ما از شروع فعالیتمون در زمینه تولید تجهیزات نگهداری طیور از جمله قفس های صنعتی و خانگی و سیستم های مکانیزه آب و دون همیشه تلاش میکنیم روز به روز کیفیت کارامون بالاتر بره.
تو این چند سال خیلی ها کنارمون بودن و هستن، با خریداشون و انتقاداشون کاری کردن که تو بازار هدف حرفی واسه گفتن داشته باشیم و از کار و تکنولوژی عقب نمونیم.

اخبار صنعت مرغ ، بلدرچین و کبک

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (2)

اعلام آخرین اخبار مربوط به صنعت طیور در پرآور صنعت!

با ما همراه باشید…

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

 هشدار بهداشتی!!!
آیا می دانید ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در همه فصول فعال بوده و می تواند موجب درگیری واحدهای پرورش طیور به بیماری گردد!
با تشدید ضوابط بهداشتی – قرنطینه ای در واحدهای مرغداری و کنترل تردد غیر ضروری، احتمال ابتلا به بیماری را کاهش دهید.

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

۸ میلیارد تومان در اختیار اتحادیه مرغداران قرار می‌گیرد

صندوق حمایت از صنعت طیور، برای تاثیرگذاری در بازار آشفته جوجه یکروزه و کاهش قیمت آن، هشت میلیارد تومان در اختیار اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی قرار می‌دهد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی، گفت: قرار است با مذاکراتی که صورت گرفته، از طرف صندوق حمایت از صنعت طیور، مبلغی به میزان هشت میلیارد تومان در اختیار این اتحادیه قرار گیرد تا بازار جوجه، کمی به تعادل نزدیک شود.

محمد علی کمالی، با اشاره به اینکه گرانی جوجه یکروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست، در حالی که قیمت آن حداکثر یکهزار و ۶۰۰ تومان برآورد می‌شود، افزود: با در اختیار داشتن کمک هشت میلیاردی صندوق حمایت از صنعت طیور، حداقل می‌توان ۳۰ میلیون جوجه و به عبارتی حدود ۳۰ درصد تولید این نهاده را با قیمت مناسب و عادلانه خرید و در اختیار مرغداران قرار داد. البته در این راه، همکاری و همراهی انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه نیز شرط لازم است.

به گفته وی، هرچند خرید ۳۰ درصد جوجه از مزارع مرغ مادر، نمی‌تواند در اصلاح ریشه‌ای گرانی تاثیر داشته باشد، اما حداقل در فروکش کردن قیمت‌ها نقش داشته و در صورت مساعدت صندوق، قرار است این خرید در هر دوره تکرار شود.
کمالی، عنوان کرد: تضمین مرغداران برای مزارع مرغ مادر این است که مثلا ۲۰ روز قبل از حمل جوجه حداقل ۱۵ درصد مبلغ اصلی را به عنوان پیش پرداخت در اختیار تولیدکنندگان جوجه قرار داده و مابقی آن را چند روز قبل از تحویل بار، به حساب آنها واریز خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این در حالی است که این موضوع به صورت یک پیشنهاد از طرف اتحادیه مرغداران بوده و هنوز با انجمن تولیدکنندگان جوجه مطرح نشده است. بنابراین نظر آنها نیز در این راستا مهم خواهد بود.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی، به تعویق افتادن اجرای طرح کاهش سن و وزن کشتار مرغ را به دلیل افزایش قیمت جوجه دانست و گفت: وقتی مرغدار این نهاده را با قیمت دو هزار و ۵۰۰ تا دو هزار و ۶۰۰ خریداری می‌کند، مجبور است برای سرشکن کردن هزینه‌ها وزن مرغ را بالا ببرد. با این اتفاق، نه تنها قدرت صادراتی برای این صنف ضعیف‌تر می‌شود، بلکه دورریز مرغ بیشتر شده و مردم از آنجا که پول بیشتری برای خرید آن می‌پردازند، در مجموع به ضرر اقتصاد کلان کشور خواهد بود.
کمالی معتقد است که اتحادیه می‌تواند کل جوجه تولید شده در مزارع مرغ مادر کشور را خریداری کرده و در اختیار مرغداران قرار دهد. البته برای این اقدام، حداقل به ۳۰ میلیارد تومان احتیاج است که چنین مبلغی باید از طرف دولت تامین شود. اما وصول آن هم قیمت جوجه را به تعادل می‌رساند و هم تولید مرغ سایز را دوباره به جریان خواهد انداخت.

