ارپینگتون

مرغ و خروس ارپینگتون

Rate this post

ارپینگتون (orpington) یکی از بهترین نژاد های مرغ می باشد که ابتدا توسط پرورش‌دهندگان انگلیسی در اوایل قرن بیستم مورد استفاده قرار گرفتند. از نژاد ارپینگتون ها به عنوان نژادی مقاوم در مقابل بیماری ها یاد می کنند که توانایی زندگی کردن در زمستان های سخت را نیز دارند. آنها بدون وقفه قادر به تخمگذاری هستند مرغ های مادر ارپینگتون سنگین وزن و کرکی می باشند. همچنین خروس ارپینگتون نیز از بدنی کشیده و توپر برخوردار است دست و پاهای کوتاه و استخوان های درشت دارد. شکل تاج آنها ساده و رنگ پرهای آنها می ‌تواند قهوه ای روشن، سفید، سیاه و خرمایی باشد. این نوع نژاد از مرغ ها را هم برای میزان تخم گذاری بالای آنها و هم برای مصرف گوشت پرورش می دهند.

به همین جهت ما در این مطلب از مجموعه « پرآور » قصد داریم به معرفی نژاد مرغ و خروس ارپینگتون بپردازیم چنانچه مشتاق کسب اطلاعات در این زمینه هستید ما را تا پایان محتوا همراهی بفرمایید در ضمن خواندن این مطلب فقط به 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

ارپینگتون
ارپینگتون

خلق و خوی مرغ‌ های ارپینگتون

مرغ‌ های ارپینگتون علاوه بر این که تخم گذاری بالایی دارند و نسبت به سایر مرغ ها سنگین وزن تر هستند. اخلاق و رفتاری بسیار آرام دارند. به همین جهت بیشتر پرورش‌ دهندگان تمایل زیادی به پرورش این نژاد از مرغ ها دارند. مرغ‌ های ارپینگتون کم صدا و آرام هستند و همواره مطیع پرورش‌ دهنده می باشند. این مرغ ها علاوه بر این که خونسرد هستند از ظاهر زیبایی برخوردار می باشند. این نوع پرندگان به راحتی در حیاط خلوت و به خصوص در مناطق روستای قابل پرورش هستند. آنها به راحتی می توانند ارتباط دوستانه با انسان ‌ها برقرار ‌کنند. این نوع مرغ ها دو بار در سال کرچ می شوند. تخم گذاری نسبتاً بالایی دارند چرا که ۲۰۰ الی ۲۵۰ عدد تخم در طول سال از این و مرغ ها حاصل می شود. مرغ های ارپینگتون اغلب در سن ۲۲ هفتگی قادر به تخم گذاری هستند.

مشخصات ظاهری مرغ‌ های ارپینگتون

این نوع مرغ ها جثه ای سنگین و پهن با پرهای پف کرده و کمر خمیده دارند. همه سطح بدن آنها را پرهای گسترده پوشانده است، اما ساق پا و کف پاهای آنها بدون پر می‌ باشد. گوشت این مرغ‌ ها سفید است. اغلب اوقات تاج و لاله گوش آنها به رنگ قرمز است. مرغ‌ های ارپینگتون به دو نوع مرغ اصلی و بانتام تقسیم می ‌شود به طور متوسط وزن این نوع مرغ ها سه و نیم کیلوگرم و خروس های آنها نیز وزنی حدود چهار و نیم کیلوگرم دارند. هرچند که لازم است بدانید که گونه ‌های بانتام وزن کمتری نسبت به سایر گونه ‌های مرغ‌ های ارپینگتون دارند. همچنین سر و شانه این نوع مرغ ها نسبت به سایر مرغ ها کوچک تر است.

ارپینگتون
ارپینگتون

بیشتر بخوانید: واکسن مرغ

مرغ‌ های ارپینگتون و نحوه نگهداری از آنها

این نوع مرغ ها اغلب در شرایط آب و هوایی معتدل راحت تر می توانند زندگی کنند با این وجود توانایی مقاومت در مقابل سرما را دارند اما در مقابل گرمای شدید آسیب پذیر هستند و به محافظت نیاز دارند، چون بدن این نوع پرنده کاملا پوشیده از پر است و به خاطر پرهای زیادی که دارند لازم است محیط زندگی آنها مدام ضدعفونی شود تا از نفوذ شپش و کنه به آنها جلوگیری کنید. این نوع نژاد مرغ به دلیل وزن سنگینی و پاهای کوتاه که دارند مقداری تنبل و کم جنب و جوش هستند. آنها به سختی رفت و آمد می‌ کنند بنابراین بیشتر مستعد چاقی می باشند.

