سن تخمگذاری بلدرچین

سن تخمگذاری بلدرچین

4/5 - (83 امتیاز)

آگاهی از سن تخمگذاری بلدرچین، یکی از موارد بسیار مهمی است که می تواند پرورش دهندگان بلدرچین را هدایت کند تا برنامه ریزی دقیقی برای مزرعه و تولیدات خود داشته باشند. هنگامی که سن تخمگذاری مشخص باشد، میتوانید شرایط تخمگذاری را از پیش، برای بلدرچین ماده مهیا کرده و به این ترتیب تولید تخم بیشتری داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر درباره سن تخمگذاری بلدرچین در این مطلب با سایت پراور همراه باشید. مطالعه این مطلب به 7 دقیقه زمان نیاز دارد.

خرید تخم بلدرچین از منابع معتبر

نکته مهمی که پرورش دهندگان باید به آن توجه نمایند این است که، در صورتی که قصد خرید بلدرچین مولد در سن تخمگذاری را دارند، بهتر است از مراکزی خریداری کنند که از کیفیت نگهداری جوجه ها اطمینان کامل داشته باشند. خرید تخم بلدرچین از منابع نامعتبر می تواند پرورش دهندگان را با ضررهای بسیار زیادی رو به رو کند. همچنین سعی کنید در هنگام خرید تخم بلدرچین از انتخاب تخم های بسیار بزرگ و کوچک خودداری کنید.

 

شروع تخمگذاری بلدرچین
شروع تخمگذاری بلدرچین

حتما بخوانید : چه کنیم تا بلدرچین های ما حداکثر تخمگذاری را داشته باشند ؟

تخمین زمان تخمگذاری با استفاده از سن تخمگذاری بلدرچین

در برخی منابع اشاره شده که سن تخمگذاری بلدرچین در حدود 40 تا 45 روزگی است. اما میتوان بیان کرد که بر اساس سن تخمگذاری، معمولا در حدود 10 تا 20 هفتگی، تولید تخم به حداکثر میرسد.

هنگامی که بلدرچین به این سن میرسد، در تمام فصول سال، شرایط تخمگذاری فراهم بوده و میتواند تخم هایی با وزن حدود 10 گرم تولید کند.نکته قابل توجه در خصوص سن تخمگذاری این است که هنگامی که این پرنده ها به سن تخمگذاری میرسند، تخم هایی با طرح های منحصر به فرد تولید میکنند. به معنای دیگر هر ماده تخم هایی میگذارد که طرح و رنگ پوسته آن با دیگری متفاوت است. نژاد های مختلفی از این پرنده وجود دارد که از لحاظ تعداد تخم و سن تخمگذاری با هم متفاوت هستند.

هنگامی که سن تخمگذاری بلدرچین فرا میرسد، بسته به نژاد، ممکن است در 24 ساعت ابتدایی تنها 2 تخم تولید کند و یا فاصله بین دو تخمگذاری میتواند 24 تا 30 ساعت باشد. هر چه سن تخمگذاری افزایش می یابد، تعداد تخم هایی که تولید میکند نیز افزایش خواهد یافت.

زمان تخمگذاری بلدرچین
زمان تخمگذاری بلدرچین

حتما بخوانید: انواع نژاد بلدرچین ها + [ معرفی بهترین نژاد برای پرورش ]

عوامل موثر بر تخمگذاری بلدرچین 

در زمان رسیدن به سن تخمگذاری، عوامل موثر بر تخمگذاری، نقش پر رنگی پیدا میکنند. عواملی نظیر سن، نوع غذایی که بلدرچینها مصرف میکنند و به طور کلی شرایط تغذیه ای و نگهداری آن ها، شرایط نوری که میتواند در بلوغ ماده ها اثر گذار باشد، وجود یا عدم وجود عوامل بیماری زا، عوامل استرس زا و مواردی از این قبیل، دمای نگهداری بلدرچین ها در سالنهای پرورشی، تراکم نگهداری و در نهایت نژاد آن ها همگی از عوامل موثر بر سن تخمگذاری بلدرچین و کیفیت تخم ها به شمار می آیند و توجه به آن ها میتواند موجب افزایش تولید تخم در بلدرچین گردد.

