بازاریابی تخم مرغ

بازاریابی تخم مرغ

3/5 - (4 امتیاز)
Play Video
روش های موثر برای افزایش فروش تخم مرغ چیست ؟! چگونه میتوانیم تخم مرغ های تولیدی خود را بدون واسطه به بازار عرضه کنیم ؟! اگر به دنبال تکنیک های بازاریابی در فروش تخم مرغ هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید…

بازاریابی تخم مرغ

خب امروز میخواهیم راجع به تکنیک ها و روش های فروش تخم مرغ صحبت کنیم، همانطور که میدانید تخم مرغ یکی از مواد غذایی شناخته شده در میان عموم مردم بوده و به دلیل وجود پروتئین های بسیار زیاد از نظر کیفیت غذایی، میتوان آن را بعد از شیر مادر نام برد.

تخم مرغ یکی از مواد غذایی است که تقریبا در سبد غذایی تمامی خانوارها یافت میشود، بر همین اساس بازاریابی تخم مرغ از اهمیت ویژه ای برخوردار است…

عوامل مختلفی بر روی کیفیت تخم مرغ ها بعد از تولید این محصول تا رسیدن به دست مشتری تأثیرگذار هستند، اصلی ترین عامل تاثیر گذار در کیفیت تخم مرغ ها، دما و رطوبت انبار در همان مراحل اولیه تولید تخم مرغ است، پس از این مرحله تمامی مواردی که بر روی کیفیت این محصول تأثیر میگذارند، در زمره نحوه بازاریابی تخم مرغ قرار میگیرند.

از مهم ترین عوامل تأثیر گذار در کیفیت تخم مرغ های عرضه شده به بازار، میتوان به نحوه بسته بندی تخم مرغ ها، جابجایی و حمل و نقل آن ها بین مسافت های کوتاه و طولانی و در مرحله آخر نیز به چگونگی عرضه محصول در فروشگاه ها اشاره نمود.

متاسفانه واسطه ها، اصلی ترین مشکل برای بازاریابی صحیح تخم مرغ هستند، این افراد با خرید تخم مرغ از تولید کننده با نرخ خیلی پایین آن را به بازار مصرف عرضه میکنند، در صورتی که اگر تولید کنندگان اصلی این محصول، شناخت بهتری در زمینه ی نگهداری و عرضه تخم مرغ داشته باشند؛ میتوانند از روش های مناسب بازاریابی تخم مرغ استفاده نموده تا با کیفیت ترین تخم مرغ ها را به دست مشتری برسانند.

روش های بازاریابی تخم مرغ
روش های بازاریابی تخم مرغ

از نظر غذایی تخم مرغ تازه، به تخم مرغی گفته میشود که بیش از یک هفته از تولید آن نگذشته باشد، بنابراین نحوه ی حمل و نقل و بازاریابی تخم مرغ باید به گونه ای اصولی انجام پذیرد که این محصول با بهترین کیفیت، به دست مشتری برسد.

عدم اطمینان از کیفیت تخم مرغ های عرضه شده در بازار، باعث میشود مشتری میل و رغبت زیادی برای خرید این محصول نداشته باشد. هر اندازه که تخم مرغ ها با روش های بازاریابی درست تر و مطمئن تر به دست مردم برسند کیفیت آن ها نیز بیشتر میشود…

حتما بخوانید : چند نکته جهت بهبود کیفیت تخم مرغ

عوامل تأثیر گذار بر بازاریابی تخم مرغ

1) بسته بندی تخم مرغ

یکی از عواملی که باید در بازاریابی و فروش تخم مرغ به آن توجه نمود، نحوه بسته بندی این محصول است. تخم مرغ به دلیل ساختار ویژه ای که دارد جزء آن دسته از مواد غذایی است که نمیتوانیم تغییر خاصی در ظاهر آن ایجاد نماییم تا در نظر مخاطب زیباتر و جذاب تر جلوه نماید.

اما هر چه قدر بتوانیم در بسته بندی تخم مرغ ها، اصول درست و نوینی ارائه دهیم; میتوانیم در بازاریابی این محصول موفق تر بوده و از فروش آن به سود مناسبی برسیم. بسیاری از شرکت ها با به کارگیری طراحی های نوین در بسته بندی، باعث جذابیت و فروش بیشتر تخم مرغ در بازار می شوند.

استفاده از بسته بندی های محکم تر در عین رعایت اصول نگهداری این محصول در فضای باز، یکی از روش های بازاریابی تخم مرغ است که باعث رضایت بیشتر مشتریان می شود.

شرکت های زیادی در زمینه تولید و عرضه این محصول به بازار با همدیگر رقابت می کنند، در این میان میتوان گفت شرکتی موفق تر است که بتواند با شناخت کامل اصول بازاریابی تخم مرغ، اقدام به توزیع و عرضه آن نماید.

