قفس مناسب در پرورش بلدرچین و کبک

خرید قفس استاندارد

3.9/5 - (9 امتیاز)

آیا بدنبال قفس مناسب ، استاندارد و با کیفیت هستید ؟ یه قفس خوب، پرورش شمارو دگرگون میکنه!
چگونه قفس استاندارد تهیه کنیم؟ یه قفس خوب باید شرایط خاص داشته باشه !
با ما همراه باشید …

انتخاب قفس مناسب در پرورش بلدرچین و کبک

شرکت پرآور صنعت با 14 سال تجربه در زمینه تولید انواع قفس های پرورش صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی به جهت بالا بردن کیفیت صنعت پرورش در ایران، قصد اطلاع رسانی به عزیزانی که در حال راه اندازی سالن های پرورشی هستند را دارد. امیدواریم که با ارائه این توضیحات درصد زیادی از تعداد شکست خوردگان این صنعت مفید و سود آور کاسته شود.

از مهم ترین موضوعات در امر پرورش سایر ماکیان تهیه قفس درجه یک و با کیفیت میباشد. نمونه ای از قفس های استاندارد و با کیفیت :

قفس مناسب بلدرچین و کبک

حتما بخوانید : قفس های 100 درصد استاندارد و ضدزنگ پرورش بلدرچین و کبک

تهیه قفس مناسب در اوایل شروع کسب و کار پرورش بلدرچین و کبک، کار بسیار سختی بوده و هست. با افزایش تولید کنندگان قفس های غیر استاندارد در ایران، متاسفانه شاهد شکست های غیرقابل پیش بینی متقضیان این صنعت روبرو میشویم.

طبق آمار 70 درصد شکست در پرورش بلدرچین و پرورش کبک مربوط به استفاده از قفس هایی است که برای داشتن قیمت مناسب خریداری شده، بی خبر از آنکه ضرر های ناشی از استفاده از این مدل قفس ها چندین برابر بیشتر از خریداری یک قفس استاندارد روز دنیا و با کیفیت مناسب است.

این مقاله فقط و فقط برای هوشیاری خریداران و متقاضیان پرورش کبک و بلدرچین به جهت خرید قفسی استاندارد و با کیفیت نگارش شده و قصد هیچگونه تخریبی برای سایر همکاران ندارد.

مشخصات یک قفس قابل قبول در پرورش بلدرچین

از مهم ترین مشکلات گزارش شده در سالن های پرورش بلدرچین و کبک میتوان به این نکته اشاره کرد که ; در این زمینه متاسفانه تعدادی از کارگاه های غیر مهندسی و زیر زمینی وجود دارند که مطابق سفارش مشتری، هر نوع محصول فلزی و غیر فلزی را تولید میکنند (ماشین جوجه کشی، قفس، پرکن، آبخوری و…) که هیچ کدام از محصولات تولیدی توسط این کارگاه ها از استاندارد های لازم برخوردار نبوده و مشتری بدون اطلاع از مکان و تخصص تولیدکننده صرفا به جهت مسائلی همانند قیمت کمتر و… خرید خود را ثبت میکند و به امید داشتن کالایی استاندارد و متناسب با زمینه کاری خود، شروع به میکند… که این آغازی بر شکست وی میباشد.

حتما بخوانید : پرورش کبک بهتر است یا بلدرچین؟؟

در حقیقت ساخت قفس مناسب برای پرورش بلدرچین و کبک، نیازمند طراحی افراد با تجربه و متخصص میباشد. رعایت گردش هوا ما بین هر طبقه و تراکم پرنده در محیط مفید قفس از جمله مهم ترین اصولی است که باید در ساخت قفس به آن دقت شود.

داشتن قفس هایی با تراکم بسیار بالا و نبود گردش هوای مناسب مابین طبقات از رایج ترین مشکلات قفس های ساخته شده توسط افراد و کارگاه های غیر متخصص میباشد که این گونه مشکلات در حین پرورش قابل رفع نیست و فقط چاره کار تعویض قفس های خریداری شده است…

جدا از هزینه های تحمیل شده برای تعویض قفس، هزینه هایی مثل :

1) تلفات بسیار زیاد

2) همخواری یا کانیبالیسم بلدرچین ها

3) تخمگذاری بلدرچین و کبک ها با درصد خیلی پایین

4) عدم خروج گاز ناشی از فضولات از محیط قفس

و مصرف دان اضافه نیز بر پرورش دهنده تحمیل میشود که در این صورت متاسفانه پرورش با شکست روبرو خواهد شد.