چه عواملی بر روی تعداد و کیفیت تخم ها اثر می گذارد؟

علاوه بر موارد یاد شده، عوامل بسیاری میتوانند پیش از رسیدن به سن تخمگذاری، نقش پر رنگی در کاهش یا افزایش تعداد تخم ها و کیفیت آن ها داشته باشند.

نحوه نگهداری

در زمان جوجه کشی و روزهای آغازین زندگی بلدرچین ها، ممکن است نحوه نگهداری از جوجه های ماده مناسب نباشد و همین امر میتواند در زمانی که سن تخمگذاری فرا میرسد، کاهش راندمان تولید را به همراه داشته باشد. این موارد میتواند شامل تغذیه ناکافی و یا استفاده از مواد غذایی نامناسب در روزهای آغازین زندگی باشد.

میزان غذا و آب

هنگامی که جوجه ها از تخم خارج میشوند، باید نظارت دقیقی بر کیفیت و میزان غذای در دسترس آن ها توسط پرورش دهنده به عمل بیاید تا از تغذیه کافی و مناسب آنها اطمینان حاصل گردد. علاوه بر غذا، کمبود آب میتواند مشکلاتی نظیر دهیدراته شدن جوجه را در پی داشته باشد، که شاید در نگاه اول مشکل بزرگی به چشم نیاید، اما هنگامی که سن تخمگذاری بلدرچین فرا میرسد این مورد میتواند اثر جبران ناپذیری بر تولید تخم داشته باشد.

تجهیزات

عدم استفاده از تجهیزات استاندارد در سالن های پرورشی از دیگر مواردی است که موجبات ایجاد استرس و شرایط نامطلوب محیطی را برای جوجه های بلدرچین و حتی بلدرچین بالغ فراهم می آورد. نباید این نکته را فراموش کرد که شرایط مناسب محیطی میتواند به جوجه های ماده کمک کند تا هنگامی که به سن تخمگذاری میرسند، بهترین عملکرد را در خصوص تعداد و کیفیت تخم های تولیدی داشته باشند. قفس بلدرچین در پرورش این پرنده می تواند به شما کمک بسیار زیادی را انجام دهد.

شما برای ما از سن تخمگذاری بلدرچین بنویسید

در این مطلب از سایت پراور سن تخمگذاری بلدرچین را به طور کامل مورد قرار دادیم. همچنین چه عواملی بر روی تعداد و کیفیت تخم ها اثر می گذارند؟ را بررسی کردیم. چنانچه شما جای گزینه ای را در این مطلب خالی دیدید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همچنین تیم پشتیبانی سایت پراور به دیگر سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهند داد.

281 پاسخ

 1. سلام من دو یا سه روز میشه یک عدد بلدرچین دورنگ خریدم سفید قهوه ای هست که سفیدش خیلی بیشتره و خاک اره هم زیر پاش ریختم تازه هم ریختم بعد رفتم سرش بلدش کردم نگاهی به پشتش انداختم دیدم سوراخ پشتش کاملا باز باز هست و یه نمه باد داره ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 2. سلام.
  من حدود ۵ هفتس ۴ عدد بلدرچین ماده خریدم. تخم نمی‌گذاشتند. ۳ هفته بعد تولک رفتن و الان پراشون کم کم داره در میاد. آیا تخم میگذارند؟ یا اینکه سن بلدرچین ها بالاست؟

  1. سلام با توجه به اینکه بلدرچین در سالن مخصوص با شرایط مورد نیاز بلدرچین یعنی دما، روشنایی و رطوبت مصنوعی پرورش داده میشود در تمام فصول سال تخمگذاری میکند. با احترام

  1. سلام معمولا بعد از جابجایی به علت استرسی که بلدرچین ها میگیرن تا یک هفته تخم نمیذارن، البته اگر شرابط استاندارد براشون مهیا باشه و مشکل دما و قفس و… نداشته باشن

