ما از شروع فعالیتمون در زمینه تولید تجهیزات نگهداری طیور از جمله قفس های صنعتی و خانگی و سیستم های مکانیزه آب و دون همیشه تلاش میکنیم روز به روز کیفیت کارامون بالاتر بره.
تو این چند سال خیلی ها کنارمون بودن و هستن، با خریداشون و انتقاداشون کاری کردن که تو بازار هدف حرفی واسه گفتن داشته باشیم و از کار و تکنولوژی عقب نمونیم.

معرفی انواع پرندگان خانگی

Budgerigar2012-1_small

معرفی انواع پرندگان خانگی

بسیاری از ما به داشتن پرندگان خانگی علاقه داریم و از ایجاد ارتباط با آنها لذت می بریم. با این وجود عده بسیار اندکی از تنوع این پرندگان و شرایط نگهداری آنها آگاهند. در نتیجه تصمیم گرفتیم تا در این گزارش به معرفی تعدادی از پرندگان خانگی محبوب و دوست داشتنی بپردازیم.

 

 

طوطی خاکستری آفریقایی

طوطی خاکستری آفریقایی که عمدتا در ایران با نام کاسکو شناخته می شود پرنده ای دوست داشتنی در سراسر دنیاست که به دلیل هوش سرشار خود در یادگیری و قدرت تقلید صدا و سخنگویی از محبوبیت بالایی برخوردار است. کاسکوها به راحتی قادر به یادگیری بیش از صدها واژه هستند. با وجود اینکه کاسکوها با صاحب خود به سادگی دوست می شوند اما پرندگانی خجالتی و ترسو محسوب می شوند و در جمع دوستان شما احتمالا کمتر لب به سخن گفتن باز کنند.

 

portrait_1474260567015

 

افزون بر این، کاسکوها یکی از حساس ترین پرندگان خانگی هستند که در اثر بی توجهی به سرعت افسرده و مضطرب می شوند. با این وصف، باید برای نگهداری از کاسکو زمان کافی به خرج دهید و اگر وقت درخوری ندارید بهتر است از خرید این پرنده صرف نظر کنید. کاسکوها از تکه میوه های تازه، دانه های مغزدار مانند تخمه و پسته، غلات و سبزیجات تغذیه می کنند و به دلیل جثه بزرگی که دارند باید در قفس های بزرگی نگهداری شوند تا به راحتی بتوانند بچرخند و بازی کنند.

در حال حاضر، کاسکوهای بالغ و سخنگو تا چند میلیون تومان نیز قیمت دارند اما اگر پول کمتری دارید می توانید با خرید جوجه کاسکو هم در هزینه صرفه جویی کنید و هم با تمرین و تکرار آنگونه که دوست دارید به او آموزش دهید.

 

مرغ عشق

یکی از پرندگان خانگی زیبا و دوست داشتنی که به راحتی در قفس تکثیر می شود مرغ عشق است. مرغ عشق از خانواده طوطی هاست و با وجود ظاهری زیبا، قدرت سخنگویی ندارد. این پرنده با محیط خانگی به آسانی خو می گیرد و می توانید آن را به همراه جفت خود نگهداری کنید. مرغ عشق ها هم اکنون به رنگ های سبز، زرد، سفید و آبی با قیمتی ارزان به فروش می روند.

 

_D9_85_D8_B1_D8_BA_20_D8_B9_D8_B4_D9_821

 

این پرندگان خانگی محبوب عمدتا از ارزن، تخم آفتابگردان، ذرت، تخم کتان و سبزیجاتی نظیر کلم، کاهو و هویج تغدیه می کند. مرغ عشق ها در مقایسه با کاسکوها از جثه کوچکتری برخوردارند و به قفس های کوچکتری نیاز دارند. جالب آنکه، این پرندگان به آینه نیز علاقه زیادی دارند و با قرار یک قطعه آینه کوچک در قفس آنها، ساعت ها با آن بازی می کنند.

 

 

مرغ مینا (Mynah)

اگر به دنبال یک پرنده خانگی باهوش و تقلیدگر و با قیمت مناسب هستید مرغ مینا می تواند گزینه مناسبی باشد. این پرنده می تواند با قدرت تقلید بالای خود مشابه صدای هرچیزی را که می شوند اجرا کند و در پاره ای از مواقع قدرت سخنگویی نیز دارد. با این حال ظاهر مرغ مینا به زیبایی کاسکو و مرغ عشق نیست و پرنده ای بسیار حساس است که به توجه و محبت نیاز دارد و برای نگهداری آن می بایست وقت کافی گذاشته شود. غذای این دسته از پرندگان خانگی نیز همانند مرغ عشق از دانه های مغزدار، غلات و سبزیجات تشکیل می شود.

1200px-Indian_Myna

مطالب مرتبط :

مرغ-مینا-(1)

مرغ میـنا

آیا بدنبال یاد گیری روش های پرورش و نگهداری از...

error: Content is protected !!