شرایط سالن پرورش بوقلمون

شرایط سالن پرورش بوقلمون

Rate this post

سالن پرورش بوقلمون چه شرایطی دارد؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط سالن پرورش بوقلمون بپردازیم. اگر قصد شروع کار پرورش بوقلمون را دارید، لازم است از شرایط نگهداری و پرورش آن و همچنین شرایط سالن پرورش آن اطلاعات کافی داشته باشید.

در این مقاله اطلاعات جامع و کاملی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

با ما همراه باشید تا ضمن معرفی بوقلمون، شرایط نگهداری و سالن پرورش را هم با شما در میان بگذاریم.

سالن پرورش بوقلمون

حتما بخوانید :آموزش پرورش بوقلمون از 0 تا 100

تاریخچه بوقلمون

باید بدانید که بوقلمون اصالتا اهل آمریکای شمالی است. تقریبا در سال های 1600 توسط گروهی از تاجران ایرانی از طریق کشور ایتالیا وارد ایران شد و مدت زمان طولانی طول کشید تا در میان مردم ایران هم جای خود را باز کند. سالهای درازی است که گوشت بوقلمون در میان مردم آمریکا به عنوان یک غذای لذیذ در مراسمات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

به مرور نیز به سراسر دنیا صادر شد و امروزه شاهد این هستیم که در بیشتر کشورهای جهان از گوشت بوقلمون استفاده می کنند، به دلیل مزایای زیادی که گوشت بوقلمون دارد، پرورش بوقلمون در ایران هم رو به رشد بوده است.

پرورش بوقلمون نیاز به شرایط خاصی دارد که در ادامه سعی می کنیم به بخش های مختلف آن اشاره ای داشته باشیم…

بوقلمون
بوقلمون

حتما بخوانید : آموزش جوجه کشی بوقلمون

تجهیزات مورد نیاز سالن پرورش بوقلمون

پیش از بررسی تجهیزات مورد نیاز برای سالن پرورش لازم است یادآوری کنیم که برای شروع بهتر است از مقدار کم شروع کنید و آنها را در بازارهای محلی ارائه دهید. با این کار، ضمن کسب تجربه در صورت به وجود آمدن خسارت، خسارت کمتری به شما وارد می شود. بعد از کسب تجربه مناسب می توانید اقدام به پرورش بوقلمون در مقیاس بالاتر بکنید.

برای شروع به کار، به موارد زیر نیاز دارید :

الف) فضای کافی

اولین موردی که برای شروع پرورش بوقلمون نیاز دارید یک فضای کافی یا به عبارتی محیطی مناسب جهت استفاده، به عنوان سالن پرورش بوقلمون است. لازم به ذکر است که فضای لازم برای هر سن از بوقلمون متفاوت است، همچنین فضا و سالن باید دور از آلودگی هوا، سر و صدا و سایر موارد آزار دهنده باشد.

ب) دمای سالن پرورش

دمای سالن را حتما باید کنترل کنید، یک وسیله برای کنترل دما لازم است. دمای سالن پرورش بوقلمون در اوایل پرورش حدود 34 الی 36 درجه است. که این دما به مرور کاهش می یابد.

لذا وسایل گرمایشی و کنترل دما از جمله موارد بسیار ضروری در پرورش بوقلمون است.

ج)تهویه و رطوبت

از جمله تجهیزات مورد نیاز در سالن پرورش بوقلمون، وجود یک دستگاه تهویه هوا است. سیستم تهویه می تواند یک پنجره با تور باشد. باید مراقب باشید که هوای سالن زیاد خشک نباشد و یا رطوبت بیش از اندازه نداشته باشد، کنترل رطوبت سالن پرورش بوقلمون از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

د)موارد بهداشتی

شکی نیست که بهداشت یکی از اساسی ترین موارد پرورش بوقلمون است، باید لوازم و وسایل بهداشتی را فراهم کنید تا به نظافت سالن پرورش بوقلمون بپردازید.

موارد بهداشتی در پرورش بوقلمون سود و زیان شما را مشخص می کنند چرا که در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی در سالن پرورش بوقلمون، ممکن است این پرندگان به بیماری های مختلفی دچار شوند.

پرورش بوقلمون
پرورش بوقلمون

حتما بخوانید : آموزش پرورش قرقاول

بازار کار پرورش بوقلمون

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که برای ورود به این کار نیاز به سرمایه زیاد نیست ولی نیاز به آموزش و کسب مهارت دارد. می توانید با طی کردن دوره های آموزشی، در این شغل پیشرفت کرده و به سود زیادی هم دست پیدا کنید.

پرورش بوقلمون مانند هر کسب و کار دیگری، نیازمند کسب آگهی، دانش، اطلاعات، بررسی بازار و بازاریابی است. بدون داشتن این اطلاعات، ورود به این بازار با ضرر همراه خواهد بود.

سایر تجهیزات سالن پرورش بوقلمون

در بخش قبل به تجهیزات سالن پرورش بوقلمون اشاره کردیم، موارد دیگری هم وجود دارد که داشتن آن در سالن پرورش به بهتر شدن و بهره وری بیشتر کمک می کند. از جمله سیستم های رطوبت سنج، دماسنج سالنی، لوله کشی آب در داخل سالن، داشتن آبخوری و دانخوری و سیستم تامین روشنایی سالن پرورش بوقلمون را می توان نام برد.

البته نباید از گرفتن مجوز کسب و کار پرورش بوقلمون غافل بود. داشتن مجوز کسب و کار پرورش بوقلمون مزایایی دارد، از جمله اینکه می توان جوجه ها را به نرخ دولتی خریداری کنید. برای دریافت مجوز می توانید به معاونت دام و طیور شهرستان خود بروید.

لازم به ذکر است که گرفتن مجوز مانند سایر کارهای دولتی کمی زمان بر است ولی در هر صورت لازم و مفید است. در آخر، پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه وارد این کسب و کار شوید، اطلاعات کامل و جامعی از بازار کار، نحوه پرورش، تجهیزات مورد نیاز بدست آورید.

ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با تجهیزات اولیه سالن پرورش بوقلمون و شرایط شروع به کار آشنا کنیم. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفید و کاملی در اختیار شما خوانندگان محترم قرار دهیم.

نژاد های مختلف بوقلمون
نژاد های مختلف بوقلمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.