 3. سلام من ۲ روز پیش ۴ عدد بلدرچین ماده خریدم آب همیشه دارند و دان پارس هم بهشون میدم از کِی شروع به تخمگذاری میکنند؟

 4. سلام یه دونه بلدرچین نزدیک به یه ماههخریدم ودر منزل ازاد زندگی میکنه چون وقتی تو قفسه خیلی صدا میده غذاش هم شبیه سویا اما هنوز تخم نزاشته چی لازم داره

   1. سلام من ۱۲ روز قبل ۴ عدد بلدرچین ماده خریدم ولی تا الان تخم نزاشتن.
    در قفس ۱۴۰سانتی‌متر در ۸۰سانتی‌متر در باغچه خانه نگهداری میکنم. دان پارس میدم و آبخوری براشون گذاشتم. زیرشون خاک هست. مشکل چیه تخم نمیگذارند؟

 5. سلام من ۶ تا بلدرچین دارم ۲ نر ۴ ماده ۳ ماده ۳۱ روزه هستند یکی یکو نیم ماهه هس اما تخم نمی زاره ویتامین دادم غذا از بهترین استارتر و جاش هم خوبه آب هم داره اما تخم نمی زاره.

  1. سلام 30 گرم دان برای تخمگذار و 800گرم دان مخصوص بلدرچین گوشتی در هر وعده غذایی در اختیار پرنده گذاشته شود

   موفق باشید.

 6. سلام من ۲تابلدرچین دارم یکی نر یکی ماده دوبار تخم گذاشت ولی هردوبار بدون پوسته بود یعنی فقط زرده راحت دیده میشه.
  علتش میتونه چی باشه؟؟؟

  1. سلام این عارضه بیشتر در پولت هایی به وجود می آید که مرغ زودتر از موعود بالغ شده و فرایند تخم گذاری را شروع نموده است. برخی از طیور نیز زمانی که برای اولین بار شروع به تخم گذاری میکنند تخم هایی با پوسته نازک تولید میکنند. این مشکل می تواند بین نیم الی 6 درصد در بین پولت متغیر باشد.
   نازک بودن و یا بدون پوسته بودن تخم به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهمترین دلایلی که باعث ایجاد این مشکل میگردد می توان به غدد پوسته نابالغ ، غدد پوسته آسیب دیده ، تغذیه نامناسب ، آب با املاح و نمک زیاد ، برونشیت و سندرم کاهش تولید تخم و اختلالاتی که موجب تخم گذاری پس از تشکیل پوسته میشوند.
   برای پیشگیری از این موضوع بلدرچین نر را تا مدتی از بلدرچین ماده جدا کنید.

   با احترام.

  1. سلام روش های ظاهری تشخیص سن بلدرچین را می توان به دو دسته اصلی تقسیم نمود:
   1) وجود یا عدم وجود پوشش اولیه
   2) وجود و تعداد پرهای اولیه
   وجود پرهای پوششی اولیه در بال بلدرچین ها نشان دهنده این است که بلدرچین جوان بوده و به سن بلوغ نرسیده است.دروضعیت بال بلدرچین ها، بخشی به نام پرهای اولیه وجود دارد که از 10 پر با اندازه های نامتقارن تشکیل شده است، بخش ابتدایی این پرها محل قرارگیری پرهای پوششی اولیه می باشد.
   ریختن و جایگزین شدن پره ها آغاز می گردد و تا زمانی که بلدرچین به سن بلوغ (حدود 45 روزگی) نرسیده باشد، پرهای نمی ریزند.عدم وجود پرهای اولیه در بال بلدرچین ها نشان دهنده این است که بلدرچین مرحله جوانی را پشت سر گذاشته و به سن بلوغ (حدود 45 روزگی) رسیده است.
   ریختن پرهای اولیه اولین بار در زمان نوجوانی صورت میگیرد که در این زمان مرحله دوم زندگی و دوره بلوغ آغاز میگردد.

