راهنمای شناسایی کبک ها

راهنمای جامع شناسایی کبک های خاکستری

1.9/5 - (9 امتیاز)

در این مطلب از سایت پراور شما را با تعیین جنسیت و سن کبک های خاکستری به طور کامل آشنا خواهیم کرد. توجه داشته باشید برای این کار باید مراحل مختلفی را سپری کنید و یا از راهنماهای مختلف استفاده نمایید. برای شناسایی کبک های خاکستری مطالعه این مطلب می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. ویژگی های مشترک، جزئیات بدن و مشخصات خاص کبک خاکستری نر و ماده از جمله مواردی است که مورد بررسی قرار می گیرند. مطالعه این مطلب به 4 دقیقه زمان نیاز دارد.

 به بدن و سر و گردن کبک توجه کنید

به کل بدن با یک دید واضح نگاه کنید، اما از آنجا که در طبیعت این کار میسر نیست با تمرکز بر ویژگی های ناحیه فوقانی (سر و گردن) به شناسایی کبک های خاکستری نزدیک تر خواهید شد.

ویژگی های مشترک

کبک های خاکستری پرنده هایی تپل با بخش های فوقانی ; قهوه ای و خاکستری خط خطی، بخش های تحتانی ; خاکستری، پهلو های ; خرمایی، دم های ; نارنجی تیره (مشابه رنگ زنگ زدگی فلز)، صورت ; نارنجی – قهوه ای هستند.

در نواحی شکم حلقه ای رنگی مشابه زنگوله دارند که کم و بیش مشخص است.

شناسایی کبک نر از ماده

در ادامه به تمامی مواردی که می تواند به شما در شناسایی کبک نر کمک کند اشاره خواهیم کرد.

جزئیات سر

نر : سر پرنده نر عموماً بعلت رنگ چهره (نارنجی و قهوه ای) و غبغب قرمز خشن بنظر می رسد، همچنین دارای پشت چشم های روشن تر نسبت به جنس ماده میباشد. مقدار پرهای موجود در نواحی فوقانی در جنس نر از جنس ماده بیشتر میباشد.

شناسایی-کبک-ها

ماده : سر پرنده های ماده عموما بعلت نوار سفیدی که در این نواحی نقش بسته روشن تر بنظر می رسد. همچنین دور چشم ها و اطراف کناره های صورت، گردن و بالا سینه در ماده ها قهوه ای تر بنظر می رسد.

شناسایی کبک
شناسایی کبک

حتما بخوانید : استرس در گله کبک + آموزش درمان


جزئیات بدن

نر : از نمای جانبی چهره کبک نر نسبت به ماده کوچکتر است. یک پرنده نر همچنین میتواند وضعیت دفاعی را در مقابل ماده قوز کرده به خود بگیرد.

ماده : چهره رنگ پریده تر و گردن قهوه ای تر نیز میتواند از ویژگی های کبک های ماده باشد

پرهای سر شانه

روش دیگر شناخت جنسیت کبک های خاکستری سنجیدن پرهای سرشانه و خطوط منقطع روی بدن آنهاست. این ویژگی از یک یا چند نوار متقاطع روشن که فقط در ماده ها دیده می شود بر می آید. کبک نر یک نوار کرمی منفرد روی بدنه ی پر دارد. اگر چه تکنیک دقیق است معمولاً تنها زمانی مفید است که پرنده را در دید نزدیک میبینیم.

شناسایی کبک
شناسایی کبک

نوجوان ها

پرنده های نوجوان را میتوان تا سن 12 هفتگی شناسایی نمود. در پرهای نوجوانی، سر، پشت و اعضای تحتانی به شدت به رنگ زرد نخودی و قهوه ای روشن متمایل هستند.

شما برای ما از تعیین جنسیت و سن کبک های خاکستری بنویسید

در این مطلب سایت پراور شما را با تعیین جنسیت و سن کبک های خاکستری آشنا کردیم. به خوبی متوجه شدید که چگونه از طریق جزئیات سر، جزئیات بدن و پر های سرشانه جنسیت نر و ماده بودن کبک را شناسایی کنید. چنانچه شما نیز در زمینه شناسایی کبک تجربه ای دارید می‌توانید آن را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین از این طریق می توانید سوالات خود درباره نحوه تعیین جنسیت و سن کبک های خاکستری را از ما بپرسید. پشتیبانان سایت پراور در کمترین زمان به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

محصولات

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.