپرسید تا پشتیبانان وبسایت پراور در اسرع وقت نسبت پاسخ سوالاتتان اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.