   با احترام.

 7. سلام یک سوال دیگه ای هم داشتم الان من 4 تا بلدرچین حدود 4.5 ماهی دارم چطور با نر جفت کنم و بلدرچین کرچ بشه.
  و نمیدونم اصلا کدومشون بالغ شدن و تخم می‌گذارند

 8. سلام میخواستم بلدرچین بگیرم من یک اغل دارم که توش قفس گذاشتم و تو اغل خاک نرم هستش باید توی قفس برای زیر بلدرچین چیزی بریزم.لطفا راهنمایی کنید

 9. سلام من من ۴ تا بلدرچین دارم نمیدونم چرا این بلدرچین همدیگر را میزنند و الان چه کنم یک ماه هست آوردم نمیدونم چرا تخم نمیزارن

     1. خودم دیدم سینه بلدرچین خال خالی هست و تخم میزاره ولی جفگیری میکنه با ماده های دیگه.

   1. سلام ممنون از مطالب خوبتون .
    میخواستم بدونم داخل چنتا از سایت ها نوشته بود برنج پخته برای تخم گذاری بلدر چین خوبه من ۸تا دارم ۵بار تخم گزاشت دیگه نزاشتن بهشون سبوس میدم ،
    ایا برای اینگه بیشتر تخم کنند باید دان مخصوص بدم .
    لطفا کمک کنید🙏

   1. سلام ببخشید من یه جفت بلدرچین داشتم هر روز تخم می گذاشتن تا اینه یه ماده دیگه اوردم دیگه تخم نذاشت اما الان بعد یک ماه جدیده شروع به تخم کرده اما قبلیه نه سناشونم حدود 1 ماهه همه شرایطو هم داره بنظرتون چیکار کنم قبلیه تخم بزاره؟

 10. سلام بلدرچین من تازه تخم کرده
  اگه میتونین بهم راهنمایی کنین که بلدرچین چند تا تخم باید بزاره تا بچه بلدرچین به دنیا بیاره؟
  لطفا اگه میتونیم بگید😘🙏🏻🙏🏻

  1. سلام و عرض ادب . آیا به بلدرچین ۶۰ روزه میشه آرد ذرت داد به عنوان تغذیه صرف؟؟؟ چون نوک هاشون کوچیکه امکان خوردن دانهای بزرگ را ندارند ‌.

   1. سلام هیچگاه بلدرچین بر روی تخم های خود کرچ نمی شود و جوجه کشی در پرورش بلدرچین بصورت کاملا صنعتی توسط دستگاه های جوجه کشی یا پرندگان دیگر انجام می گیرد
    با احترام.

 11. سلام بلدرچین من ۲ روز هست که ۴تا بلدرچین ماده و۳تا نر خریدم تا چند وقت طول میکشد تا شروع به تخم گذاری کنند ودر یک محیط ۲متر در ۱متر کافیست برای بلدرچین ها؟

 12. سلام ببخشید بلدرچین تخم گذار و گوشتی از نوع ژاپنی فرق میکنن؟
  و قفس مخصوص باید باشه یا سبد معمولی هم میشه بزارمشون چون چنتا هستن
  و تخم گذاریشون حتما باید نر داشته باشن یا فرق نمیکنه؟

 13. سلام وقت بخیر
  من یه فضای ۴×۳ دارم توی محیط مسکونی خلوت. چندتا بلدرچین تخم گذار میتونم نگهداری کنم و چقدر سر و صدا ایجاد میکنن. تا چه سنی تخم میذارن؟

  1. سلام در صورت استفاده از قفس بلدرچین 5 طبقه میتونید 1320 قطعه بلدرچین پرورش بدید. صدا دارن ولی زیاد نیست ولی نباید توی ساختمان با جایی باشه که کنارش خانواده زندگی کنند چون کمی بو داره. تا 8 ماهگی حداکثر راندمان رو دارن

 14. سلام ببخشید چطور میشه از شما بلدرچین خرید؟
  بعد دما برای بلدرچین باید چند درجه باشه؟

