بهترین نژادهای مرغ تخمگذار

انواع نژاد مرغ تخمگذار

مرغ و تخم مرغ یکی از ضروری ترین اقلام سفره‌های مردم در سراسر دنیا است. مرغ ها را می توان به دو دسته تخمگذار و گوشتی تقسیم بندی کرد. قصد داریم در این مطلب شما را با انواع نژاد مرغ تخمگذار آشنا کنیم. اگر آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید مرغ تخم گذار را پرورش دهید. در این مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به ۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

رد آیلند رد

یکی از مرغ هایی که می توانید از گوشت و تخم آن استفاده نمایید رد آیلند رد است. رد آیلند رد از نژادی آمریکایی است که مقاومت بسیار بالایی در رطوبت و حرارت دارد. میزان تخمگذاری این مرغ در سال حدود ۳۰۰ عدد است. رنگ پوسته تخم های مرغ رد آیلند رد معمولاً به رنگ قهوه روشن بوده و ارتباط خوبی با انسان‌ ها دارد.

مرغ نژاد گلدن

از دیگر مرغ هایی دورگه می‌توان به مرغ نژاد گلدن اشاره کرد. مرغ نژاد گلدن معمولاً در سال حدود 300 تخم می گذارد. این مرغ دارای مقاومت بدنی بالایی در برابر محیط نامناسب، حرارت و رطوبت دارد.

مرغ ساسکس

از این مرغ می‌توانید به دو منظور استفاده نمایید. تخم های مرغ ساسکس  معمولاً سفید تیره و یا قهوه‌ای است. این مورد نیز مانند اکثر مرغ های دیگر سالانه حدود 300 تخم را تولید می کند. مرغ ساسکس یکی از نژادهای برتر مرغ تخمگذار به شمار می رود.

مرغ ساسکس
مرغ ساسکس

بیشتر بخوانید: خواص تخم مرغ + [ تخم مرغ داروی پنهان ]

مرغ لگهورن

از بهترین نژاد  مرغ تخم گذار تخم گذار می ‌توان به مرغ لگهورن اشاره کرد. مرغ لگهورن نژادی آمریکایی دارد که پوسته تخم های آن به رنگ سفید است. توجه داشته باشید اگر این مرغ را در مزارع نگهداری می کنید باید بسیار از آن مراقبت نماید زیرا یکی از نژادهایی است که به سختی رام می شود.

مرغ هامبورگ

مرغ هامبورگ نیز از آن دسته از مرغ هایی است که برای تولید تخم مرغ نیاز به فضای بسیار زیادی دارد. این نژاد را نیز می توانید در قفس مرغ پرورش دهید. پوسته های تخم مرغ هامبورگ معمولاً به رنگ سفید براق است. این نوع مرغ در سال حدود ۲۵۰ عدد تخم را تولید می کند.

مرغ نژاد پلیموت راک

اگر به دنبال مرغ‌ های تخم ‌گذاری هستید که ذاتاً آرام و بدون سر و صدا باشند مرغ نژاد پلیموت راک را انتخاب کنید. ابن مرغ ها معمولا در سال ۲۵۰ عدد تخم از خود به جای می‌گذارد. تخم های نژاد پریموراک معمولاً به رنگ قهوه‌ای روشن هستند. توجه داشته باشید یکی از خصوصیات بارز این نژاد داشتن جثه بزرگ است. توصیه می کنیم این مرغ ها را در قفس مرغ نگهداری کنید، زیرا به فضای بهداشتی و بزرگی نیاز دارند تا تخم گذاری خود را به بهترین شکل انجام دهند.

مرغ نژاد پلیموت راک
مرغ نژاد پلیموت راک

بیشتر بخوانید: آموزش پرورش مرغ تخمگذار با بهترین راهکارها

مرغ نژاد بارنولدر

مرغ نژاد بارنولدر جز مرغ های دورگه است که معمولاً در آسیای شرقی و هلند نگهداری می شوند. تخم این مرغ ها به رنگ قهوه‌ای روشن می باشد. معمولاً از این مرغ ها در خانه نگهداری می ‌شود. اگر جزو کسانی هستید که مزرعه دارید و دوست دارید چند مرغ را در مزرعه پرورش دهید به سمت مرغ بارنولدر بروید. علاوه بر آرامشی که این مرغ دارد شما می توانید در سال از این مرغ ۲۰۰ تخم به دست آورید. رنگ مرغ نژاد بارنولدر به رنگ سیاه و قهوه ای است. رنگ این مرغ بسیار زیباست و زیبایی های بی بدیل را به چشمان شما هدیه می دهد.

مرغ آنکونا

مرغ‌ های آنکونا دارای نژاد ایتالیایی هستند. این مرغ ها در سال حدود ۲۰۰ عدد تخم از خود تولید می نماید. تخم مرغ های مرغ آنکونا  به رنگ سفید می باشد. توجه داشته باشید مرغ آنکونا جزء آن دسته از مرغ هایی هستند که در پرورش آنها ممکن است دچار دردسر شوید. توصیه می‌کنیم در هنگام پرورش آنها بال های آن را بچینید و یا آنها را در درون قفس نگهداری کنید.

مرغ نژاد آنکونا
مرغ نژاد آنکونا

مرغ بوف

یکی دیگر از بهترین نژاد مرغ های تخمگذار، مرغ بوف است. این مرغ دارای نژاد انگلیسی بوده که در سال حدود ۲۰۰ تخم از خود به جای می گذارد. این مرغ خصوصیات بسیار آرامی دارد. شما می توانید آن را مانند مرغ مارانس را در مزرعه پرورش دهید. این مورد نیز برای پرورش به جای بسیار زیادی احتیاج ندارد.

مرغ مارانس

مرغ مارانس جزء مرغ هایی است که تخم آنها به رنگ قهوه ای تیره می باشد. این مرغ در سال می‌تواند حدود ۲۰۰ تخم را برای شما تولید نماید. نگران فضا برای پرورش این نژاد نباشید فضایی که این مرغ برای پرورش استفاده می‌کند با توجه به جثه بسیار کم، اندک است.

مرغ مرندی

همانطور که از نام این مرغ پیداست مربوط به شهر مرند استان آذربایجان شرقی می باشد. این مرغ مقاومت بسیار بالایی در برابر بیماریها دارد و از رنگی کاملا سیاه برخوردار می باشد. تخم، مرغ مرندی معمولاً به رنگ قهوه ای روشن است. یکی از مهمترین ویژگی‌ های بارز این مرغ داشتن ارتباط صمیمانه با انسان و هزینه اندک خوراک است. مرغ مرندی را یکی از بهترین نژادهای مرغ تخمگذار می‌دانند.

مرغ مرندی
مرغ مرندی

بیشتر بخوانید: آموزش پرورش مرغ مرندی

شما برای ما از انواع نژاد مرغ تخمگذار بنویسید

در این مطلب شما را با بهترین نژاد مرغ های تخمگذار آشنا کردیم. چنانچه شما نیز مرغ هایی را می شناسید که می توان روی آنها سرمایه‌گذاری کرد آن را به ما معرفی کنید. اگر در مورد مرغ های گفته شده نظراتی دارید از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. نظرات شما می‌ تواند به ما کمک کند تا مقالات بهتر را برای شما به نگارش در بیاوریم. از طرفی نظرات شما به مخاطبین سایت پراور کمک می‌کند تا کسب و کار خود را به بهترین شکل انجام دهند. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.