وی در پایان با بیان اینکه باید قرارداد گفته شده به صورت سالانه بین تولیدکنندگان جوجه و مرغ گوشتی منعقد شود، اظهار امیدواری کرد که انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه، با این پیشنهاد موافقت کرده و این نهاده را با قیمتی مناسب در اختیار مرغداران قرار دهد.

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

پیش بینی تولید ۹۵۰ هزارتن تخم مرغ در سال جاری

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد تولید تخم مرغ در سال جاری به حدود ۹۵۰ هزارتن برسد.
حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در نشست دوره ای معاونین بهبود تولیدات دام جهاد کشاورزی استانهای کشور در مشهد با اشاره به این که در سالجاری نزدیک به دو میلیون و ۲۵۰ هزارتن گوشت مرغ تولید می شود، اظهار کرد: این میزان تولید نسبت به سال گذشته حدود ۵ درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: ظرفیت های زیربنایی تولیدی ما به گونه ای است که میتوان افزایش تولید بیشتری هم داشته باشیم.

رکنی با اشاره به این که ما باید به دنبال زنجیره تولید باشیم به اقدامات خوب استانها از جمله خراسان رضوی در این خصوص اشاره کرده و تصریح کرد: خراسان رضوی پتانسیل خوبی در جهت ایجاد زنجیره تولید در حوزه های دام و طیور دارد و ماباید در این مسیر حرکت نماییم.
وی همچنین به استقبال خوب و گسترده پرورش دهندگان مرغ تخم گذار از بیمه تکمیلی اشاره کرد و گفت:بیمه موجب افزایش امنیت سرمایه گذاری در این بخش شده است.

معاون وزیر جهاد کشادورزی همچنین پیش بینی کرد تولید تخم مرغ در سالجاری به حدود ۹۵۰ هزارتن برسد.

رکنی همچنین با اشاره به صادرات سه ماهه تخم مرغ در سالجاری و سهم ۵۰درصدی خراسان رضوی در این خصوص گفت استان خراسان رضوی پتانسیل و ظرفیت های بالایی در تولیدات کشاورزی دارد.
مهندس مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی نیز در این جلسه گفت:در سنوات گذشته تلاش بر این شده است که تولید کننده روی پای خود بایستد و انصافا هم اقدامات خوبی توسط دولت انجام شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی افزود سال گذشته ۴۰ هزار تن شیر خریدیم و ۳ هزارتن صادرات شیر خشک از استان صورت گرفته است .
وی ادامه داد تشکیل دو واحد زنجیره تولید مرغ از دیگر اقدامات موفق ما دراین بخش بوده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به این که ما در سال قبل با صادرات ۴۰ قلم کالا بیش از ۸۰ملیون دلار ارزآوری داشتیم گفت : امسال تمرکزمان بر بحث بهره وری آب،بازرگانی محصولات کشاورزی و نیز تولید دام سبک است زیرا ما یک استان تولید کننده و صادر کننده هستیم .
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اضافه کرد: حدود ۷۸ درصد گوشت قرمز ما از دام سبک تامین می شود و نقش مهمی در تولید اقتصاد بخش و خانوار روستایی و اشتغال زنان روستایی دارد.
وی افزود:امسال تسهیلات خوبی از محل ارتقاء شاخص های توسعه فراهم شده است و بیش از ۸۵۰میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار را برای بخش تدارک دیده ایم .
مزروعی در پایان سخنانش گفت :نگاه ما بر توسعه واحدهای صنعتی در دام سبک است و البته پشتیبانی از واحد های کوچک روستایی را نیز در نظرداریم .