تاریخچه مرغ ارپینگتون

رنگ مرغ ارپینگتون اصلی، سیاه است و توسط ویلیام کوک در سال 1886 میلادی پرورش داده شده است. هدف کوک از پرورش مرغ ارپینگتون تامین گوشت و تخم مرغ مورد نیاز خود بود. با این وجود به دلیل بازدهی بالای این مرغ به تدریج مورد توجه سایر پرورش دهندگان انگلیسی قرار گرفت. کوک پس از این اتفاق ارپینگتون را با سایر نژادها تلفیق و نژادهای دیگری از این مرغ ها به وجود آورد که هر کدام ویژگی ها و خصوصیات منحصر به خود را دارند.

رنگ های اصلی این مرغ سیاه، سفید، آبی و خرمایی است. اگر چه بسیاری از گونه های اضافی از این نوع مرغ در رنگ های مختلف در سراسر جهان وجود دارد. در آغاز قرن بیستم، هرمان کوه آلمانی توانست تنوع نژاد بنتام را از این مرغ ها ایجاد کرد. این پرنده ها اهلی هستند و خلق و خوی دوستانه دارند همچنین به ندرت یا هرگز پرواز نمی کنند. قیمت مرغ ارپینگتون نسبت به سایر مرغ ها بیشتر است به همین دلیل جزو مرغ های گرانقیمت و ارزشمند محسوب می شود. تخم های تولید شده این مرغ ها به رنگ کرم هستند. این مرغ ها علاوه بر استعداد بالا برای پروار شدن، توانایی تخمگذاری خوبی دارند.

ارپینگتون
ارپینگتون

بیشتر بخوانید: انواع مرغ مینا را با جزئیات بشناسید

رایج ترین نوع ارپینگتون

ارپینگتون سفید امروزه موقعیت عالی خود را در مزارع مرغداری انگلیس حفظ کرده است و این به دلیل نژاد خوب و مقاومت آنها است. در پنج سال گذشته پرورش این نوع نژاد ارپینگتون رونق یافته است. این مرغ ها از نژاد اصلی ارپینگتون حاصل شده اند. امروزه این مرغ ها را به صورت صنعتی و سنتی پرورش می دهند. زیرا هر کدام از این پرورش ها خصوصیات و مزایای خاص خود را دارند. این نوع نژاد پشت خمیده ندارند عمق بدن آنها افزایش یافته است و ظرفیت تخم گذاری آنها بالاتر رفته است. همچنین ساق پای آنها بلندتر شده است، بنابراین ارپینگتون های سفید بیشتر رفت و آمد و جنب و جوش دارند.

ارپینگتون سفید شانه های و قدرتمند تر و منقار قرمز، چشم قرمز، پرهای سفید خالص پاهای پهن و محکم دارد، ارپینگتون سفید یکی از سودآور ترین مرغ ها می باشد که از ظاهر زیبایی نیز برخوردار است. گوشت آنها نرم ، لطیف و آبدار است. آنها خیلی سریع رشد می کنند و از شش تا هشت هفته به اندازه به مرحله کشتار می رسند. آنها به طور معمول وزن آنها نزدیک به 4 کیلو گرم است و 204 الی 303 تخم در سال تخم خواهند داشت.

ارپینگتون
ارپینگتون

بیشتر بخوانید: 0 تا 100 شناخت مرغ و خروس کوچین

مرغ بوف ارپینگتون یا (Buff orpington)

نژاد مرغ بوف ارپینگتون نیز از نژاد مرغ های انگلیسی گرفته شده است آنها سالانه به طور متوسط ۱۸۰ تخم می گذارند خلق و خوی آرامی دارند و به عنوان یکی از بهترین حیوانات خانگی در انگلیس و آمریکا شناخته شده‌اند. همچنین خروس این نژاد از ارپینگتون ها به نسبت سایر خروس‌ ها تهاجمی تر هستند اما با انسان ‌ها رابطه خوبی برقرار می کنند. این نوع مرغ ها به زندگی در آب و هوای معتدل تمایل دارند و به خاطر پرهای پرپشتی که دارند در سرما مقاومت مناسب از خود نشان می دهند، همین پرها باعث شده است این مرغ ها در گرمای شدید نیاز به محافظت داشته باشند. به خاطر بازدهی بالا و خلق و خوی آرامی که این دست از مرغ ها دارند پرورش‌دهندگان انگلیسی تمایل زیادی به پرورش این نوع از ارپینگتون ها دارند.

نظر شما درباره مرغ ارپینگتون چیست؟

مخاطب گرامی شما در این محتوا از سایت پراور با انواع ارپینگتون ها آشنا شدید رایج ترین نژاد آنها را شناختید و همچنین با خصوصیات رفتاری و میزان بازدهی آنها آشنا شدید. چنانچه شما نیز نظر، عقیده و یا پرسشی در این زمینه دارید می‌توانید آن را با ما در قسمت درج نظرات در میان بگذارید تا کارشناسان ما در مجموعه پرآور در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.