ما از شروع فعالیتمون در زمینه تولید تجهیزات نگهداری طیور از جمله قفس های صنعتی و خانگی و سیستم های مکانیزه آب و دون همیشه تلاش میکنیم روز به روز کیفیت کارامون بالاتر بره.
تو این چند سال خیلی ها کنارمون بودن و هستن، با خریداشون و انتقاداشون کاری کردن که تو بازار هدف حرفی واسه گفتن داشته باشیم و از کار و تکنولوژی عقب نمونیم.

کشتار و پرکنی

گوشت بلدرچین www.paravar (9)

روش های کشتار و سلاخی سنتی پرندگان

روند کاری استفاده شده برای پردازش مرغ و خروس می تواند اصلاح،  و برای اکثر پرندگان صنعتی استفاده شود.در ادامه روند کاری برای فراوری پرنده های صنعتی آورده شده است.

آموزش سلاخی:

پرنده را از پا آویزان کنید، چند رگ زیر گلو را بریده و اجازه دهید خون بیرون بریزد ( به روش ذبح اسلامی ) . این روش ۳۴ تا ۵۰ درصد کل خون بدن را حذف می کند.

تکنیک پاک کردن بدن:

برای حذف پرها، پرنده را به مدت ۶۰ تا ۹۰ ثانیه در آب داغ تا ۶۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. کنده شدن پرها را با تست چند پر از بال یا دم امتحان کنید. پرها را با دست یا ماشین پرکن فوراً بعد از درآوردن از آب داغ جدا کنید. بعد از جدا شدن پرها، لاشه را به دقت خراش داده تا نواحی کثیف پاک شوند و تعداد میکروارگانیسم های سطحی نیز کاهش یابد.( این روش برای ماندگاری بیشتر گوشت ضروریست )

خالی کردن شکم:

پا را از مفصل جدا کنید. غده روغنی در دم را جدا کنید. از ۲٫۵ سانتیمتر بعد از غده شروع کنید و بعد آخر دم را ببرید. سر را قطع کنید.پوست گردن را برش دهید. از شانه ها تا انتهای گردن و پوست گردن را بکشید. سپس گردن را قطع کنید. اطراف حفره خروجی را بریده و به آرامی بکشید تا چند سانتیمتر روده به بیرون بیاید. حدودا نیمه پایین نوار سینه را در حدود ۷٫۶ سانتی متر برش دهید. مقعد و روده را کشیده و دل و روده را ببرید. قلب را جدا کنید. همچنین کبد وشش را و آن ها را در یک محفظه ی تمیز برای فراوری آتی قرار دهید. تمام اندام های دیگر را جدا کنید.

بسته بندی:

لاشه را شسته و به دقت تقسیم کنید. در آب سرد در دمای ۴ درجه سرد کرده و به مدت چند ساعت نگه دارید. از آب بیرون آورده و خشک کنید. قطعات را در کیسه پلاستیکی کوچکی قرار دهید. لاشه را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و تا حد ممکن به آن هوا برسانید و کیسه را با یک گره سیمی ببندید.هوا می تواند از پلاستیک با یک پمپ خلا خالی شود تا زمانی که لاشه تمام کیسه را پر کند.

کیفیت گوشت:

 کیفیت می تواند برای هر فردی متفاوت باشد. مصرف کننده ی امروزی کیفیت را بر اساس رطوبت، سفتی و طعم قضاوت می کند.

دو فاکتور موثر بر کیفیت پرنده صنعتی دماهای بزرگ شدن و نوع آب پز کردن آن است.لاشه های تازه تمیز شده تا چند ساعت در یخ نگهداری می شوند. گوشت به مدت ۱۸ تا ۲۴ ساعت باید نگهداری شود و بعد پخته یا فریز شود.

برای طبخ هر گوشتی بعد از انجماد آن را در آب سرد قرار دهید تا در تایم مناسب از انجماد خارج شود.

فاسد شدگی:

پردازش کننده باید کل محصول را در یک روش ذخیره و نگهداری صحیح انجام دهد. فاسد شدن گوشت پرنده صنعتی اصولاً بعلت رشد میکروارگانیسم هاست. تنها چند ارگانیسم سرما دوست باعث فساد در گوشت می شوند. اولین علائم فساد در ارائه شدن بو است. برای کمک به بهداشتی کردن فرایند کار، برخی پردازش کننده ها از آب کلرینات برای پاک کردن پرندگان استفاده می کنند.

 

ذبح اسلامی دام در ویکی پدیا

 

 کلیه حقوق متعلق به شرکت پرآور صنعت، و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع قانونا پیگرد داشته و شرعا حرام می باشد.

 

 

مطالب مرتبط :

پرورش-غاز8

اطلاعات عمومی غاز ها بخش دوم

همه چیز در مورد غاز ( بخش دوم )   تکنیک...

vitamin

احتیاجات ویتامینه و معدنی مرغ

احتیاجات ویتامینه و معدنی در نژاد های مختلف تخمگذار متفاوت...

انجمن

انجمن مطالب ارسالی کاربران حامی پرورش بلدرچین

انجمن پرورش بلدرچین   کاربران عزیز میتوانند از این پس...

Comments (1)

تشکر از کانال خوبتون.اگر بحث هایی مثل کشتار و پرکنی بصورت تصویری؛فیلم آموزشی؛باشد خیلی از جهت یادگیری بهتره.
در کل ممنون

پاسخ دادن
error: Content is protected !!