بازاریابی تخم مرغ

بازاریابی تخم مرغ

3.3/5 - (3 امتیاز)

روش های موثر برای افزایش فروش تخم مرغ چیست ؟!
چگونه میتوانیم تخم مرغ های تولیدی خود را بدون واسطه به بازار عرضه کنیم ؟!
اگر به دنبال تکنیک های بازاریابی در فروش تخم مرغ هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید…

بازاریابی تخم مرغ

خب امروز میخواهیم راجع به تکنیک ها و روش های فروش تخم مرغ صحبت کنیم، همانطور که میدانید تخم مرغ یکی از مواد غذایی شناخته شده در میان عموم مردم بوده و به دلیل وجود پروتئین های بسیار زیاد از نظر کیفیت غذایی، میتوان آن را بعد از شیر مادر نام برد.

تخم مرغ یکی از مواد غذایی است که تقریبا در سبد غذایی تمامی خانوارها یافت میشود، بر همین اساس بازاریابی تخم مرغ از اهمیت ویژه ای برخوردار است…

عوامل مختلفی بر روی کیفیت تخم مرغ ها بعد از تولید این محصول تا رسیدن به دست مشتری تأثیرگذار هستند، اصلی ترین عامل تاثیر گذار در کیفیت تخم مرغ ها، دما و رطوبت انبار در همان مراحل اولیه تولید تخم مرغ است، پس از این مرحله تمامی مواردی که بر روی کیفیت این محصول تأثیر میگذارند، در زمره نحوه بازاریابی تخم مرغ قرار میگیرند.

از مهم ترین عوامل تأثیر گذار در کیفیت تخم مرغ های عرضه شده به بازار، میتوان به نحوه بسته بندی تخم مرغ ها، جابجایی و حمل و نقل آن ها بین مسافت های کوتاه و طولانی و در مرحله آخر نیز به چگونگی عرضه محصول در فروشگاه ها اشاره نمود.

متاسفانه واسطه ها، اصلی ترین مشکل برای بازاریابی صحیح تخم مرغ هستند، این افراد با خرید تخم مرغ از تولید کننده با نرخ خیلی پایین آن را به بازار مصرف عرضه میکنند، در صورتی که اگر تولید کنندگان اصلی این محصول، شناخت بهتری در زمینه ی نگهداری و عرضه تخم مرغ داشته باشند؛ میتوانند از روش های مناسب بازاریابی تخم مرغ استفاده نموده تا با کیفیت ترین تخم مرغ ها را به دست مشتری برسانند.

روش های بازاریابی تخم مرغ
روش های بازاریابی تخم مرغ

از نظر غذایی تخم مرغ تازه، به تخم مرغی گفته میشود که بیش از یک هفته از تولید آن نگذشته باشد، بنابراین نحوه ی حمل و نقل و بازاریابی تخم مرغ باید به گونه ای اصولی انجام پذیرد که این محصول با بهترین کیفیت، به دست مشتری برسد.

عدم اطمینان از کیفیت تخم مرغ های عرضه شده در بازار، باعث میشود مشتری میل و رغبت زیادی برای خرید این محصول نداشته باشد. هر اندازه که تخم مرغ ها با روش های بازاریابی درست تر و مطمئن تر به دست مردم برسند کیفیت آن ها نیز بیشتر میشود…

حتما بخوانید : چند نکته جهت بهبود کیفیت تخم مرغ

عوامل تأثیر گذار بر بازاریابی تخم مرغ

1) بسته بندی تخم مرغ

یکی از عواملی که باید در بازاریابی و فروش تخم مرغ به آن توجه نمود، نحوه بسته بندی این محصول است. تخم مرغ به دلیل ساختار ویژه ای که دارد جزء آن دسته از مواد غذایی است که نمیتوانیم تغییر خاصی در ظاهر آن ایجاد نماییم تا در نظر مخاطب زیباتر و جذاب تر جلوه نماید.

اما هر چه قدر بتوانیم در بسته بندی تخم مرغ ها، اصول درست و نوینی ارائه دهیم; میتوانیم در بازاریابی این محصول موفق تر بوده و از فروش آن به سود مناسبی برسیم. بسیاری از شرکت ها با به کارگیری طراحی های نوین در بسته بندی، باعث جذابیت و فروش بیشتر تخم مرغ در بازار می شوند.

استفاده از بسته بندی های محکم تر در عین رعایت اصول نگهداری این محصول در فضای باز، یکی از روش های بازاریابی تخم مرغ است که باعث رضایت بیشتر مشتریان می شود.

شرکت های زیادی در زمینه تولید و عرضه این محصول به بازار با همدیگر رقابت می کنند، در این میان میتوان گفت شرکتی موفق تر است که بتواند با شناخت کامل اصول بازاریابی تخم مرغ، اقدام به توزیع و عرضه آن نماید.

فروشگاه های مختلفی از شرکت های تولید کننده تخم مرغ، این محصول را خریداری میکنند و به صورت های متفاوتی در اختیار مشتری قرار میدهند، برخی از این فروشگاه ها از بسته بندی های شرکت استفاده نموده و برخی دیگر نیز اقدام به فروش فله ای این محصول می نمایند.