  بعد از چه راه هایی میشه فهمید بلدرچین نر یا ماده هست؟

 15. با درود
  من دو تا بلدرچین مینیاتوری دارم نمیدونم چطوری نر یا ماده رو تشخیص بدم بدلیل اینکه یکی رنگ کاملا سفید داره و اون یکی سر نسبتا کوچک‌تری داره ولی رنگ طوسی داره ، ضمن اینکه صداشون بانم فرق داره
  راهنمایی کنید سپاسگزارم

    1. سلام علت های زیادی میتواند داشته باشد
     ۱)تغذیه ، و آب تمیز
     ۲)دمای محیط
     ۳)نژاد
     ۴)روشنایی محیط
     ۵) لانه تخم گذاری
     ۶)رطوبت
     ۷)استرس دلیل تعویض جا زیاد میتوانید در راندمان تخمگذاری تاثیری بسزایی داشته باشد ، چه دانی تهیه کردید؟

     با احترام.

 16. سلام من دو تا بلدرچین خریدم هنوز تومن آنتن سنشان هم نمی دونم لطفا باید چکار کنم بالاشون هم لامپ گذاشتم ولی باز نشد تگ گوتی بزرگ نگهشان می دارم لطفا کمک کنید آنها تخم بزارند

  1. سلام
   من ۲ تا بلدرچین ماده و ۲ تا نر دارم که ۳ ماه و نیم سن دارن ولی ماده ها تخم نمی گذارن
   دان تخمگذاری هم بهشون می دم و فضای بزرگی دارن و حداقل روزی ۱۴ ساعت نور خورشید بهشون می تابه و سایه هم دارن ولی تخم نمی زارن

   1. سلام دلایل زیادی میتواند داشته باشد از جمله : نژاد ، محل نگهداری ، تغذیه ، دما ، رطوبت ،لانه تخمگذاری ، استرس ، روشنایی …
    باید دما 24 تا 26 درجه باشد همچنین مطمئن بشید بلدرچین ها ماده باشن
    با احترام.

 17. سلام من ۱۱ تا بلدر چین دارم که ۹ تا ماده و دوتا نر هستند و حدود ۱۵۰ روزشونه ولی تخم نمی گزارند
  از نظر دما جاشون خوبه و از غذا
  هم غذای بلدرچین میدم به هشون و قفس مخصوص هم دارند راهنمایی کنید

  1. سلام ایا از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده میکنید؟ ایا بلدرچین ها ماده هستند؟ ایا از قفس مخصوص بلدرچین استفاده میکنید؟ ایا دمای محیط 24 الی 26 درجه سانتی گراد برای بلدرچین ها فراهم شده است؟!

   1. پسرخالم بدون رعایت این نکات در دمای ۱۶ درجه روز و ۷ درجه شب ها
    قفس غیر استاندارد تغذیه نامناسب ۳ تا بلدرچین ماده داره که هر هفته ۱۴ تا تخم میزارن. به این چیزا نیست

     1. بلدرچین های خودم به تخم آمدن دما هم زیر ۱۵ درجه هست . روز ها ۱۲ و شب ها ۳ . ولی تخم میگذارند به دما خیلی ربطی نداره باید استرس نداشته باشن و به مکانشون عادت کنند‌.

 18. من چهارتا بلدرچین دارم اما الان از 45روز بیشتره ماده اند ولی تخم نمیزارن و اینکه غذای خاصی دارن

 19. سلام یه محیط ۸۰متری دارم میخوام بلدرچین پرورش بدم گوشتی خوبه یاتخم گذار کدوم نژادبهتره وراه اندازی یه سالن ۸۰متری چقدرهزینه داره

  1. سلام پرورش بلدرچین تخمگذار توصیه میشه. برای دریافت مشاوره رایگان لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
   0514417200
   09156500073
   09156500079
   09128470498