فروشگاه های مختلفی از شرکت های تولید کننده تخم مرغ، این محصول را خریداری میکنند و به صورت های متفاوتی در اختیار مشتری قرار میدهند، برخی از این فروشگاه ها از بسته بندی های شرکت استفاده نموده و برخی دیگر نیز اقدام به فروش فله ای این محصول می نمایند.

بازاریابی تخم مرغ با بسته بندی
بازاریابی تخم مرغ با بسته بندی
حتما بخوانید : مزایای پرورش مرغ در قفس های صنعتی چیست ؟؟

2) قیمت تخم مرغ

قیمت نیز از عوامل تأثیر گذار بر نحوه فروش و بازاریابی تخم مرغ میباشد، به طور مثال میتوان گفت در افزایش قیمتی که اخیراً در کشورمان به دلیل بالا رفتن قیمت ارز اتفاق افتاد، به همان نسبت قیمت بسیاری از کالاهای تأثیرگذار در تولید و عرضه این محصول نیز افزایش یافت.

افزایش قیمت به خصوص در جعبه های بسته بندی، باعث بالا رفتن قیمت تمام شده ی این محصول و در نهایت کاهش تقاضای مردم شد، به همین دلیل تکنیک های فروش و بازاریابی تخم مرغ در این زمان اهمیت ویژه ای یافت.

بسیاری از شرکت ها از بسته بندی جایگزین استفاده نموده تا مشتریان خود را راضی نگه دارند، برخی دیگر از شرکت ها نیز طراحی های جذاب تری در بسته بندی ارائه دادند تا به وسیله آن این افزایش قیمت را پوشش دهند.

3) عوامل فصلی

مقدار مصرف تخم مرغ در بین مردم یک امر فصلی است، بنابراین در فروش و بازاریابی تخم مرغ حتماً باید به این مسئله توجه نمود؛ شرکتی که در فصل تابستان اقدام به بازاریابی برای فروش تخم مرغ می نماید، نسبت به شرکتی که در فصل زمستان این کار را انجام میدهد، مطمئناً به سود کمتری میرسد زیرا مصرف این محصول در فصل زمستان در بین مردم بسیار بیشتر از فصل تابستان است.

4) تخم مرغ شناسنامه دار

از دیگر عوامل مهم در بازاریابی این محصول، عرضه آن به صورت شناسنامه دار است، یک تخم مرغ شناسنامه دار تخم مرغی است که بر روی آن تاریخ تولید، تاریخ انقضاء و همچنین نام شرکت تولید کننده این محصول ذکر شده باشد.

مشتریان به تخم مرغی که دارای شناسنامه است بیشتر اعتماد میکنند، در واقع میتوان گفت داشتن استاندارد های مختلف و همچنین تأییدیه کیفیت بهداشتی از روش های مهم در بازاریابی تخم مرغ است که باعث استقبال مشتریان و کسب سود بیشتر میشود.

بازاریابی تخم مرغ - شناسنامه دار کردن

استفاده از تجهیزات استاندارد جهت تولید تخم مرغ

همانطور که میدانید تولید به موقع تخم مرغ در فروش این محصول بسیار حائز اهمیت میباشد، تولید تخم مرغ و کیفیت این محصول وابسته به روش پروش مرغ و تغذیه مناسب این پرنده بوده، همچنین استفاده از قفس استاندارد نقش اساسی و مهمی در تولید تخم مرغ دارد.

شرکت پرآور صنعت، بزرگترین تولید کننده تجهیزات پرورش طیور از جمله قفس های ویژه مرغ تخم گذار، آماده پذیرش سفارشات شما تولید کننده گرامی میباشد.

124 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  من تازه میخوام این کار رو شروع کنم
  و میخواستم بپرسم که بازار یابی اینکار چجوریه و چگونه میتونم تخم مرغ هارو بفروشم

  1. سلام دوست عزیز
   تخم مرغ با توجه به اینکه یک کالای مصرفی خانوار است از مصرف بالایی برخوردار است. اما توصیه ما فروش تخم مرغ محلی است چرا که نسبت به تخم مرغ سفید کمیاب تر است و همچنین تقاضای بسیار بالایی دارد.
   سوپرمارکت ها، لبنیاتی ها، فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های محصولات ارگانیک همگی مشتریان شما هستند.
   بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم

  1. سلام دوست عزیز
   بسته بندی ها دو حالت دارند یا بسته بندی های معمولی که نیازی به مجوز ندارند یا بسته بندی های دارای برند مطرح که نیاز به اخذ مجوز و کد بهداشتی هستند.
   بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم