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

۲۰ درصد طیور ایران در گلستان تامین می شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در دیدار با سفیر انگلستان در گرگان گفت: ۲۰ درصد طیور کشور در استان گلستان تامین می شود که نشان دهنده ظرفیت بالا در این بخش می باشد.
“حسینقلی قوانلو” رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گلستان در دیدار با سفیر انگلستان در ایران گفت: ۲۰ درصد طیور کشور در استان گلستان تامین می شود که نشان دهنده ظرفیت بالا در این بخش می باشد.
وی در ادامه افزود: یکی از مهمترین برنامه های استان گلستان، استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی است و در این رابطه آمادگی همکاری وجود دارد.
“قوانلو” تصریح کرد: مراودات مردم و بازرگانان می تواند بر مراودات سیاسی تاثیر بگذارد یعنی دیپلماسی مردمی بر دیپلماسی سیاسی موثر است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در پایان تاکید کرد: “منطقه آزاد اینچه برون” می تواند محل خوبی برای سرمایه گذاری و دسترسی به بازار آسیای میانه باشد.

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن گفت: طبق روال همه ساله با کاهش مصرف تخم مرغ در ماه رمضان قیمت‌ها تغییری نخواهند داشت.

رضا ترکاشوند مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به آخرین وضعیت قیمت تخم مرغ در بازار اظهار داشت: در حال حاضر نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴ هزار تومان است که با احتساب ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش به دست مصرف کنندگان می‌رسد.
وی افزود: طبق روال همه ساله با کاهش مصرف تخم مرغ در ماه رمضان قیمت‌ها تغییری نخواهند داشت.
ترکاشوند با اشاره به آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ بیان کرد: با توجه به اعلام پاک بودن کشور از آنفولانزای حاد پرندگان، مشکلی در صادرات وجود ندارد از این رو منتظر بازگشت به این بازار‌ها هستیم.
مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن درخصوص قیمت صادرات تخم مرغ بیان کرد: قیمت صادرات تخم مرغ، به بازارهای منطقه بستگی دارد، از این رو صادرکنندگان با تجار بازارهای هدف باید به تفاهم برسند.
به گفته وی تخصیص مشوق صادراتی می‌تواند در سهولت و میزان صادرات تخم مرغ اثر گذار باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان – ۹۶/۳/۶

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

رضا ترکاشوند امروز دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ اعلام کرد: “صادرات تخم مرغ از سرگرفته شد”

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار گفت: با اعلام سازمان بهداشت جهانی دام و سازمان دامپزشکی کشور درباره پاکسازی ایران از بیماری فوق حاد پرندگان، صادرات تخم مرغ از سرگرفته شد و اکنون در انتظار درخواست کشورهای هدف هستیم.
وی افزود: در زمان توقف صادرات تخم مرغ به علت بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرنگان در کشور، برخی از بازارهای صادراتی خود را از دست دادیم که درحال حاضر منتظر بازگشت به این بازارها هستیم.

به گفته وی، زمانی که ایران نمی توانست تخم مرغ تولیدی خود را صادر کند، دیگر کشورها همچون ترکیه که رقیب ماست وارد عمل شدند و به نظر می رسد از این پس شرایط برای صادرات تخم مرغ ایران عادی شود.
دان و جوجه ایران به نقل از ایرنا؛ وی عمده بازارهای متقاضی تخم مرغ ایران را کشورهای عراق، افغانستان، عمان، تاجیکستان و ترکمنستان و دیگر کشورهای همسایه اعلام کرد و گفت: سالانه بین ۵۰ تا ۹۰ هزارتن تخم مرغ از کشور صادر می شد که این رقم سال گذشته به دلیل توقف صادرات کاهش یافت.

