ما از شروع فعالیتمون در زمینه تولید تجهیزات نگهداری طیور از جمله قفس های صنعتی و خانگی و سیستم های مکانیزه آب و دون همیشه تلاش میکنیم روز به روز کیفیت کارامون بالاتر بره.
تو این چند سال خیلی ها کنارمون بودن و هستن، با خریداشون و انتقاداشون کاری کردن که تو بازار هدف حرفی واسه گفتن داشته باشیم و از کار و تکنولوژی عقب نمونیم.

مبارزه با جانواران مضر در سالن های پرورش

موش در سالن مرغداری

یک روش ساده برای مبارزه با موش در واحد های مرغداری

در مسیر حرکت موشها ترکیب آرد و گچ (۱ واحد گچ ۳ واحد آرد) قراردهید.
مراقب باشید دستتان به ترکیب نخورد زیرا آلودگی بوی بدن انسان باعث میشود موش آن را نخورد.

مزایا:

– مبارزه بدون سم
– موشها در لانه می میرند
– عدم نیاز تغییر سم

 

جوندگان عامل انتقال بسیاری از بیماریها در پرندگان و حتی کارکنان مرغداری هستند. بنابراین یکی از بخشهای مهم برنامه بیوسکوریتی مبارزه با جوندگان است.
در اینجا از زیانهایی که جوندگان به تاسیسات و ساختمانها می زنند و حتی دان مورد مصرف طیور را که مصرف می کنند خواهیم گفت.

 البته این ضررها را هم باید در نظر داشته باشیم.
کنترل موفقیت آمیز و موثر جوندگان بستگی به برنامه ریزی و اجرای مداوم آن دارد و نه تنها جوندگان را از بین می برد باعث جلوگیری از ورود و نفوذ دوباره آنها نیز می باشد.

در بین جانوران موذی موجود در مرغداری ،جوندگان به عنوان مهمترین عامل انتشار عوامل بیماری زا به شمارمی روند این موجودات به دلیل توانایی خاص در نفوذ به مرغداری و سالنها و همچنین لانه گزینی داخل و اطراف سالنهای مرغداری نقش مهمی در انتقال عوامل بیماریزا ایفاء می کنند. علاوه براین، وجود جوندگان ، پرنده را نسبت به برخی بیماری ها حساس تر و مستعد تر می نماید. در صورت نفوذ جوندگان به مرغداری و سالن باید گفت از نظر بیوسکوریتی مرغداری با خطر جدی مواجه است. در این حالت مرغدار باید بلافاصله از کارشناسان در این خصوص مشاوره بگیرد تا علاوه بر کنترل نفوذ فعلی جوندگان و مبارزه با آنها، از وقوع احتمالی آن در آینده نیزجلوگیری به عمل آید.

 


 

نگاهی به تولیدمثل موشها :
هر موش ماده می تواند تا ۳ بار در طی یک سال تولید مثل کند و هر بار بین ۵ تا ۱۰ بچه می زاید ولی تا ۱۷ نوزاد هم دیده می شود. حاملگی تقریبا ۲۰ روز طول می کشد. نوزادان تا ۳ هفته شیر می خورند و به وزن ۱۰ تا ۱۲ گرم می رسند. ۲ تا ۵ روز بعد مادر دوباره آماده جفتگیری می باشد. نوزادان نیز بعد از ۴ ماه موش بالغ و کامل هستند و می توانند جفت گیری و تولید مثل کنند. موشهای بزرگ در هر فصلی از سال تولید مثل می کنند. یک جفت که سالی سه زایمان دارد، می تواند در عرض سه سال حداقل ۲۰ میلیون موش به وجود آورد. آزمایش کنندگان تمام سمهای شناخته شده را به کار برده اند، بنابراین در مواردی که مقدار کشتار ۹۵ درصد بوده ، جمعیت موشها در نقطه مورد نظر طی یک سال به حال اول برمی گردد.

مطالب مرتبط :

پد سلولزیwww.paravar (2)

تهویه و سیستم سرمایش

انواع سالن و انواع تهویه سالن های پرورش طیور به...

Videos-icon

ویدیو کلیپ ها

آلبوم فیلم های تبلیغاتی و آموزشی پرآور     نظر...

20160328-11031569

نکات مهم فصلی در پرورش سایر ماکیان

مسائل مهمی که در هر فصل و بازه زمانی در...

error: Content is protected !!