خرید بلدرچین تخمگذار

3 قانون طلایی جهت خرید بلدرچین تخمگذار

5/5 - (1 امتیاز)

در اغلب نقاط دنیا خرید بلدرچین تخمگذار و پرورش آن تجارتی فوق العاده سودآور محسوب می‌شود. کافی است؛ هنگام خرید آنها دانش لازم و دقت کافی را داشته باشید. با رعایت چند قانون ساده اما کاربردی نه تنها می‌توانید، کسب و کار سودآور خود را راه بیاندازید؛ بلکه خواهید توانست، هنگام خرید و تهیه‌ی انواع بلدرچین در هر شرایطی ماهرانه عمل کنید. پس لطفا این مطلب را از دست ندهید و با ما همراه شوید. نزدیک به یک دهه است؛ که ایرانی‌ها کاملا به خواص و سودآوری بلدرچین تخمگذار پی برده اند. به همین جهت در طی سال‌های اخیر به پرورش این گنج‌های زنده پرداخته‌اند. در حالی که بیش از یک قرن است؛ که پرورش بلدرچین تخمگذار و خرید آن در میان پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا رواج دارد. و از وجود آنها سود می‌برند. با این وجود نگران نباشید؛ ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است!

قانون اول؛ خرید بلدرچین تخمگذار سالم

بلدرچین‌ها برعکس جثه‌ی کوچکی که دارند؛ در مقابل بیماری ها مقاوم هستند. با این حال در صورت عدم مراقبت صحیح امکان بیماری آنها وجود دارد. به همین جهت یکی از نکات کلیدی هنگام تهیه‌ی بلدرچین تخمگذار اطمینان داشتن از صحت و سلامت آنهاست. مجموعه‌ای از راهکارها وجود دارند؛ که تا حد زیادی سلامت بلدرچین‌ها را تایید می‌کند.

خرید بلدرچین تخمگذار
خرید بلدرچین تخمگذار

حتما بخوانید : آموزش تخصصی پرورش بلدرچین تخمگذار بصورت ویدئویی

1) مشاهده‌ی علایم رفتاری

حدود یک ربع ساعت محفظه‌ی نگهداری بلدرچین‌ها را مشاهده کنید و علایم رفتاری آنها را مدنظر قرار دهید. به دنبال تغییراتی در رفتار بلدرچین‌ها باشید. بلدرچین‌های سالم، پر جنب و جوش هستند و در طول روز زیاد جا‌به‌جا می‌شوند. همچنین به مصرف دانه و آب تمایل دارند. در مقابل بلدرچین‌هایی که ضعیف یا بیمار هستند؛ انرژی کمتری دارند. آنها اغلب گوشه‌گیر و بی حال به نظر می‌آیند. همچنین این بلدرچین‌ها، اشتهای کمتری برای مصرف آب و دانه خواهند داشت. بی‌اشتهایی و گوشه‌گیری بلدرچین را می‌توان یک نشانه کلی از انواع بیماری ها به حساب آورد.

2) به تنفس بلدرچین‌ها توجه کنید!

معمولا بلدرچین‌‌ها نظم تنفسی یکسانی دارند. با چند دقیقه مشاهده کردن، متوجه‌ی این نظم خواهید شد؛ اما نفس نفس زدن می‌تواند، نشانه‌ای از بیماری باشد. احتمال دارد بدن بلدرچین دچار کم آبی یا گرمازدگی شده باشد. به هرحال تنفس‌های سریع و پشت سر هم بلدرچین به شما اخطار می‌دهد؛ که احتمال بیماری وجود دارد. بهتر است؛ بلدرچین‌هایی را خریداری کنید؛ که از نظم تنفسی مناسب برخوردارند. اطمینان حاصل کنید؛ که بلدرچین‌هایی که قصد خرید آنها را دارید؛ در تمام طول شبانه روز و در همه اوقات به آب سرد و تازه دسترسی داشته اند.

3) به صدای بلدرچین‌ها گوش کنید!

گوش‌دادن به صدا و یا همان آواز بلدرچین‌ها به شما در تشخیص سلامت و یا بیمار بودن آنها کمک می‌کنند. در صورتی که علایم سرفه و یا خس خس به گوش شما خورد؛ به احتمال زیاد پرنده دچار عفونت باکتریایی در دستگاه تنفس فوقانی مانند برونشیت شده است. اغلب نژادهای بلدرچین ها در مقابل برونشیت مقاوم هستند. با این وجود در برخی از نژادها احتمال بروز این بیماری وجود دارد. به عنوان نمونه در نژاد باب وایت (Bobwhite) این بیماری بیشتر شایع است. حتما بخوانید : آیا مجوز های لازم برای پرورش بلدرچین را میدانید؟!

خرید بلدرچین تخمگذار
خرید بلدرچین تخمگذار

حتما بخوانید: آیا برای پرورش بلدرچین باید حتما مجوز گرفت؟

4) قبل از خرید بلدرچین تخمگذار بدن آنها را بررسی کنید.

