ما از شروع فعالیتمون در زمینه تولید تجهیزات نگهداری طیور از جمله قفس های صنعتی و خانگی و سیستم های مکانیزه آب و دون همیشه تلاش میکنیم روز به روز کیفیت کارامون بالاتر بره.
تو این چند سال خیلی ها کنارمون بودن و هستن، با خریداشون و انتقاداشون کاری کردن که تو بازار هدف حرفی واسه گفتن داشته باشیم و از کار و تکنولوژی عقب نمونیم.

اخبار صنعت مرغ ، بلدرچین و کبک

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (2)

اعلام آخرین اخبار مربوط به صنعت طیور در پرآور صنعت!

با ما همراه باشید…

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن گفت: طبق روال همه ساله با کاهش مصرف تخم مرغ در ماه رمضان قیمت‌ها تغییری نخواهند داشت.

رضا ترکاشوند مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به آخرین وضعیت قیمت تخم مرغ در بازار اظهار داشت: در حال حاضر نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴ هزار تومان است که با احتساب ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش به دست مصرف کنندگان می‌رسد.
وی افزود: طبق روال همه ساله با کاهش مصرف تخم مرغ در ماه رمضان قیمت‌ها تغییری نخواهند داشت.
ترکاشوند با اشاره به آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ بیان کرد: با توجه به اعلام پاک بودن کشور از آنفولانزای حاد پرندگان، مشکلی در صادرات وجود ندارد از این رو منتظر بازگشت به این بازار‌ها هستیم.
مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن درخصوص قیمت صادرات تخم مرغ بیان کرد: قیمت صادرات تخم مرغ، به بازارهای منطقه بستگی دارد، از این رو صادرکنندگان با تجار بازارهای هدف باید به تفاهم برسند.
به گفته وی تخصیص مشوق صادراتی می‌تواند در سهولت و میزان صادرات تخم مرغ اثر گذار باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان – ۹۶/۳/۶

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

رضا ترکاشوند امروز دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ اعلام کرد: “صادرات تخم مرغ از سرگرفته شد”

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار گفت: با اعلام سازمان بهداشت جهانی دام و سازمان دامپزشکی کشور درباره پاکسازی ایران از بیماری فوق حاد پرندگان، صادرات تخم مرغ از سرگرفته شد و اکنون در انتظار درخواست کشورهای هدف هستیم.
وی افزود: در زمان توقف صادرات تخم مرغ به علت بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرنگان در کشور، برخی از بازارهای صادراتی خود را از دست دادیم که درحال حاضر منتظر بازگشت به این بازارها هستیم.

به گفته وی، زمانی که ایران نمی توانست تخم مرغ تولیدی خود را صادر کند، دیگر کشورها همچون ترکیه که رقیب ماست وارد عمل شدند و به نظر می رسد از این پس شرایط برای صادرات تخم مرغ ایران عادی شود.
دان و جوجه ایران به نقل از ایرنا؛ وی عمده بازارهای متقاضی تخم مرغ ایران را کشورهای عراق، افغانستان، عمان، تاجیکستان و ترکمنستان و دیگر کشورهای همسایه اعلام کرد و گفت: سالانه بین ۵۰ تا ۹۰ هزارتن تخم مرغ از کشور صادر می شد که این رقم سال گذشته به دلیل توقف صادرات کاهش یافت.

احتمال کاهش قیمت تخم مرغ در ماه رمضان
ترکاشوند میزان تولید تخم مرغ کشور را مناسب دانست و افزود: کمبودی در زمینه تخم مرغ مورد نیاز مصرفی کشور نداریم.
وی ادامه داد : به طور طبیعی هر ساله در ماه مبارک رمضان قیمت تخم مرغ با اندکی کاهش مواجه می شود که به نظر می رسد به دلیل گرم شدن هوا و کاهش مصرف در ماه مبارک رمضان امسال با روند کاهشی قیمت این محصول مواجه شویم.

قیمت تخم مرغ درب مرغداری ۴۰ هزار ریال
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم گذار گفت: اکنون قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری های کشور به طور میانگین بین ۳۸ تا ۴۰ هزار ریال است که با توجه به هزینه های حمل و نقل این رقم با ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش به دست مصرف کنندگان می رسد.
به گفته وی، اکنون قیمت هر جوجه یک روزه در مرغداری های تخم گذار نزدیک ۳۰ هزار ریال است و به دلیل بالا بودن مدت نگهداری مرغ تخم گذار این قیمت تاثیر چندانی در هزینه تمام شده تولید ندارد.
وی با بیان اینکه هر مرغ تخم گذار ۲۰ کیلوگرم تخم مرغ می دهد، تولید تخم مرغ را در سالجاری بین ۹۵۰ تا ۹۶۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: سال گذشته نزدیک به ۹۴۰ هزارتن تخم مرغ در کشور تولید شد.
به گزارش ایرنا، سال ۹۵ مقرر شده بود ۹۴۰ هزارتن تخم مرغ در کشور تولید شود که از این میزان ۸۵۰ هزارتن به مصرف داخلی (تازه خوری و صنعتی) و نزدیک ۱۰۰ هزار تن آن صادر شود.
بخش عمده صادرات تخم مرغ ایران به بازار عراق و افغانستان است و به طور موردی بارهایی به کشورهای تاجیکستان، ترکمنستان، بحرین، عمان، جمهوری آذربایجان و پاکستان صادر می شود.
سالیانه ۶۵ میلیون مرغ تخمگذار در یک هزار و ۷۰۰ واحد مرغداری پرورش می یابد.

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

امسال بیشتر مراقب پرنده های خود باشید!