 20. این سوالات،خیلی کمک میکنه به تولیدکنندگان مبتدی،بشرط آنکه کارشناس محترم،جواب را کامل بفرمایند،مثلا تاثیر مدت نور در فصول مختلف،نوردهی مصنوعی، این ک دان حاوی اسید آمینه های ضروری…حرارت و رطوبت روزهای اولیه تا ۲۰روزگی،وووباشد.استرس تعویض دان،صدایی نامانوس،مثل صدای سگ،وخیلی از مسائل باشد

 21. سلام دو تا بلدرچین دارم بلدرچین نر ژاپنی و بلدرچین ماده سفید بایت دانه مخصوص هم میدم دو ماه هم هست ولی تخم نگذاشتن

 22. دوتا بلدرچین دارم نر و ماده بلدرچین نر ژاپنی و بلدرچین ماده سفید بایت دو ماه هست ولی تخم نمی گذارن

 23. سلام من دوتا بلدرچین دارم دیروز یکی شون تو بغل من تخم گذاشت واولین تخمش بود نمی دونم سنش چقدره ؟ممنون میشم راهنمایم کنید

   1. سلام من یه بلدرچین ماده دارم اما از بیرون خریدم نمی دونم چند سالشه اما تخم نمیزاره چیکار کنم لطفا بگید

  1. سلام چندتا دلیل ممکنه داشته باشه اول اینکه سنشون بالا رفته باشه، دوم اینکه دان مخصوص بلدرچین باید بهشون بدید، سوم اینکه ممکنه دما نامناسب باشه. با احترام

 24. سلام خسته نباشید چرا بلدرچین های من تخم نمی‌گذارند 45 روز هم رد کردن از سیرجان آوردم انجا تخم می‌گذاشتند اما جابه‌جا شدند تخم نمی‌گذارند آب تمیز است غذا مقوی است لطفا جواب بدید

 25. سلام.من چند تا بلدرچین دارم که هر روز تخم میذاشتن الان تقریبا یک ماهی است که تخم نمیذارن.شرایط نگهدارشیون تغیری نکرده .لطفا بفرمایید علت چیه؟

 26. سلام. من 17 تا بلدرچین دارم. الان حدودا 53 روشونه. تخم نمیزارن. حتی جفت گیری هم نمی کنن. آب کاملا سالم و تمیز. دانشون هم دان پارس هست. جاشون هم تمیز و تو باغچه است. نمیدونم چکار کنم. لطفا راه نمایی کنید

  1. سلام. خسته نباشید. من سه تا بلدرچین، دو نر و یک ماده، دارم. چند روزه جفت گیری می کنند… چند روز بعد تخم گذاری می کنند؟

   1. سلام بستگی به نژاد دارد ، در 24 ساعت ابتدایی تنها 2 تخم تولید میکند ، فاصله بین دو تخمگذاری میتواند 24 تا 30 ساعت باشد. هر چه سن تخمگذاری افزایش می یابد، تعداد تخم هایی که تولید میکند نیز افزایش خواهد یافت. با احترام

   1. سلام خسته نباشید من 20 تا بلدرچین دارم از 20 تا 5 تاش نره میخاستم بدونم این پنج عدد نر واسه 15 ماده بسه یا نه اگه جوابه منو بدین ممنون میشم 🌹🌹

 27. سلام وقت بخیر . من 5 تا بلدرچین دارم که در حیاط و در قفس هستند و دان مرغوب و اب کافی هم کنارشون هست ولی چرا تخم نمیگذارند؟ حدودا 55 روزه هم هستند

 28. با سلام خدمت سروران گرامی. اگه ممکنه میخوام بدونم عمر بلدرچین چقدره، و در شرایط بهتر چقد رشد میکنه؟ با تشکر.