قبل از خرید‌ انواع بلدرچین‌تخمگذار بدن و پرهای آنها را به دقت بررسی کنید. ریزش غیر معمول پر و یا از بین رفتن آن در قسمتی از بدن پرنده نشانه‌ی بیماری کنه است. در این شرایط پرنده بی قرار است و احساس خارش مداوم دارد. به همین جهت بیش از حد معمول پرجنب و جوش است. متاسفانه کنه از بیماری‌های رایج میان پرندگان است؛ اما خبر خوب این است؛ که به راحتی درمان خواهد شد.

5) قبل‌از خرید بلدرچین تخمگذار به راه رفتن آنها توجه ‌کنید!

به نحوه‌ی راه رفتن بلدرچین‌ها دقت کنید؛ چنانچه بلدرچین به طور غیر عادی در مقایسه با بقیه‌ی بلدرچین‌ها حرکت می‌کند. بیمار محسوب می‌شود. به عنوان نمونه؛ اگر به سختی راه برود و یا علایم لنگیدن داشته باشد؛ در این شرایط ممکن است پای آن آسیب دیده و نیازمند به درمان سریع باشد. به همین جهت قبل از خرید بلدرچین تخمگذار، پایین پای آنها را کاملا بررسی کنید. بررسی قسمت پایین پای بلدرچین‌ها به شما کمک می‌کند؛ تا پرنده‌ای سالم خریداری کنید. پای بلدرچین‌ها باید کاملا سالم  و عاری از هرگونه زخم، پیچ خوردگی، کبودی یا بامبل باشد.

خرید بلدرچین تخمگذار
خرید بلدرچین تخمگذار

حتما بخوانید: میزان تخمگذاری بلدرچین در سال چقدر است؟

قانون دوم؛ خرید بلدرچین تخمگذار از بهترین نژادها

بلدرچین‌ها از تنوع نژادی بالایی برخوردارند؛ که هرکدام خصوصیات و مزایای منحصر به فرد خود را دارند. لازم است؛ که افراد با توجه به هدف و شرایطی که برای نگهداری از آنها دارند؛ اقدام به خرید و تهیه‌ی انواع بلدرچین کنند. مقدار تخم و وزن بلدرچین‌ها در نژادهای مختلف متفاوت است. به عنوان نمونه؛ بلدرچین معمولی (coturnix) سالانه حدود 200 عدد تخم خواهد داشت؛ که هر کدام از تخم‌ها تقریبا 15 تا 18 گرم وزن دارند. بلدرچین ژاپنی (Coturnix japonica) سالانه 250 تا 300 عدد تخم خواهد داشت؛ که هر کدام از تخم‌ها 10 تا 12 گرم وزن دارند. بلدرچین باب وایت(Bobwhite) سالانه 100 عدد تخم خواهد داشت؛ که هر کدام از تخم‌ها 12 الی 14 گرم وزن دارند. هنگام خرید انواع بلدرچین تخمگذار حتما از مشاوره کارشناسانی که شناخت کافی در زمینه‌ی انواع نژادهای بلدرچین و خصوصیات آ‌‌ن‌ها را دارند، بهره‌مند شوید.

قانون سوم؛ خرید بلدرچین تخمگذار از پرورش‌ دهندگان مطمئن

سعی کنید؛ بلدرچین‌های خود را از پرورش‌دهندگان مطمئن خریداری کنید. این افراد از دانش کافی جهت پرورش انواع بلدرچین‌ برخوردار هستند. همچنین تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی نگهداری، تغذیه و بهداشت پرندگان را دارند. در نتیجه خرید شما نه تنها تضمین شده؛ بلکه همراه با آرامش خاطر خواهد بود. مجموعه‌ی «پرآور» این افتخار را دارد؛ که رضایت مشتریان زیادی را در کارنامه‌ی خود داشته باشد. به همین جهت ما در این مجموعه سال‌ها تجربه و اندوخته‌ی خود را در اختیار شما؛ پرورش دهندگان گرامی قرار می‌دهیم؛ به این هدف که خرید بلدرچین تخمگذار برای شما تجربه‌ای لذت بخش و همراه با اطمینان خاطر باشد. نظر شما چیست؟ به نظر شما نکته ای وجود؛ که جای خالی آن را در این محتوا حس کنید؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

شما برای ما ازخرید بلدرچین تخمگذار بنویسید

با مطالعه این مطلب دریافتید که خرید بدرچین تخمگذار به چه صورت انجام می شود و برای خرید این پرنده چه اصولی را باید رعایت کرد، چنانچه در این زمینه تجربیات مفیدی دارید آن را در قسمت نظرات با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید. پرآور به شما توصیه می کند، اگر هزینه زیادی در زمینه پرورش بلدرچین تخم گذار سرمایه گذاری کرده اید، حتما از دوره هوش پرورش بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.