با افزایش بی رویه قیمت ویتامین سی در بازار از ٣/۵-۵ دلار به ٨-١١ دلار، قیمت پرمیکس های ویتامین سی بطور منطقی حداقل ۵٠ تا ٩٠ درصد افزایش را تجربه خواهد کرد. در صورتی که تغییر قیمتی در محصول خریداری شده مشاهده نکردید، بیشتر از انصاف و شکیبایی فروشنده، به محتویات داخل کیسه دقت کنید!

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار کشور تاکید کرد:

با قیمتی که در حال حاضر تخم مرغ دارد، بنده خیلی خوشبین نیستم که ما بتوانیم صادرات موفقی داشته باشیم، مگر اینکه دولت برای رونق صادرات یک ساز و کار یارانه‌ای را پیش بینی کند و در اختیار صنف قرار دهد.
طلاکش ادامه داد: در این چند ماهی که ما در بازار عراق و افغانستان حضور نداشتیم، رقبایی وارد این بازارها و جانشین ما شدند بنابراین اگر ما بخواهیم دوباره به جای قبلی خود بازگردیم باید یک شرایط قیمتی مناسبی را ایجاد کنیم و روی آن پایدار بمانیم تا مشتریان‌مان دوباره برگردند.
وی با بیان اینکه درحال حاضر میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری حدود ۳۵۰۰ تومان است، گفت: امروز دولت برای صادرات هرکیلوگرم تخم مرغ باید فعلا حداقل بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان یارانه بدهد؛ در واقع فعلا دولت باید به هر کیلوگرم تخم مرغ ۳۰۰ تومان یارانه بدهد تا صادرات شروع شود و ممکن است این رقم بعدها بیشتر شود.
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران میزان صادرات تخم مرغ را در سال گذشته حداکثر ۴۰ هزارتن اعلام کرد و افزود: این میزان صادرات، ۵۵ هزار تن کمتر از سال ۹۴ بوده است.
طلاکش پیش بینی کرد: میزان صادرات تخم مرغ در سال جاری بیشتر از ۵۰ هزارتن نباشد، چون دولت تاکنون هیچ کمکی نکرد است ضمن اینکه ما به دلیل آنفلوانزا تلفات قابل توجهی در جمعیت مرغ کشور داشتیم و جبران این مساله نیاز داخل را پوشش خواهد داد بنابراین ۵۰ هزارتن هم که صادر کنیم عددخوبی است.

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

ایرانی ها ۴ برابر دنیا دارو مصرف می‌کنند!!

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور ضمن اشاره به اینکه ایران چهار برابر دنیا دارو مصرف می کند، تاکید کرد، از این میزان مصرف دارویی مسکّن ها و آنتی بیوتیک ها در صدر جدول قرار دارند. به گفته وی، در بحث مقاومت دارویی نقش دامپزشکی و دامپزشکان مهم است اما نقش جامعه پزشکی را نباید نادیده گرفت.

دکتر صفری با بیان اینکه مقاومت دارویی آنقدر مهم است که در إجلاس هفتاد و یکم سازمان ملل مطرح شد، افزود: مقرر شد در این إجلاس کشورها برنامه ای تهیه کنند و ایران برنامه اقدام ملی را در دستور کار خود قرار داد.

بر اساس گزارش ها از ١٣٠ کشور جهان ١١٠ کشور هنوز برنامه ای در خصوص میزان تولید، واردات، عرضه و مصرف انتی بیوتیک ها و مقاومت دارویی ندارند. وی براین باورست که باید برنامه اقدام ملی هرچه سریع تَر تبیین تا نقش همه دستگاه ها مشخص شود.

این مقام مسئول با بیان این که نسخه و تجویز پزشکان و دامپزشکان به نوعی حذف شده است، گفت: اکنون کارخانجات و داروخانه ها انواع داروها را بدون تجویز پزشکان و دامپزشکان در اختیار بیماران و مردم قرار می دهند که اینگونه اعمال می تواند مشکلات را افزایش دهد، درحالی که در ۱۵ سال گذشته دارو بدون نسخه و تجویز در اختیار مردم قرار نمی‌گرفت.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور افزود: دارو یک کالای تخصصی است که تولید، تجویز و مصرف آن باید تحت کنترل باشد، درحالی که در برخی نمایشگاه ها دیده می شود مراکز تولید و عرضه با اقدام به ایجاد جوایزی همچون پنج تا بخر ۶ تا ببر این مسئله را به یک فاجعه تبدیل کرده اند.

دکتر صفری بحث نظارت را مهم دانست و گفت: عرضه داروی مجاز خارج از شبکه مجاز همان دارو را غیرمجاز می کند.
وی با انتقاد از تعدد زیاد داروخانه ها گفت: در هر منطقه ٢٠ کلینیک و ۵٠ داروخانه دیده می شود که تعدد این مراکز و رقابت آن ها با یکدیگر خود مشکلاتی را در عرضه داروهای بدون نسخه ایجاد کرده است.رئیس سازمان نظام دامپزشکی با اشاره به این که دامپزشکی در کشورما هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است، افزود: اقدام های ما در دانشگاه ها هنوز ضعیف است، درحالی که اگر از ابزارها به خوبی استفاده شود می توانیم برنامه ملی خود را در بحث مقاومت دارویی و کنترل مصرف آنتی بیوتیک ها اجرا کنیم.

وی در پایان با اشاره به نقش کم‌رنگ فارماکولوژی در دامپزشکی تأکید کرد: موضوع دارو برای دامپزشکان کشور هنوز مفهوم خاصی ندارد؛ بنابراین لازم است مرکز بررسی عوارض دارویی برای حوزه دامپزشکی تأسیس شود تا نقش استفاده از دارو و عوراض آن در این عرصه بیشتر مدنظر قرار بگیرد.

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

 

مطالب مرتبط :

error: Content is protected !!