 2. سلام وقت بخیر. واسه شروع پخش تخم مرغ سفید چقدر سرمایه اولیه لازم داریم تا این کار را شروع کنیم؟ بی زحمت راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   سوال شما ارتباط زیادی با سطح کاری شما دارد. مثلا ما نمیدانیم شما وانت دارید یا نه؟ انبار دارید یا نه؟ اگر این موارد را داشته باشید فقط به یک سرمایه در گردش جهت خرید تخم مرغ در حل ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان نیاز دارید.
   بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم

 3. سلام
  دوستانی که مغازه تخم مرغ فروشی دارند راهنمایی کنند
  تا چند روز میتوان تخم مرغ در مغازه بماند تا فروش برود
  آیا شرایط خاصی باید برایش محیا کنیم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به گرمای هوا دارد ولی بصورت کلی در فصول گرم تا یک هفته و در فصول سرد تا دو هفته بشرطی که تخم مرغ تازه باشد.
   بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم

 4. سلام
  من هم به دنبال بازگشایی مغازه تخم مرغ فروشی هستم
  فقط سوالی دارم تخم مرغ در محیط آزاد چه شرایطی باید داشته باشد ( میزان دما و رطوبت لازم )و چند روز ماندگاری دارد .
  ممنون از سایت خوبتان

  1. سلام دوست عزیز
   تخم مرغ در دمای ۱۸ درجه تا ۱۰ روز ماندگاری دارد بشرطی که تازه باشد.
   بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم

 5. سلام بنده قبلا عمده فروشی کار می‌کردم الان میخوام مستقل کار کنم تخم مرغ پخش کنم ۲۰۰تا مشتری مغازه دار دارم اگه تولید کننده تخم مرغ هست می‌تونم باهاش همکاری کنم لطفا راهنمایی بفرمایید اردبیل شهرستان پارس آباد

  1. سلام دوست عزیز
   خوشبختانه تخم مرغ محصول بسیار پرمصرفی بوده و از بازار بسیار خوبی برخوردار است. برای شما همکار گرامی آرزوی موفقیت داریم و کامنت شما را تایید میکنیم تا اگر تولید کننده ای در شهر شما بود کامنت بگذارد و بتوانید همکاری خوبی را آغاز نمایید.
   بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم

  1. سلام دوست عزیز
   بله تخم مرغ محلی بازار بسیار مناسبی دارد اما چیزی که برای مغازه داران بسیار مهم است تامین همیشگی است، اگر شما بتوانید همیشه برای آن ها تخم مرغ محلی تامین نمایید قطعا از شما خریداری میکنند.
   بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم.

    1. سلام دوست عزیز
     بله دوست عزیز تخم مرغ یک محصول پرمصرف خانوار است و علاوه بر فروش بالا، حاشیه سود مناسبی دارد.
     بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم.

 6. سلام خسته نباشید من میخوام مقدار کمی تخم مرغ بخرم شروع به فروش کنم از کجا بخرم چطوری بفروشم خودتون قیمت کم بهمون میدین ماهم چیزی سود کنیم

 7. سلام خسته نباشید من میخوام مقدار کمی تخم مرغ بخرم شروع به فروش کنم از کجا بخرم چطوری بفروشم خودتون قیمت کم بهمون میدین ماهم چیزی سود کنیم

 8. سلام و درود
  من خریدار تخم مرغ محلی به تعداد بالا هستم
  تولید کننده های محترم لطفاً با من تماس بگیرید
  من خریدارم

 9. درود خدمت دوستان،اگر تولید کننده ای در آبیک و اطراف هست بنده روزانه ۵۰کارتن تخم مرغ بصورت نقدی خریدارم،شماره تماس بنده

 10. سلام خسته نباشید
  من میخواهم با ۱۰۰ عدد مرغ محلی شروع به کسب و کار کنم که در روز ۲.۵ شانه تخم مرغ می‌شود تقریبا ۷۵ عدد تخم مرغ ایا میتوانم به راحتی بفروشم؟
  در محله ای که ساکن هستیم ۵ تا سوپر مارکت است

 11. سلام
  من تولید کننده هستم روزانه 1500 عدد آماده تحویل هست با پایینترین قیمت لطفا با من تماس بگیرید

  1. من به مدت 25 ماه خرید تضمینی دارم هر کس مایله اعلام کنه البته تخم مرغ بومی تا سقف 4000 عدد در روز

  2. سلام تخم مرغ سفید میخام الان قیمتهاتون چجوریه ۴۰ کارتون ۱۲ کیلیویی میخام قیمت پایینتراز بازار میخام باشه

 12. سلام خسته نباشید آموزش تخم گذاری مرغ را به ما آموزش بدید ما می خواهیم صدتا مرغ شروع کنیم توخونه و تخمه مرغ را به کی بفروشیم