 29. سلام دو تا بلدرچین دارم سه هفته است کا تخم نگذاشتند جاشون هم گرمه و تغذیه مناسب نمیدونم هر چه زودتر جواب بدید

  1. سلام دوست عزیز
   بلدرچین تو سن 40 تا 45 روزگی شروع به تخمگذاری میکنه و دمای محیط نگهداری بلدرچین باید بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد باشه و برای افزایش راندمان تخمگذاری از دان مخصوص بلدرچین تخمگذار استفاده کنید.
   با احترام

  2. سلام خسته نباشید
   بلدرچین های بنده ۶۰ روزه هستن ولی تخم نمیگذارن‌ مشکل‌ چیه ؟ ۴۰ روزگی‌ خریدمشون‌ دان‌ تخمگذار هم دادم .

     1. جاشون خوبه و دان مناسب دارند. ولی خیلی چاق هستن یعنی گوشتی هستن که تخم نمیزارن؟ مگه بلدرچین هم گوشتی و تخمگذار داره؟

     2. از ۴ تا ۳ تاشون به تخم اومدن دما روز ها ۱۰ درجه و شب ها ۳ درجه است! تخمگذاری بالایی دارند. به طوری که ۴ روز پشت سر هم هر ۳ تاشون تخم گذاشتند‌.

     3. همشون به تخم اومدن و هر روز تخم میگذارند! هوا روز ها ۱۰ درجه و شب ها ۱ درجه هست من فقط قفس رو با مشما پوشانده ام وسیله ای براشون نگذاشتم تا گرمشون بشه ولی هر روز همشون تخم میگذارن.

 30. سلام خسته ن خسته نباشید می خواستم درباره غذاهای بلدرچین از شما سوال می کنم به نظر شما من چه غذایی به بلدرچین نام بدم که در موقع لازم تخم بگذارند و من تخم را بپزند و بخورم نظر شما چی هست من امیر محمد کیان ارثی از شما تشکر می کنم اگر زودتر جواب منو بدی از شما ممنونم

     1. ۳ تا بلدرچین سینه خال خالی دارند ولی یکیشون جفت‌گیری میکنه با اون دوتا ممکنه نر باشه؟

 31. سلام من شنیدم باید زیر بلدرچین خاک باشه ایا در قفس براشون مشکلی از لحاظ تخمگذاری پیش نمیاد

    1. سلام تشخیص جنسیت در بلدرچین ها و تمایز بلدرچین نر و ماده از یکدیگر نیز به سادگی امکان پذیر خواهد بود، برای این منظور باید تا سه هفتگی آنها صبر کنید،بلدرچین نر در سینه خود پرهایی به رنگ قهوه ای روشن و بدون خال دارد، اما پرهای سینه بلدرچین ماده به رنگ قهوه ای تیره بوده و خال های سیاه رنگی را بر روی سینه آن مشاهده می کنید. بلدرچین نر و ماده از لحاظ وزن و جثه نیز با یکدیگر متفاوت هستند، طوری که بلدرچین نر بزرگتر و درشت از بلدرچین ماده دیده می شود. برای اطلاعات و مطلب بیشتر به سایت مراجعه کنید.

     با احترام.

     1. سلام
      من ۴ عدد بلدرچین ماده ۶۰ روزه دارم ولی تخم نمیگذارند.
      مطمئنم همشون ماده هستند. مشکل چیه که تخم نمیگذارند؟

  1. سلام من بلدچین ام هنوز اندازه ی جوجه ی مرغ هستش و داره تخم میزاره تا بدون نر بعد اگه میشه بهم بگین بلدرچین اگه تخم کنه و نر نداشته باشه ایا جوجه میشه یانه

   1. سلام بلدرچین در 6 ماه اول تا 1سال 200 تا 300 عدد تخم میگذارد ، در سال های بعدی هم کاهش میابد بستگی به شرایط نگهداری و دان دارد.
    با احترام.