احتمال کاهش قیمت تخم مرغ در ماه رمضان
ترکاشوند میزان تولید تخم مرغ کشور را مناسب دانست و افزود: کمبودی در زمینه تخم مرغ مورد نیاز مصرفی کشور نداریم.
وی ادامه داد : به طور طبیعی هر ساله در ماه مبارک رمضان قیمت تخم مرغ با اندکی کاهش مواجه می شود که به نظر می رسد به دلیل گرم شدن هوا و کاهش مصرف در ماه مبارک رمضان امسال با روند کاهشی قیمت این محصول مواجه شویم.

قیمت تخم مرغ درب مرغداری ۴۰ هزار ریال
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم گذار گفت: اکنون قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری های کشور به طور میانگین بین ۳۸ تا ۴۰ هزار ریال است که با توجه به هزینه های حمل و نقل این رقم با ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش به دست مصرف کنندگان می رسد.
به گفته وی، اکنون قیمت هر جوجه یک روزه در مرغداری های تخم گذار نزدیک ۳۰ هزار ریال است و به دلیل بالا بودن مدت نگهداری مرغ تخم گذار این قیمت تاثیر چندانی در هزینه تمام شده تولید ندارد.
وی با بیان اینکه هر مرغ تخم گذار ۲۰ کیلوگرم تخم مرغ می دهد، تولید تخم مرغ را در سالجاری بین ۹۵۰ تا ۹۶۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: سال گذشته نزدیک به ۹۴۰ هزارتن تخم مرغ در کشور تولید شد.
به گزارش ایرنا، سال ۹۵ مقرر شده بود ۹۴۰ هزارتن تخم مرغ در کشور تولید شود که از این میزان ۸۵۰ هزارتن به مصرف داخلی (تازه خوری و صنعتی) و نزدیک ۱۰۰ هزار تن آن صادر شود.
بخش عمده صادرات تخم مرغ ایران به بازار عراق و افغانستان است و به طور موردی بارهایی به کشورهای تاجیکستان، ترکمنستان، بحرین، عمان، جمهوری آذربایجان و پاکستان صادر می شود.
سالیانه ۶۵ میلیون مرغ تخمگذار در یک هزار و ۷۰۰ واحد مرغداری پرورش می یابد.

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

امسال بیشتر مراقب پرنده های خود باشید!

با افزایش بی رویه قیمت ویتامین سی در بازار از ٣/۵-۵ دلار به ٨-١١ دلار، قیمت پرمیکس های ویتامین سی بطور منطقی حداقل ۵٠ تا ٩٠ درصد افزایش را تجربه خواهد کرد. در صورتی که تغییر قیمتی در محصول خریداری شده مشاهده نکردید، بیشتر از انصاف و شکیبایی فروشنده، به محتویات داخل کیسه دقت کنید!

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار کشور تاکید کرد:

با قیمتی که در حال حاضر تخم مرغ دارد، بنده خیلی خوشبین نیستم که ما بتوانیم صادرات موفقی داشته باشیم، مگر اینکه دولت برای رونق صادرات یک ساز و کار یارانه‌ای را پیش بینی کند و در اختیار صنف قرار دهد.
طلاکش ادامه داد: در این چند ماهی که ما در بازار عراق و افغانستان حضور نداشتیم، رقبایی وارد این بازارها و جانشین ما شدند بنابراین اگر ما بخواهیم دوباره به جای قبلی خود بازگردیم باید یک شرایط قیمتی مناسبی را ایجاد کنیم و روی آن پایدار بمانیم تا مشتریان‌مان دوباره برگردند.
وی با بیان اینکه درحال حاضر میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری حدود ۳۵۰۰ تومان است، گفت: امروز دولت برای صادرات هرکیلوگرم تخم مرغ باید فعلا حداقل بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان یارانه بدهد؛ در واقع فعلا دولت باید به هر کیلوگرم تخم مرغ ۳۰۰ تومان یارانه بدهد تا صادرات شروع شود و ممکن است این رقم بعدها بیشتر شود.
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران میزان صادرات تخم مرغ را در سال گذشته حداکثر ۴۰ هزارتن اعلام کرد و افزود: این میزان صادرات، ۵۵ هزار تن کمتر از سال ۹۴ بوده است.
طلاکش پیش بینی کرد: میزان صادرات تخم مرغ در سال جاری بیشتر از ۵۰ هزارتن نباشد، چون دولت تاکنون هیچ کمکی نکرد است ضمن اینکه ما به دلیل آنفلوانزا تلفات قابل توجهی در جمعیت مرغ کشور داشتیم و جبران این مساله نیاز داخل را پوشش خواهد داد بنابراین ۵۰ هزارتن هم که صادر کنیم عددخوبی است.