اخیرا دیده شده بسیاری از تولید کنندگان کارگاهی با اصطلاحا زیرزمینی، قفس هایی تولید میکنند که در هر طبقه تا 200 قطعه بلدرچین ظرفیت داشته و شعارشان در فروش این مدل قفس ها “قیمت ارزان را از ما بخواهید” است…

درست است که با خرید این مدل از قفس ها مشتری سرمایه کمتری را به قفس اختصاص داده اما از بدو شروع شکست خود را آغاز کرده است…  بنابراین هر انسان عاقلی با کمی هوشیاری متوجه قیمت های غیر واقعی این مدل قفس ها خواهد شد.

حتما بخوانید : مقایسه تخصصی قفس استاندارد و غیر استاندارد

دسترسی به آب و دان و خروج به موقع تخم ها از قفس

شاید بتوان گفت تمامی پرورش دهندگان با تجربه با این موارد آشنایی کامل دارند زیرا از اساسی ترین نکات در پرورش بلدرچین میباشد اما برای کسانی که با این صنعت آشنایی کامل ندارند، مسئله آب، دان و تخمگذاری جزوه موارد جزئی به نظر خواهد رسید اما پیچیده ترین موضوع در دسترس بودن به جا و صحیح آب و دان در سیستم قفس است.

مزایای قفس مناسب

1) به حداقل رسیدن پرت دان

2) تعداد نیپل های آبخوری اتومات نسبت به ظرفیت و ابعاد  قفس

3) جنس و کیفیت لوله های آبخوری

4) نصب صحیح نیپل

5) شیب استاندارد زیر پای پرنده تخمگذار به جهت خروج سریع تخم، بدون شکستگی و افتادن از قفس.

استاندارد بودن هریک از این موارد تاثیر بسزایی در راندمان تولید خواهد داشت، متاسفانه ما کمتر تولید کننده ای را دیده ایم که موارد ذکر شده را رعایت کند.

حتما بخوانید : محاسبه سود پرورش بلدرچین + برآورد هزینه ها

جنس قفس ، کلاف و لوازم جانبی در تولید قفس

متاسفانه اخیرا قفس هایی وارد بازار شده اند که فقط اسم قفس را با خود یدک میکشند، این مدل قفس ها را تولید کنندگان محترم با قیمتی بالا بفروش میرسانند، جنس کلاف یا همان ستون های نگهدارنده این مدل قفس ها از آهن و یا چوب ساخته شده است. در مورد چوب که …!

و اما آهن بعد از چند ماه شروع به زنگ زدن میکند و در نهایت اکسید میشود، اکسید فلزات در محیط پرورش مشکلات بسیار زیادی را برای گله پرورشی بوجود خواهد آورد، همچنین وزن بالای این مدل کلاف ها هم جای بحث دارد…

استحکام قفس و بکار بردن مفتول و ورق درجه یک با جنس گالوانیزه گرم و ضدزنگ امری ضروری در ساخت قفس مناسب است، شرکت پرآور صنعت برای اولین بار در ایران قفس های تمام گالوانیزه ضد زنگ مرغ، کبک و بلدرچین را تولید و عرضه کرد و با وجود هزینه ی بالای فلز گالوانیزه گرم به تولید این جنس قفس ها ادامه خواهد داد.

عمر یک قفس مناسب حداقل 10 سال است، قفس هایی که قابلیت شستشوی با آب فشار قوی را برای زیبایی و رفع آلودگی داشته باشند.

مسائلی از قبیل زیبایی قفس، استحکام بالا و در عین حال وزن مناسب، قابلیت دمنتاژ شدن کل قفس توسط پرورش دهنده، دسترسی راحت به همه نقاط قفس حتی در مدل های پنج طبقه، تنظیم ارتفاع دانخوری نسبت به سن و نژاد پرنده و چندین مواد دیگر که فقط در تولیدات شرکت پرآور دیده میشود بر مشتریان ما پوشیده نیست.

دوران نگهداری و پرورش طیور و سایر ماکیان به سه مرحله پرورش، رشد و تولید تقسیم می شود که ممکن است در هر سه مرحله در قفس نگهداری شوند.