بازاریابی تخم مرغ با بسته بندی
بازاریابی تخم مرغ با بسته بندی

حتما بخوانید : مزایای پرورش مرغ در قفس های صنعتی چیست ؟؟

2) قیمت تخم مرغ

قیمت نیز از عوامل تأثیر گذار بر نحوه فروش و بازاریابی تخم مرغ میباشد، به طور مثال میتوان گفت در افزایش قیمتی که اخیراً در کشورمان به دلیل بالا رفتن قیمت ارز اتفاق افتاد، به همان نسبت قیمت بسیاری از کالاهای تأثیرگذار در تولید و عرضه این محصول نیز افزایش یافت.

افزایش قیمت به خصوص در جعبه های بسته بندی، باعث بالا رفتن قیمت تمام شده ی این محصول و در نهایت کاهش تقاضای مردم شد، به همین دلیل تکنیک های فروش و بازاریابی تخم مرغ در این زمان اهمیت ویژه ای یافت.

بسیاری از شرکت ها از بسته بندی جایگزین استفاده نموده تا مشتریان خود را راضی نگه دارند، برخی دیگر از شرکت ها نیز طراحی های جذاب تری در بسته بندی ارائه دادند تا به وسیله آن این افزایش قیمت را پوشش دهند.

3) عوامل فصلی

مقدار مصرف تخم مرغ در بین مردم یک امر فصلی است، بنابراین در فروش و بازاریابی تخم مرغ حتماً باید به این مسئله توجه نمود؛ شرکتی که در فصل تابستان اقدام به بازاریابی برای فروش تخم مرغ می نماید، نسبت به شرکتی که در فصل زمستان این کار را انجام میدهد، مطمئناً به سود کمتری میرسد زیرا مصرف این محصول در فصل زمستان در بین مردم بسیار بیشتر از فصل تابستان است.

4) تخم مرغ شناسنامه دار

از دیگر عوامل مهم در بازاریابی این محصول، عرضه آن به صورت شناسنامه دار است، یک تخم مرغ شناسنامه دار تخم مرغی است که بر روی آن تاریخ تولید، تاریخ انقضاء و همچنین نام شرکت تولید کننده این محصول ذکر شده باشد.

مشتریان به تخم مرغی که دارای شناسنامه است بیشتر اعتماد میکنند، در واقع میتوان گفت داشتن استاندارد های مختلف و همچنین تأییدیه کیفیت بهداشتی از روش های مهم در بازاریابی تخم مرغ است که باعث استقبال مشتریان و کسب سود بیشتر میشود.

بازاریابی تخم مرغ - شناسنامه دار کردن

استفاده از تجهیزات استاندارد جهت تولید تخم مرغ

همانطور که میدانید تولید به موقع تخم مرغ در فروش این محصول بسیار حائز اهمیت میباشد، تولید تخم مرغ و کیفیت این محصول وابسته به روش پروش مرغ و تغذیه مناسب این پرنده بوده، همچنین استفاده از قفس استاندارد نقش اساسی و مهمی در تولید تخم مرغ دارد.

شرکت پرآور صنعت، بزرگترین تولید کننده تجهیزات پرورش طیور از جمله قفس های ویژه مرغ تخم گذار، آماده پذیرش سفارشات شما تولید کننده گرامی میباشد.

20 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید آموزش تخم گذاری مرغ را به ما آموزش بدید ما می خواهیم صدتا مرغ شروع کنیم توخونه و تخمه مرغ را به کی بفروشیم

 2. سلام من خودم تولید کننده ام‌اما‌واقعا‌فروش‌نداریم‌……فقط سود تو جیب‌دلال‌هاست‌‌…لطفا یک‌راهنمایی بکنید ممنونم

 3. با سلام و خسته نباشید
  من روزانه حدود۳۰ عدد تخم مرغ تولید میکنم
  میخوام بفروشمش.
  آیا واسه جلوگیری از فاسد شدن باید خروس ها رو جمع کنم و تخم مرغ بدون نطفه باشه ؟؟؟!

   1. فروش تخم مرغ محلی وارگانیک ازتولیدبه مصرف
    درمجموعه ی ما ازهیچ گونه داروی آنتی بیوتیک وداروهای شیمیایی استفاده نمی شود وپرنده کاملاتوسط جیره ی مناسب تحت نظردامپزشک تغزیه میشود

  1. سلام من حقیقتش میخوام یه نمایندگی توزیع وپخش تخم مرغ در شهرستان خودم داشته باشم حدود 15تا سوپرمارکت تو شهر خودم دارم با حدود 30الی40تایی اطراف گفتم راهنمایی کنید ادمین عزیز چکار کنم

 4. سلام ممنونم ازشما چگونه باید شروع کرد، از نقطه صفرتاصدفقط خرید، فروش تخم مرغ.ممنونم ازشما راهنمایی کنید تشکر از شما hajarian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

Cart Item Removed. Undo
 • No products in the cart.