 13. سلام من خودم تولید کننده ام‌اما‌واقعا‌فروش‌نداریم‌……فقط سود تو جیب‌دلال‌هاست‌‌…لطفا یک‌راهنمایی بکنید ممنونم

  1. سلام و خسته نباشین خدمت دوستان عزیزم من دنبال یک تولید کننده قوی هستم که تولید زیادی داشته باشه برای زدن چند نماینده گی در شهرستان خودم اگر کسی واقعا است و تولید خوبی میشه راهنمایی کنین ممنون میشم.اگر جوابگو نبودم پیام بزارین ممنون میشم

  1. سلام خسته نباشید برای راه اندازی فروش تخم مرغ بومی آیا میتوان از فروش هفته ای تخم مرغها شروع کرد و از کجا شروع کنیم؟؟؟
   ممنونم راهنمایی کنید.

     1. سلام خسته نباشید من میخوام مقدار کمی تخم مرغ بخرم شروع به فروش کنم از کجا بخرم چطوری بفروشم خودتون قیمت کم بهمون میدین ماهم چیزی سود کنیم

 14. با سلام و خسته نباشید
  من روزانه حدود۳۰ عدد تخم مرغ تولید میکنم
  میخوام بفروشمش.
  آیا واسه جلوگیری از فاسد شدن باید خروس ها رو جمع کنم و تخم مرغ بدون نطفه باشه ؟؟؟!

   1. فروش تخم مرغ محلی وارگانیک ازتولیدبه مصرف
    درمجموعه ی ما ازهیچ گونه داروی آنتی بیوتیک وداروهای شیمیایی استفاده نمی شود وپرنده کاملاتوسط جیره ی مناسب تحت نظردامپزشک تغزیه میشود

  1. سلام من حقیقتش میخوام یه نمایندگی توزیع وپخش تخم مرغ در شهرستان خودم داشته باشم حدود 15تا سوپرمارکت تو شهر خودم دارم با حدود 30الی40تایی اطراف گفتم راهنمایی کنید ادمین عزیز چکار کنم

     1. سلام شما بازم تخم مرغ میخرید میشه منو یکم راهنمایی گنید فروشش خوبه بعده

    1. سلام من خریدار تخم مرغ هستم، میخوام تو گلستان، اسلامشهر مغازه پخش باز کنم، هرکس تولید داره و قیمت خوب میده با من تماس بگیره، تخم مرغ خریدارم

     1. لطفا شماره تماس بدید منم باهاتون تماس بگیرم
      خوزستانی ام، میخوام اگه به صرفه بود منم مغازه بزنم

     2. سلام وقت بخیر میخواستم بگم ک میخوام تو استان قزوین پخش تخم مرغ بزنم آیا سودش خوبه یانه لطفا راهنماییم کنین ممنون میشم

     3. سلام دوست عزیز
      خوشبختانه تخم مرغ یک محصول پر مصرف است و از بازار بسیار خوبی برخوردار است و حاشیه سود بسیار مناسبی دارد. اما توجه داشته باشید که تخم مرغ محلی نسبت به تخم مرغ سفید رقابت کمتری دارد و شما اگر پخش تخم مرغ محلی داشته باشید قطعا حاشیه سود بالاتری خواهید داشت.
      بررسی بفرمایید، سوالی بود در خدمتتون هستیم.

 15. سلام ممنونم ازشما چگونه باید شروع کرد، از نقطه صفرتاصدفقط خرید، فروش تخم مرغ.ممنونم ازشما راهنمایی کنید تشکر از شما hajarian

  1. سلام بنده شرکت پخش قارچ خوراکی دارم در شهر رشت و تمایل به پخش تخم مرغ در کنار قارچ دارم اگر تولید کننده ای تمایل به همکاری دارم اعلام نماید ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

سبد خرید0
سبد خرید خالی است
0

پیام آرش کرمانی بنیانگذار گروه صنعتی پرآور

این پیام تقدیم به شما عزیزان دوست داشتنی که احتمالا در سنین 18 تا 35 سال بسر می برید و به نحوی علاقمند به پرورش طیور و یا علاقمند به راه اندازی کسب و کار شخصی خودتان هستید. بنده آرش کرمانی به عنوان مدرس و مشاور هزاران نفر و با سابقه بسیار زیاد در مدیریت بیزینس های موفق ، دو عامل بسیار مهم موفقیت و شکست تمام انسان های امروزی را کشف، و بصورت یک فایل صوتی کوتاه تقدیم شما میکنم. میزان توجه شما به این فایل، آینده و سرنوشت شمارو بصورت تضمینی رقم خواهد زد، پیشنهاد میکنم قبل از هر اقدام فیزیکی و یا یادگیری مهارت جدید،به گفته های این فایل توجه کنید.
0:00 / 0:00
اصلی ترین دلایل موفقیت و شکست