حتما بخوانید : کامل ترین راهنمای بیماری های بلدرچین + راهکارهای درمانی

مزایای استفاده از قفس مناسب ، استاندارد و با کیفیت :

1) کنترل بسیار ساده گله پرورشی

2) رعایت بهداشت محیط

3) استفاده حداکثری از فضا با وجود قفس های طبقاتی

4) حذف کوکسیدیوز و کرچی

5) ریخت و پاش غذا کمتر است.

6) تخم های تمیز تر با شکستگی های کمتر

7) دستیابی به راندمان بالای تولید

8) کاهش بیماری ها و…

و در آخر مفتخریم به :

تولید بهترین و استاندارد ترین قفس های پرورشی، مشاوره رایگان برای شروع به کار و اجرای بهترین مدل از تولیدات نسبت به فضای سالن پرورش، راه اندازی طرح های بزرگ و کوچک، صنعتی ، نیمه صنعتی و خانگی در همه استانها و شهر های کشور عزیزمان، تحویل و اجرای به موقع کار به مشتریان هستیم.

مطالبی که با خواندن آن ها استاد پرورش خواهید شد!

96 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر با تشکر ازاطلاعات مفیدی که گروه شما در اختیار بازدید کنندگان قرار میده خواستم بدانم آیاد شما در استان کرمانشاه هم نمایندگی دارید و دوره های اموزشی برای پرورش مرغ سفید تخم گذار ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر، مجموعا 12 قفس 3 طبقه میتونید قرار بدید اما با توجه به گستردگی موضوع لطفا جهت مشاوره رایگان و کاربردی با کارشناسان ما در ارتباط باشید :
   05144417200
   09156500073
   09156500079
   09128470498

 2. سلام و خسته نباشید . لطفا شماره تماس یا آدرس نمایندگی استان آذربایجان شرقی را برام ارسال فرمایید با تشکر

  1. سلام برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مشاوره ما در تماس باشید
   05144417200
   09156500073
   09128470498
   با احترام.

 3. سلام
  دو تا سوال داشتم
  1- آدرس و شماره تماس نمایندگی های آمل و قائمشهر را لطف بفرمایید
  2- آیا قفس ها و حیوانات را باید در فضای سرپوشیده قرار دهیم یا امکان نگهداری در حیاط وجود دارد؟

 4. سلام و عرض ادب
  درقفس پنج طبقه در هرطبقه چند قطعه بلدرچين تخم گذار جا ميشود ؟
  محل نگهداري بايد تهويه هم داشته باشد؟
  دراستان گلستان شهر گرگان هم نمايندگي داريد ؟

  ممنون و سپاس

  1. سلام دوست عزیز
   هر یک طبقه قفس بلدرچین، 32 قطعه ظرفیت داره. سالن نگهداری باید حتما تهویه داشته باشه. در حال حاضر در گرگان نمایندگی نداریم، اما در قائمشهر و آمل نمایندگی داریم.
   با احترام

 5. سلام من میخواستم تازه شروع کنم به پرورش بلدرچین یه اتاق دارم با طول ۶متر عرض ۳متر ارتفاع ۳متر چقد قفسه لازم داره چندتا بلدرچین میشه توش نگهداری کرد؟هزینه قفسه بندیش چقده؟

 6. با سلام و عرض ادب
  اینکه گفته می شود از آهک در تغذیه مرغ تخم گذار استفاده شود آیا این همان آهک بنایی است؟ آیا آهک سبب آسیب به سیستم گوارش مرغ نمی شود؟ با توجه به اینکه آهک ÷وست بدن انسان را می سوزاند

  1. سلام دوست عزیز
   از آهک تو دان مرغ استفاده نمیشه. برای ضدعفونی سالن از آهک استفاده میکنند که میشه برای ضدعفونی، از آجر فرمالین هم استفاده کرد.
   با احترام

 7. با سلام و عرض ادب
  من 3 تا مرغ محلی دارم که یکیشان دو روز پیش شروع کرد به تخم گذاشتن اولین تخم گذاری رو ندیدم ولی دومی خیلی سخت بود بطوریکه بعد از تخم گذاری بدنش لرزید و تا چند ساعت له له می زد! آیا این طبیعیه و بتدریج خوب میشه یا مشکلی هست؟ در ضمن من چیکار می تونم بکنم؟ در ضمن از لحاظ تغذیه خیلی خوب می رسم ولی جاشون بیرون خونه هست و روشون پوشش خوبی می کشم.