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

ایرانی ها ۴ برابر دنیا دارو مصرف می‌کنند!!

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور ضمن اشاره به اینکه ایران چهار برابر دنیا دارو مصرف می کند، تاکید کرد، از این میزان مصرف دارویی مسکّن ها و آنتی بیوتیک ها در صدر جدول قرار دارند. به گفته وی، در بحث مقاومت دارویی نقش دامپزشکی و دامپزشکان مهم است اما نقش جامعه پزشکی را نباید نادیده گرفت.

دکتر صفری با بیان اینکه مقاومت دارویی آنقدر مهم است که در إجلاس هفتاد و یکم سازمان ملل مطرح شد، افزود: مقرر شد در این إجلاس کشورها برنامه ای تهیه کنند و ایران برنامه اقدام ملی را در دستور کار خود قرار داد.

بر اساس گزارش ها از ١٣٠ کشور جهان ١١٠ کشور هنوز برنامه ای در خصوص میزان تولید، واردات، عرضه و مصرف انتی بیوتیک ها و مقاومت دارویی ندارند. وی براین باورست که باید برنامه اقدام ملی هرچه سریع تَر تبیین تا نقش همه دستگاه ها مشخص شود.

این مقام مسئول با بیان این که نسخه و تجویز پزشکان و دامپزشکان به نوعی حذف شده است، گفت: اکنون کارخانجات و داروخانه ها انواع داروها را بدون تجویز پزشکان و دامپزشکان در اختیار بیماران و مردم قرار می دهند که اینگونه اعمال می تواند مشکلات را افزایش دهد، درحالی که در ۱۵ سال گذشته دارو بدون نسخه و تجویز در اختیار مردم قرار نمی‌گرفت.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور افزود: دارو یک کالای تخصصی است که تولید، تجویز و مصرف آن باید تحت کنترل باشد، درحالی که در برخی نمایشگاه ها دیده می شود مراکز تولید و عرضه با اقدام به ایجاد جوایزی همچون پنج تا بخر ۶ تا ببر این مسئله را به یک فاجعه تبدیل کرده اند.

دکتر صفری بحث نظارت را مهم دانست و گفت: عرضه داروی مجاز خارج از شبکه مجاز همان دارو را غیرمجاز می کند.
وی با انتقاد از تعدد زیاد داروخانه ها گفت: در هر منطقه ٢٠ کلینیک و ۵٠ داروخانه دیده می شود که تعدد این مراکز و رقابت آن ها با یکدیگر خود مشکلاتی را در عرضه داروهای بدون نسخه ایجاد کرده است.رئیس سازمان نظام دامپزشکی با اشاره به این که دامپزشکی در کشورما هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده است، افزود: اقدام های ما در دانشگاه ها هنوز ضعیف است، درحالی که اگر از ابزارها به خوبی استفاده شود می توانیم برنامه ملی خود را در بحث مقاومت دارویی و کنترل مصرف آنتی بیوتیک ها اجرا کنیم.

وی در پایان با اشاره به نقش کم‌رنگ فارماکولوژی در دامپزشکی تأکید کرد: موضوع دارو برای دامپزشکان کشور هنوز مفهوم خاصی ندارد؛ بنابراین لازم است مرکز بررسی عوارض دارویی برای حوزه دامپزشکی تأسیس شود تا نقش استفاده از دارو و عوراض آن در این عرصه بیشتر مدنظر قرار بگیرد.

خبر صنعت طیور پرآور صنعت (1)

 

مطالب مرتبط :

error: Content is protected !!