   1. سلام شایدیکیش ماده است اگرهم جفتش ماده باشدشایدیکیش هنوزبه بلوغ نرسیده به نظرمن یک نرداشته باشی بهتره اونطوری اون هم تخم میگزارد

   1. سلام علی جان اگه بلدرچین زیر گلویش خال خالی باشه ماده است و اگر زیر گلویش قهوه ای صاف باشه نر هست

    1. سلام رفیق گل نر یا ماده بودن بلدرچین در جوجه گی هم قابل تشخیصه اگر بالای قفسه سینه بلدر چین یه به قول خودتون زیر نوکش پر های خال دار باشد آن ماده است و در نر ها هم زیر نوکشون بدون خال باشه نر هستش . یااگه خال داشته باشه کم هستش نسبت به ماده .
     باتشکر از سایت .

     1. سلام داداش میگم من ۴ بلدرچین دارم همشون زیر نوکش بدون خال هست
      یعنی همشون نر هستند؟
      پس باید چند تا ماده بگیرم تا تخم گذاری کنند؟
      بلدرچین های نر من کوچک هستند

    2. سلام
     یه گله بلدرچین دارم شرایط غذا و نور همه چیشون عالیه اما تا به امروز ۷۰ روزشونه اما تخم نمیزارن

     1. سلام چه دانی مصرف میکنند؟
      ۱)تغذیه
      ۲)دمای محیط
      ۳)نژاد
      ۴)روشنایی محیط
      ۵) لانه تخم گذاری
      ۶)رطوبت
      ۷)استرس
      ۸)بهترین دان،دان مخصوص بلدرچین تخمگذار است.
      این چند مورد را اگر رعایت کنید راندمان تخمگذاری درست میشود
      با احترام.

    3. من سه تا بلدرچین دارم هرسه‌تاشون زیر گلوشون خال خالی هست ولی یکیشون جثه بزرگتری داره و رنگ سَرِش روشن تره نر هست و اون دو تا ماده هستن و رنگ سرشون تیره تره و چه ریز تری دارند.

     1. منظورم اینه از ۳ تا بلدرچین که سینه خال خال دارند یکیشون نر هست. خال خال یکم کمتر داره و جثه بزرگتری نسبت به ماده داره‌.

    1. سلام.
     من ۴ عدد بلدرچین ماده دارم ۱۱ روزه خریدم ولی هنوز تخم نگذاشتن دان پارس میدم و آبخوری براشون گذاشتم آب تمیز.
     پوست تخم مرغ خرد شده هم گاهی اوقات بهشون میدم. مشکل چیه چرا تخم نمیگذارند؟

     1. من برای بلدرچین هام تا ۱۲۰ روزگی صبر کردم از ۴ تا فقط یکیشون تخم گذاشت واقعا نمیدونم بر چه اساس میگید از ۵۰ روزگی تخم میزاره.

   1. سلام وقتتون بخیر ببخشید من ۶ عدد بلدرچین دارم ۱ نر و ۵ ماده حدود دوهفته هست خریدمشون بزرگ هم بودن وقتی خریدمشون بلدرچینا پف میکنن ولی هنوز تخم نگذاشتن علتش نمیتونه فصل هوای سرد باشه

   1. سلام وقتی به بلوغ برسند،آیا اطمینان حاصل پیدا کرده اید که ماده هستند؟ تغذیه مناسبی دارند؟در چه محلی نگهداری میشوند؟
    با احترام.

  1. سلام
   حدود دو ماه جوجه بلدرچین از تخم در اومده هم یه سری ریزن هم تخم نمیکنن محیط آروم غذای کافی آب ویتامین همه چی دارن ولی اصلا نه رشد دارن نه تخم میزارن فقط یکی شون رشد کافی داشته بقیه رو می‌بینیم انگار دو هفتشونه

  2. سلام من أمیر حسین یاریان هستم جوجه بلدرچین باید از روی صینشون بهفهمی اونای که سینشون صاف نقطه نداره نر وا ان که روی سینش نقطه ی ماده هست

  3. سلام من ۲تا بلدرچين دارم اما ماده که زیر نکش خال خالی سفید سیاه خیلی بزرگ اما نر که زیر نکش هیچ خالی نیست و کامل قهوه‌ای کم رنگ خیلی ازاون یکی کوچیک تره یعنی اندازه پاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

Cart Item Removed. Undo
 • No products in the cart.