  1. سلام دوست عزیز
   بدن مرغ ضعیفه و باید از دان مرغوب و با کیفیت مخصوص مرغ تخمگذار استفاده کنید تا تموم ویتامین ها و پروتئین مورد نیاز پرنده تأمین بشه.
   با احترام

 8. با عرض سلام و احترام
  من در حال حاضر 3 تا مرغ محلی دارم که جوجه بودن و خودم بزرگشون کردم در یک کارتن به ابعاد 1 در 1 متر و در باز در بالکن طبقه 4 آپارتمانم نگهدای می کنم قصد دارم یک قفس مرغ یک طبقه سفارش بدم اما نمی دانم که اگر از قفس مرغ یک طبقه شما استفاه کنم آیا با توجه به سردی هوا می توانم همچنان آنها را در بالکن نگهداری کنم و مثلا یک نایلون روشون بکشم یا اصولا ادامه نگهداریشون در بالکن امکانپزیر نیست؟ و دیگه اینکه با توجه به اینکه الان 20 هفته ای شدن و هیچ واکسنی هم نزدم آیا واکسن لازمه؟ با توجه به اینکه 3 تا هستن و خوشبختانه تا حالا مشکلی نداشتن. در ضمن محل سکونت من تهران هست.
  با تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   دما باید برای نگهداری پرنده ها مناسب باشه. طبیعتا در فصل سرما باید تو محیط بسته و پوشیده باشند. باید واکسن های لازم تزریق بشه تا از بروز بیماری جلوگیری بشه. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قفس ها لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.
   با احترام

    1. سلام دوست عزیز
     حرارت سالن های مرغداری از 33 درجه شروع میشه تا اینکه به دمایی بین 20 تا 22 درجه میرسه. اگر جوجه از 42 روز و وزن 2 کیلو بیشتر نگهداری بشه، میشه حرارت رو تا 18 درجه هم کاهش داد.
     با احترام

  1. سلام دوست عزیز
   مازندران هم نمایندگی داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.
   با احترام

  1. سلام دوست عزیز
   خیر. برای هر پرنده باید قفس مخصوص به خودش رو استفاده کنید. هر قفس استاندارد خاص خودش رو داره.
   با احترام

  2. سلام میتونم در یکی از شهرستانهای استان فارس نمایندگی شرکت شما داشته باشم؟
   شرایط اخذ نمایندگی شرکت شما چیه بازنشسته هستم.و منتظر پاسخ.

 9. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دست اندرکاران شرکت پروار صنعت
  آیا شما در استان آذربایجان غربی نمایندگی دارید؟

  1. سلام ابعاد قفس های استاندارد 1 متر طول و 62 سانتی متر عرض میباشد.
   توصیه میکنم دست ساز درست نکنید چون اگر استاندارد نباشه بلدرچین ها دچار بیماری های مختلفی از قبیل استرس، کانیبالیسم و… خواهند شد و در نهایت سرمایه شما از بین خواهد رفت.
   همچنین قفس های استاندارد را میتوانید بفروش برسانید ولی قفس های دست ساز را نخواهید توانست.
   با احترام

  1. سلام در حال حاضر خیر دوست عزیز
   اما روزانه به سراسر کشور محصول ارسال میکنیم.
   جهت اطلاعات بیشتر با واحد فروش در ارتباط باشید.
   05144417200
   با احترام

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه قیمت ها بر اساس پارامتر هایی متفاوت میباشند لطفا جهت استعلام قیمت با واحد فروش (44417200 – 051) در ارتباط باشید.
   با احترام

 10. سلام خدمتتون
  برای بلدرچین نر چند بار جفت گیری در روز طبیعی است؟
  چون بلدرچین نری که ما داریم در یک روز بارها و بارها با ماده جفت گیری میکنه به حدی که پرهای سرش کنده میشه
  برلی همین ما در روز فقط چند دقیقه اجازه میدیم با هم باشند که باز باعث میشه نره اذیت بشه

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی داره قفس رو برای پرورش چه پرنده ای احتیاج داشته باشید.
   برای اطلاعات بیشتر لطفا با این شماره تماس بگیرید :
   05144417200

 11. سلام خسته نباشید
  من میخوام یه محیط طبیعی برای بلدرچین ها درست کنم و تعداد زیاد رو هم نمیخوام پرورش بدم میخواستم بدونم بلدرچین ها با اردک ها مشکلی ندارند ؟

 12. با سلام و خسته نباشید
  ایا در بندر انزلی یا رشت نمایندگی دارید ؟ لطفا شماره نمایندگی را محبت فرمایید .
  متشکرم

