ما از شروع فعالیتمون در زمینه تولید تجهیزات نگهداری طیور از جمله قفس های صنعتی و خانگی و سیستم های مکانیزه آب و دون همیشه تلاش میکنیم روز به روز کیفیت کارامون بالاتر بره.
تو این چند سال خیلی ها کنارمون بودن و هستن، با خریداشون و انتقاداشون کاری کردن که تو بازار هدف حرفی واسه گفتن داشته باشیم و از کار و تکنولوژی عقب نمونیم.

پرسش های متداول در پرورش بلدرچین

پرسش های متداول در پرورش بلدرچینwww.paravar.ir

هزینه دانه  بلدرچین بسته به قیمت  دلار هر روز بالاتر می رود آیا این  ریسک و خطرمحسوب می شود؟

هزینه دان  ارتباط مستقیم با قیمت دلار  و سیاستهای اقتصادی ارز مرجع دارد اما  با  بالا رفتن قیمت دلار و دانه  قیمت تخم بلدرچین بالاتر خواهد رفت مثل بازار مرغ و تخم مرغ .

آیا تخم نطفه دار در جوجه شدن بلدرچین ها تاثیر دارد؟

 یکی از فاکتور های مهم در جوجه درآوری هر پرنده ای سلامت تخم نطفه دار است . که اولا باید مولد تخم های سالم بگذارد و دوما تا زمان قرار دادن در دستگاه مراقبت سالمی از تخم نطفه دار انجام شود.

حداکثر فضای مورد نیاز برای پرورش بلدرچین  چقدر است؟

بستگی دارد که پرورش در بستر روی زمین باشد یا در قفس. اگر پرورش در بستر باشد  فضای زیادتری می خواهد اما پرورش در قفس های طبقاتی پرآور به راحتی می توان در ۲۰ متر فضا ۲۰۰۰  قطعه بلدرچین بالغ را نگهداری کرد .

آیا مصرف دان بلدچین برای گذاشتن تخم ، ۳۰ گرم در روز کافیست؟

بله اگر شما به اصول جیره نویسی و تهیه دان آگاهی داشته باشید  بلدرچین ها با کمتر از ۳۰ گرم دانه در روز سیر می شوند .کسانی که بیش از این به بلدرچین ها دانه می دهند ، باعث هدر رفت دانه و متحمل خسارت های زیاد می شوند و البته چاقی مفرطی که بلدرچین برای مصرف بالای دانه دارد را نیز باید در نظر گرفت که باعث سختی در تخم گذاری و بیرون زدن پول آپ و نهایتا مرگ بلدرچین می شود.

البته نژاد پرنده در بحث مصرف دان بسیار تاثیر گذار است.

بهترین مولد برای تخم گذاری بهینه چیست و آیا اصلا انتخاب مولد تاثیری دارد؟

مولد  با نژاد های متفاوت وجود دارد که  هر کدام امکان دارد برای گوشتی یا  تخمی مناسب تر باشند . برای انتخاب مولد تخم گذار نه تنها  نزاد بلکه  سن و جیره غذایی قبل از بلوغ هم مهم است و رعایت تمامی آنها برای اینکه سالنی با بازدهی بسیار بالا داشته  باشید  لازم می باشد.

آیا  رطوبت برای سالن پرورش بلدرچین ضرورتی دارد یا نه؟

رطوبت از اجزای جدایی ناپذیر در  سالنهای بلدرچین می باشد . در صورتی که بلدرچین  شما تخم گذار باشد  با ایجاد رطوبت در سالن بازدهی تخم گذاری آن بسیار بالا می رود و در صورتی که گوشتی باشد ضریب تبدیل گوشت آن بالا می رود . حتی وجود رطوبت عمر مفید بلدرچین را  بیشتر واو را نسبت به بیماری ها مقاوم تر می کند .  داشتن یک رطوبت ساز برای سالن های بلدرچین بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است.

ایا استفاده از  دان مصرفی بلدرچین با این قیمت بالا صرفه اقتصادی برای تولید تخم بلدرچین دارد؟

همه چیز بستگی به  مهارت وتجربه و دانش فنی شما دارد . در حالت کلی تولید تخم بلدرچین سود سرشاریدارد اما به شرطی که شما هم  اصولی را رعایت کنید. اگر دانه به اندازه کافی بدهیم  هم صرفه اقتصادی دارد  و هم هر روز  آمار بالای ۸۵% تخم گذاری دارید  . اما اگر دان  اضافی  توسط بلدرچین خورده شود  باعث پایین  آمدن راندمان تخم گذاری می شود  و کاهش منفعت اقتصادی می شود .

جوجه یک روزه چقدر در معرض  ابتلا به بیماری می باشد؟

 جوجه یک روزه بلدرچین  در معرض خطر ابتلا  به بیماری های گوناگونی می باشد اگر شما  بتوانید بلدرچین رااز  یک تا هفت روزگی بزرگ کنید  دیگر دچار بیماری یا مرگ نخواهد شد .

بعضی از بلدرچین ها پاهاشون زخم شده و انگشتاشون افتاده!؟

انگشتهای پای بلدرچین در زمانی که بستر خیس شده و پوشال بستر زیر پاهیشان استفاده نشده (به اصطلاح گفته میشه گل گرفته) ولی گل نیست ترکیبی از مدفوع و ریز دانه هست که پس از مدتی سفت شده و موجب عدم خونرسانی و قطع عضو میگردد.پس از بالغ شدن نیز یکی از علل عدم نطفه دار شدن تخم همین مشکل میباشد.

پیشگیری و راه حل :

کف سالن از پوشال چوب سفید استفاده کنید.پرنده های مبتلا را جدا سازی کرده و باخیس کردن گل گرفتگی از انبر دست استفاده کنید.خیلی اهسته گل انگشت هارا فشار دهید تا بشکنند. بهترین پیشگیری برای گل نگرفتن پاها و ناخن های بلدرچین خشک نگه داشتن بستر است.

ایا پرندگان با مدفوع غیر طبیعی قابل درمان هستند؟

بله،بسته به نوع تشخیص و علت مدفوع غیر طبیعی، بسیاری از پرندگان که مدفوع غیر طبیعی دارند با موفقیت درمان میشوند. شما به عنوان یک فرد نگهدارنده موظف هستید تا در جهت حفظ سلامت پرنده خود تمامی تدابیری را که دامپزشکه مربوطه اتخاذ میکند رادر راستای یک  همکاری دوستانه و  متقابل انجام دهید تا تشخیص  و درمان در کوتاه ترین زمان ممکن صورت پذیرد.

 

در پایان قابل ذکر است که شرکت پرآور فقط در زمینه ساخت تجهیزات صنعت طیور فعالیت میکند، و اینگونه از مقاله ها برای رفع ابهامات بازدید کنندگان و مشتریان محترم تهیه و تنظیم شده است. 

 

 کلیه حقوق متعلق به شرکت پرآور صنعت، و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع قانونا پیگرد داشته و شرعا حرام می باشد.

مطالب مرتبط :

بلدرچین ژاپنی

پرورش بلدرچین ژاپنی

پرورش بلدرچین ژاپنی Maurice Randall Former Livestock Officer (Poultry) Gerry...

20160328-11031569

نکات مهم فصلی در پرورش سایر ماکیان

مسائل مهمی که در هر فصل و بازه زمانی در...

تخم بلدرچین

انتخاب نژاد در پرورش بلدرچین

چگونه بهترین نژاد را برای پرورش بلدرچین انتخاب کنیم ؟...

error: Content is protected !!