 13. سلام من می خوام برای پرورش بلدرچین قفس ارزان خریداری کنم برای 2000پرنده !!چطوری می تونم تهیه کنم ؟؟از استان هرمزگانم

  1. با سلام
   اگر از محصولات شرکت بازدید داشتید برای خرید میتونید با شرکت تماس بگیرید .
   05144240498

  1. با سلام – متاسفانه در استان یزد نمایندگی فروش نداره شرکت – اما محصولات به تمامی نقاط کشور ارسال میشن

 14. با عرض سلام و خدا قوت
  خولستم بدونم نمايندگي تو استان اردبيل دارين يا استانهاي همجوارش مثل رشت و تبريز يا زنجان
  ——————————–
  با سلام
  بله
  در صورت نیاز لطفا تماس بگیرید.

 15. سلام
  من خیلی سریع میخواستم در تهران برای 4000 تا بلدرچین قفس بخرم
  میخواستم ببینم قیمت متوسط قفس برای تقریبا هر هزار تا بلدرچین چقدر میشود.؟
  ——————————–
  با سلام
  بدلیل تنوع و نوسانات بازار
  بابت استعلام قیمت خواهشمندیم با دفتر فروش تماس حاصل نمایید.
  051-44240498

 16. با سلام و خسته نباشید فراوان دوستان زحمت کش میخاستم بدونم در خراسان شمالی و بجنورد نمایندگی دارید یا خیر؟؟؟؟ در ضمن قیمت قفس ها رو میخاستم با تشکر

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز ، متاسفانه در شهر بجنورد خیر و نمایندگی نداریم . قیمت محصولات رو شما میتونید از طریق تماس تلفنی با شرکت و یا آدی تلگرام شرکت در قسمت پشتیبانی دریافت کنید.
   ۰۵۱۴۴۲۴۰۴۹۸

 17. سلام شیراز هستم میخوام پرورش بلدرچین شروع کنم ی زیر زمین حدود 200 متر به ارتفاع دو متر و هشتاد با ی مغازه حدود 40 متر روی ان است از کجا چگونه شروع کنم برای اولین بار از چند تا جوجه شروع کنم.
  ……………………………………………………………………………………
  با سلام خدمت شما
  دوست عزیز برای آگاهی بیشتر در این زمینه میتوانید به سایت شرکت در بخش مقالات رجوع کنید.
  https://www.paravar.ir

  1. با سلام خدمت شما
   متاسفانه در استان فارس نمایندگی نداریم.
   برای خرید و اطلاعات بیشتر با شرکت تماس حاصل کنید
   05144240498

 18. باعرض سلام و ادب و خسته نباشيد خدمت تمامى دست اندر كاران پراور صنعت كه واقعا زحمت ميكشند و از جون مايه ميگذارند.
  ميخواستم ببينم در شهر اهواز شعبه اى هم داريد يا بايدسفارش بديم از سبزوار واسمون قفس بيارن!
  ممنونم از لطفتون ياعلى

   1. با سلام

    اگر امکان دارە شمارە دفتر نمایندگی اهوازتون رو میخواستم جهت گرفتن قیمت و دادن سفارش,
    من تعداد 15قفس اتوماتیک 3طبقه مخصوص ماکیان تزئینی و … میخواستم البته قبلش نیاز به مشاوره با کارشناسای محلیتون داشتم.

    سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

سبد خرید0
سبد خرید خالی است
0

پیام آرش کرمانی بنیانگذار گروه صنعتی پرآور

این پیام تقدیم به شما عزیزان دوست داشتنی که احتمالا در سنین 18 تا 35 سال بسر می برید و به نحوی علاقمند به پرورش طیور و یا علاقمند به راه اندازی کسب و کار شخصی خودتان هستید. بنده آرش کرمانی به عنوان مدرس و مشاور هزاران نفر و با سابقه بسیار زیاد در مدیریت بیزینس های موفق ، دو عامل بسیار مهم موفقیت و شکست تمام انسان های امروزی را کشف، و بصورت یک فایل صوتی کوتاه تقدیم شما میکنم. میزان توجه شما به این فایل، آینده و سرنوشت شمارو بصورت تضمینی رقم خواهد زد، پیشنهاد میکنم قبل از هر اقدام فیزیکی و یا یادگیری مهارت جدید،به گفته های این فایل توجه کنید.
0:00 / 0:00
اصلی ترین دلایل موفقیت و شکست